Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pedagogai ir jų auklėtiniai – aktyviausi aplinkos tausotojai

Atliekų perdirbimo įmonėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija. Atliekų perdirbimo įmonėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neseniai pristatytas naujas grupės „Rondo“ ir choro „Božolė“ gamtos himnas paskatino suskubti dalyvauti jau įpusėjusioje aplinkai tausoti skirtoje kampanijoje „Aš galvoju“. Organizatorių teigimu, aktyviausiai prie iniciatyvos jungiasi darželių bei mokyklų pedagogai ir jų auklėtiniai, kuriems nestinga gero ūpo ir kūrybiškumo.

Vis sparčiau kampanijos organizatoriams plūstančiose paraiškose su dalyvių projektais ir iniciatyvomis, pirmūnais gali būti vadinami vaikų darželiai bei pradinės mokyklos. Nors patys jauniausi ir mažiausi, tačiau vaikai nestokoja meilės gamtai, pagarbos juos supančiai aplinkai ir entuziazmo geriems darbams.

Svarus pedagogų indėlis

„Labai džiaugiamės, kad idėjų nestokojantys pedagogai kūrybiškais būdais pažindina vaikus su juos supančia aplinka, gamtos dėsniais, ugdo sąmoningus, atsakingus piliečius. Projektai nepaliauja stebinti savo įvairiapusiškumu ir integruotų veiklų gausa. Stengiamasi vystyti tęstinius projektus, įtraukiant ne tik atskirų grupių, klasių vaikus, bet ir viso darželio, mokyklos ar net bendruomenės narius“, sakė kampanijos koordinatorė Lina Sadovskytė.

Ugdomas sąmoningumas

Nors projektus vienija bendras noras švarinti, gražinti aplinką, kartu gerinant darbo sąlygas ugdymo įstaigose, tačiau vienas pagrindinių ir svarbiausių aspektų – šiuolaikiški ir inovatyvūs mokymo metodai, skatinantys natūralų vaikų domėjimąsi, norą pažinti, tyrinėti, kurti, bendradarbiauti. Ugdymo įstaigose organizuojami praktiniai užsiėmimai, išvykos, talkos, gaminami darbeliai iš antrinių žaliavų, suteikiamos galimybės atlikti bandymus, tyrinėti, vykdomos integruotos pamokos, edukacinių filmų peržiūros, vaikai supažindinami su grožine literatūra, tautosaka, eilėraščiais, patarlėmis ir dainomis.

Svarbi motyvacija

Kampanijos „Aš galvoju“ organizatorių, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir UAB „Ekstara“ teigimu, Lietuvoje tikrai gausu iniciatyvių, aktyvių ir atsakingų žmonių, kuriais galime didžiuotis, rodyti kaip sektiną pavyzdį bei pasidžiaugti jų gerais, šviesiais siekiais ir darbais. Greta įkvepiančių rezultatų, seka nemaža dalis dar nerealizuotų idėjų, kuriomis kampanijos organizatoriai taip pat kviečia dalintis. Geriausioms idėjoms bus skirtas finansavimas ir pagalba jas išpildant. Paraiškos laukiamos iki spalio 31 dienos, daugiau informacijos interneto svetainėje www.asgalvoju.lt .

Įspūdingas finalas

Kampaniją vainikuos keturi įspūdingi koncertai didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Įsigydami bilietus koncertų dalyviai netiesiogiai prisidės prie aplinkosauginių projektų įgyvendinimo. Koncertai vyks: Klaipėdos „Švyturio“ arenoje (lapkričio 8 d.), Kėdainių arenoje (lapkričio 14 d.), Šiaulių arenoje (lapkričio 15 d.) ir finalinis koncertas – „Žalgirio“ arenoje Kaune (lapkričio 22 d.). Bilietus platina Bilietai.lt ir Ticketmarket.lt. Informaciniai rėmėjai LRT ir 15min.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min