Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pedalų valdovas“ ir „Bebrų atgimimas“ – Latvijos verslininkai nestokoja humoro rinkdamiesi pavadinimus savo įmonėms

prof. Tyrimantas Grėblys
„Photos.com“ nuotr. / Kai kurių latviškų įmonių pavadinimai sukelia nuostabą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos įmonių registrą tvarkanti kompanija „Lursoft“ kiekvienais metais prieš balandžio 1-ąją paskelbia keisčiausių ar juokingiausių naujų įmonių pavadinimų sąrašą.

Kaip praneša mixnews.lv, šiemet Latvijoje buvo įregistruotos įmonės tokiais pavadinimais kaip „Kāp nost“ (liet. – nulipk), „Kotlete“ (kotletas), „Pedāļu pavēlnieks“ (pedalų valdovas), „Pilsonis ar ietekmi“ (ryšių turintis pilietis), „Zivju gani“ (žuvų piemenys), „Alutiņš“ (alutis), „Ananāss un šampanietis“ (ananasas ir šampanas), „Kreks peks feks“ ar „Ļoti laba doma“ (labai gera idėja).

2010 metais „Lursoft“ užfiksavo dar egzotiškesnių pavadinimų. Pavyzdžiui, pernai buvo įregistruotos įmonės „Bebru atmoda“ (bebrų atgimimas), „Pasaules pārņemšanas plāns B“ (pasaulio užgrobimo planas B), „Ar pīpi uz jumta“ (su pypke ant stogo) ir „Nejēdzību novēršanas birojs“ (kelio beprasmybei užkirtimo biuras).

Anksčiau, kaip pažymi „Lursoft“, būdavo įregistruojama nemažai įmonių, kurių pavadinimai siejosi su žinomais filmais ar serialais. Pavyzdžiui, 1995 metais Talsuose buvo įregistruota firma „Vienkārši Marija“ (tiesiog Marija), o 2003 metais Rygoje atsirado įmonė, kurios pavadinimas lietuviškai skambėtų kaip „Davido Duchovny ranka“. Šiemet įregistruota įmonė „SIA X-faili“.

Kuo verčiasi visos šios įmonės, nepatikslinama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min