15min be reklamos
Publikuota 2017 01 02, 10:33

Per Naujuosius metus šalia Jonavos galima buvo grybauti – miške dygsta voveraitės

Jonavos rajone Naujųjų metų išvakarėse galima buvo grybauti. Kaip 15min papasakojo šeštadienį pasivaikščioti čia išsiruošusi Dalia Pratkienė, rastos voveraitės buvo labai mažos, tačiau jų pakako padažui, kuris tikrai paskanino šventinį stalą.
Voveraites gruodzio 31!
Voveraites gruodzio 31! / Dalios Pratkienės nuotr.

„Jonavos rajone auga voveraitės!“ – tokia džiugia žinia su 15min skaitytojais pasidalino Dalia.

Moteris pasakojo šeštadienį kartu su šeimos nariais išsiruošusi pasivaikščioti į Upninkų seniūnijos miškus ir pamiškes. „Ėjome pasivaikščioti ir žiūrim – grybai auga. Ir ne vienas, keletas, tik labai maži. Vaizdas gal ir nelabai įspūdingas, bet pats faktas koks“, – šypsojosi moteris.

Anot Dalios, voveraitės puikiai tiko Naujųjų metų stalui – pagardino gamintą padažą.

„Viskas gerai, voveraitės kaip voveraitės, labai gerai viskas“, – juokėsi moteris.

Grybauti žiemą Daliai dar nebuvo tekę, tad toks radinys prieš pat Naujuosius buvęs itin netikėtas. „Bet kam turbūt būtų netikėta“, – įsitikinusi moteris.

Iki šiol žiema lepino itin šiltais orais, kai termometrai tiek dieną, tiek naktį rodė daugiausia teigiamą temperatūrą, tad grybai prieš pat Naujuosius metus nėra toks jau stebuklingas dalykas.

Tačiau jau šią savaitę sušals ir sudygusios voveraitės, ir kiti augalai, tinkamai nepasiruošę žiemai. Orai kasdien bus vis vėsesni, o ketvirtadienio naktį patariama nusiteikti tikram žiemos smūgiui – sinoptikai tvirtina, kad trečiadienio dieną dar bus +1, o naktį į ketvirtadienį termometrai jau rodys net -12, o dieną – 15 laipsnių žemiau nulio. Penktadienio naktį bus dar šalčiau, kai kur temperatūra nukris ir žemiau 20 laipsnių šalčio. Šalta bus ir savaitgalį.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min