Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki dalykai, kurie labiausiai erzina tikrus klaipėdiečius

Klaipėdos simbolis „Meridianas“
Lauros Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos simbolis „Meridianas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdiečiai galėtų valandų valandas liaupsinti vėjų košiamą savo miestą ir pagyrų jie nepristigtų. Tačiau paklausti, ar yra dalykų, kurie juos erzina, taip pat nedelstų atsakyti. Pasirodo paburnoti jie nevengia ir ant pliažo gražuolių, ir ant uniformuotų pareigūnų.

1. Tikri ir tariami giminaičiai

Visiems suprantama, kad su pirmąja vasaros diena Lietuvos pajūris tampa karščiausiu šalies tašku. Vasaroti čia suplaukia minios poilsiautojų. Saulės vonios ir Baltijos bangų mūša daugeliui lietuvių vis dar neatsiejama nuo vasaros atostogų. O kur dar grandioziniai muzikos festivaliai ar precendento neturinti Jūros šventė.

Lauros Sėlenienės nuotr./Jūros šventė
Lauros Sėlenienės nuotr./Skaičiuojama, kad per Jūros šventę į Klaipėdą suvažiuoja maždaug pusė milijono žmonių

Skaičiuojama, kad vien per ją į Klaipėdą suvažiuoja pusė milijono žmonių. Viešbučiuose tiek nesutalpinsi.  Tai ir beldžiasi atvykėliai į tikrų ir tariamų giminaičių duris. Kas prisimena seniai Klaipėdoje nelankytą tetulę, kas su niekada nematytu pusbroliu susipažinti panūsta. Ir taip visą vasarą klaipėdiečiai varsto duris pajūryje nemokamos nakvynės besidairantiems vasarotojams.

2. Nuogos moterys pajūryje

Jau kas kas, bet apsinuoginusios damos, atrodo, turėtų papuošti bet kurio pajūrio paplūdimio kraštovaizdį ir pamaloninti poilsiaujančių vyrų akis. O štai klaipėdiečiai nuogalių grožybių matyti nenori.

Metai iš metų melnragiškiai kovoja su plikšėmis. Melnragės pakrantėje,  kairiau nuo bendro pliažo, įsikūręs neoficialus moterų paplūdimys. Jame nuo seno nuogalės nevaržomos galėjo mėgautis saulės voniomis. Tačiau prasigyvenę klaipėdiečiai ėmė statytis namus visai prie pat jūros. Ir kaip tik arti plikšių oazės.

Tada ir užvirė karas tarp Melnragės  naujakurių ir senbuvių nuogalių. Pastarosios nieku gyvu nesutiko išsikraustyti į kitą pajūrio ruožą atokiau nuo gyventojų langų. Laikosi įsikibusios plikšės senosios savo susibūrimų vietos ir viskas.

123RF nuotr./Merginos paplūdimyje
123RF nuotr./Merginos paplūdimyje

3. Amžinos statybos uoste

Jei statybos verda, vadinasi, gyvename gerai. Miestas klesti ir puošiasi. Tik statybų aikštele virtusi Klaipėda – nelengvas išbandymas klaipėdiečių nervams. Piečiau įsikūrę klaipėdiečiai jaučiasi kaip karo lauke.

Strimgalviais suskystintų gamtinių dujų terminalą statantys darbininkai pluša ir dieną, ir naktį. Baisiausia, sako, buvę tada, kai uoste kalė polius. Visa pietinė Klaipėdos pusė naktimis užmigti negalėjo. Garsas buvę toks, kad žmonės jau ir apie karą pasvarstydavę.

Kovos nuotaikos tvyro ir uostamiesčio gatvėse. Kaltininkas – remontuojamas Pilies tiltas. Eismas juo uždraustas iki metų pabaigos, o Biržos tiltu transporto srautas apribotas. Nors ir kaip atsakingi pareigūnai braižė naują eismo schemą, siutinančių spūsčių Klaipėdoje išvengti nepavyko. Ir taip iki metų pabaigos, kuomet baigsis Pilies tilto remontas.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Pilies tiltui Klaipėdoje rekonstruoti prireiks per 11 mln. Lt.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Pilies tiltui Klaipėdoje rekonstruoti prireiks per 11 mln. Lt.

4. Septynerius metus trunkanti Teatro rekonstrukcija

Kada baigsis Klaipėdos dramos teatro statybos, klaipėdiečiai jau nedrįsta nė pasvajoti. Dėl avarinės būklės pastatas uždarytas 2007 metais. Kol plyta po plytos kyla naujasis uostamiesčio kultūros židinys, teatro kolektyvas prisiglaudė Žvejų rūmų kultūros centre.

Tuomet manė, kad neilgam, o užsibuvo jau kone septynerius metus.

5. Savaitgaliniai Kelių policijos reidai

Klaipėdiečiams jau baigia į kraują įaugti priesakas po savaitgalio linksmybių sėdėti namie. Nosies į gatvę kišti nevalia dėl kone kiekvieną savaitgalį Klaipėdoje ir jos prieigose vykdomų eismo priežiūros pareigūnų reidų.

Drausminti su kvapeliu į kelią išsiruošusių vairuotojų siunčiamos gausios pareigūnų pajėgos. Daugelis klaipėdiečių jau žino, kad į jų akiratį geriau nepatekti, juolab kad tarp pareigūnų beveik visada yra ir pats Klaipėdos apskrities Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis. 

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Policijos reidas Klaipėdoje
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Policijos reidas Klaipėdoje

Tramdyti pažeidėjus, žinoma, privalu, tačiau kiek nervų tai kainuoja į turgų ar grybauti skubantiems klaipėdiečiams, kurie iš vakaro nevartojo nė lašo, o priversti stovėti spūstyje ir laukti, kol bus patikrintas visų į reido teritoriją patekusių vairuotojų blaivumas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min