TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažįstami veidai – vaške

Vaškinis Albertas Einsteinas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaškinis Albertas Einsteinas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje, Aušros vartų g. 19, duris atvėrė pirmoji sostinėje Vaškinių figūrų galerija. Jos savininkė Lilijana Kuncevič „15min“ žurnalistams papasakojo apie didelį norą kurti muziejų, būsimas Lietuvos istorijos pamokas ir atvirų durų dienas.

Prie pat Aušros vartų, tarp daugybės suvenyrų parduotuvių įsitaisiusioje galerijoje įeinančius sutinka pagal Leonardo Da Vinci paveikslą „Paskutinė vakarienė“ sukurtos šventųjų ir Jėzaus skulptūros, greta vitrinos įsitaisęs popiežius Jonas Paulius II, o kitame kampe – nuo kryžiaus nukeliamo Jėzaus Kristaus vaizdas. Paklausta, kodėl pasirinko tokį lankytojų sutikimą, L.Kuncevič tikino viską padariusi tyčia. „Greta bažnyčia, dažnai gatvėje renkasi tikintieji, o mūsų durys visada atidarytos, pamanėme, kad religinė tematika labai derės“, – tikino moteris. Savininkės tvirtinimu, nors galerija nebuvo reklamuojama, smalsuolių užsuka daug. Ateina turistai, vilniečiai ir atvykusieji iš kitų Lietuvos miestų. Anot L.Kuncevič, žmonių gausą lemia tinkama galerijos vieta.

Nori sudominti istorija

Šiuo metu galerijoje įkurdinta apie 70 vaškinių figūrų – filmų herojai, politikos veikėjai, atlikėjai, aktoriai, sportininkai ir net Albertas Einsteinas. Galerijos savininkė vylėsi, kad iki naujų metų jau bus pagamintos ir Lietuvos didikų figūros. Vaškinių figūrų parodą turėtų papildyti Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas su žmona Barbora Radvilaite, Lenkijos karalius Jogaila ir karalienė Jadvyga.

Moteris, viena sumaniusi tokios galerijos idėją, pati renkasi, kokios figūros eksponuojamos muziejuje. „Noriu, kad būtų daugiau Lietuvos istorijos, juk čia Vilniaus senamiestis, jos lopšys. Sieksime, kad skulptūrų ateitų pažiūrėti ir mokyklinukai, mėginsime taip juos sudominti istorinėmis asmenybėmis“, – užsidegusi kalbėjo galerijos savininkė.

Galerija įsikūrusi pirmame aukšte ir rūsyje, iš viso 150 kv. metrų plote. Rūsyje tyčia paliktos autentiškos sienos, čia maloniai vėsu. Pasak L.Kuncevič, Vilniuje skulptūras galima laikyti viduje nesijaudinant – vaškinės figūros pradeda tirpti nuo 40 laipsnių karščio, o čia net vasarą nebūna taip šilta. Su laiku galeriją savininkė ketina plėsti, papildyti naujais eksponatais ir aksesuarais. „Kol kas spėjome pabaigti tik vieną salę. Dar daug ko reikia. Štai, Einsteinui trūksta staliuko“, – sakė savininkė. Ji neabejoja, kad artimiausiu metu bent kartą per  mėnesį organizuosianti ir atvirų durų dienas. „Tik dar nenusprendėme kada. Per tas porą savaičių, kai dirbame, dar nespėjome visko sužiūrėti“, – šypsojosi ji.

Brangus ir ilgas gamybos procesas

Kiekvieną figūrą pagaminti užtrunka ne mažiau kaip pusmetį. Joms gaminti naudojami natūralūs, tikri plaukai, kurių kiekvienas yra atskirai įspaudžiamas į vašką. Vienos skulptūros kaina yra apie 10 – 15 tūkst. eurų, (maždaug  34 – 51 tūkst. Lt). Lietuvoje meistrų, kurie gamintų vaškines figūras, nėra. Vilniaus galerijai jos gaminamos Sankt Peterburge.

Kainos: 16 Lt suaugusiam, 12 Lt – pensininkams, lankytojų grupėms ir studentams, 6 Lt vaikams nuo 7 iki 14 metų, jaunesniems nemokamai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min