Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą bus rengiami Lietuvos žaidimų industrijos apdovanojimai

„LT game“ apdovanojimo statulėlė
Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos nuotr. / „LT game“ apdovanojimo statulėlė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) organizuoja pirmuosius Lietuvos žaidimų industrijos apdovanojimus – „LT Game Awards 2015“. Apdovanojimų laureatai bus pagerbti finalinės renginio ceremonijos metu, balandžio 21 dieną, Vilniuje, rašoma asociacijos pranešime.

Lietuvos žaidimų kūrėjų apdovanojimai – pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, o jo tikslas suartinti bendruomenę, švęsti žaidimų kūrėjų originalumą ir inovacijas.

Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenė jau yra organizavusi „Metų žaidimo“ rinkimus, tačiau šių metų renginio tikslai, misija ir siekiai yra gerokai įvairesni. Renginio organizatoriai tikisi, kad „LT Game Awards 2015“ paklos pamatą Lietuvos žaidimų industrijos tradicijoms ir kultūrinei raidai.

„Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenė tebėra labai jauna. Sovietmečiu Lietuva negavo šanso tapti pasaulinės žaidimų industrijos dalimi, tad nepriklausomybės laikotarpiu mėginome įšokti į visu greičiu bildantį traukinį.

Lietuva garsėja savo IT specialistais ir meno žmonėmis, daugybė lietuvių darbuojasi užsienio įmonėse, galime pasigirti pasaulyje pripažintais ir vertinamais specialistais, bet tuo pat metu stokojame vietinių tradicijų“, – cituojamas Gediminas Tarasevičius, Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos direktorius.

Praradome du dešimtmečius, kurie paklojo pamatus šiuolaikinei žaidimų industrijai, o pirmieji laisvos Lietuvos žaidimų kūrėjai mėgino įsisprausti į banginių dominuojamą rinką, – G.Tarasevičius.

„Praradome du dešimtmečius, kurie paklojo pamatus šiuolaikinei žaidimų industrijai, o pirmieji laisvos Lietuvos žaidimų kūrėjai mėgino įsisprausti į banginių dominuojamą rinką.

Taip jau susiklostė, kad išmaniųjų technologijų bumas suteikė mums antrą šansą ir Lietuva juo sėkmingai pasinaudojo. Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija savo ruožtu siekia skatinti bendruomeniškumą, informacijos mainus ir žinių sklaidą, kad užtikrintų stabilią industrijos ateitį mūsų šalyje.

„LT Game Awards 2015“ renginys yra viena iš priemonių siekti šių tikslų“, – apdovanojimų prasmę apibūdina G.Tarasevičius.

Apdovanos tiek profesionalus, tiek pradedančiuosius

Pirmasis „LT Game Awards 2015“ etapas – žaidimų nominacijos. Visi pageidaujantys gali nominuoti savo darbus vertinimui. Tai galima padaryti gameawards.lt portale iki kovo 31-os dienos. Apdovanojimams atrinktų nominantų sąrašas bus paskelbtas balandžio 16–ąją.

Žaidimų kūrėjai gali pretenduoti į apdovanojimus šešiose kategorijose. Pagrindinė jų – metų žaidimas, tačiau apdovanojimus galima pelnyti ir už nuopelnus garso inžinerijos, ar meninio stiliaus srityse. ]

Komisijos vertinimui pateikti žaidimai taip pat bus skirstomi į kategorijas atsižvelgiant į kūrėjo statusą. Studentai, moksleiviai ar pradedantieji žaidimų kūrėjai varžysis „Nepriklausomų žaidimų kūrėjų kategorijoje“.

„LT Game Jam“ dalyviai, nutarę išbaigti renginio metu pradėtus projektus, taip pat galės pateikti juos komisijos vertinimui.

Atskirą nominaciją įsteigė ir „Microsoft Lietuva“, siekianti išrinkti geriausią Lietuvoje sukurtą žaidimą skirtą „Windows 8.1“ ar „Windows Phone“ sistemoms.

LŽKA taip pat skirs išskirtini dėmesį nacionalinės žaidimų industrijos istorijai. Siekiant paminėti ir įprasminti žaidimų kūrimo kultūrą populiarinusius žmones, įsteigta speciali nominacija už gyvenimo nuopelnus. Šį apdovanojimą skirs Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos valdyba, atsižvelgdama į laureato nuveiktus darbus ir jų reikšmę nacionalinei žaidimų industrijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min