Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 26d. 13:53

Po keturių mėnesių šviečiamosios veiklos „Eurokiaušinienė“ palieka ZIP FM eterį

Laidos logotipas
ZIP FM nuotr. / Laidos logotipas

„Eurokiaušinienė“, rimtesnes ir sudėtingesnes temas gvildenanti laida, jaunatviškojo ZIP FM radijo bangomis pirmąkart nuskambėjo vasario 3-ąją. Dabar, nuo pirmosios laidos praėjus beveik keturiems mėnesiams, laidos iniciatorius Domanas ruošiasi atsisveikinti – „Eurokiaušinienę“ gegužės 26-ąją klausytojai išgirs paskutinį kartą.

„Tai nėra vienas iš tų atvejų, kai laidai trūksta dėmesio ir rengti ją radijui tampa nuostolinga. „Eurokiaušinienė“ sulaukė kur kas didesnio susidomėjimo nei buvo galima tikėtis, bet visi geri dalykai turi pabaigą. Jau iš pat pradžių, dar tik galvodami apie laidos turinį, buvome suplanavę, kad ji amžinai negyvuos, o laidų ciklas truks keturis mėnesius“, – laidos pasitraukimą komentuoja jos vedėjas Domanas Likša.

Per šiuos keturis mėnesius buvo sukurta 16 „Eurokiaušinienės“ laidų. Jų metu Domanas kvietė jaunimą diskutuoti ZIP FM nelabai būdingomis temomis – čia buvo šnekama apie socialinės atskirties mažinimo poreikį ir planus, skurdo problemą Europos Sąjungoje ir prastą aukštojo mokslo Lietuvoje padėtį. Prieš Vilniuje vykusį ir daugybę dėmesio sulaukusį homoseksualų paradą laidoje buvo stengiamasi puoselėti toleranciją, o diskutuojant apie euro įvedimą, eteryje skambėjo terminai, kuriuos suprato tik ekonomikos studentai.

Tačiau, pasak Domano, laidos klausėsi ne tik nuolatiniai universitetų lankytojai. Aktyvių klausytojų, kurie skambindavo į laidą ar siųsdavo laiškus su nuomonėmis bei klausimais, amžius įvairavo nuo 15 iki 26 metų, bet kartais pasitaikydavo ir jaunesnių, ir žymiai vyresnių – netgi pensinio amžiaus žmonių. „Nesitikėjome, kad ir pensininkai klauso ZIP FM, o dar mažiau tikėjomės, kad daugelio jų nuomonės bus liberalesnės už nemažą dalį jaunimo pasisakymų“, - prisiminęs netikėtus skambučius pasakoja Domanas.

„Eurokiaušinienės“ kulminacija – ne per seniausiai paskelbtas konkursas „Mano gyvenimas be Europos Parlamento“, kurio dalyviai turėjo nufilmuoti trumpametražius filmukus apie tai, kaip jų gyvenimas pasikeistų be Europos Sąjungos į Lietuvą atneštų gėrybių ar blogybių. Konkurso laimėtojas, atrinktas iš penkiolikos savo filmukus atsiuntusių dalyvių, bus paskelbtas paskutinės laidos metu. Jis laimės porą „InterRail“ bilietų, kurie galios visą mėnesį ir su kuriais jis galės pažinti Europą iš arčiau.

„Savaime suprantama, kad tokie dalykai kaip pastarasis konkursas nemažai prisidėjo prie laidos populiarumo, tačiau vis tiek norisi džiaugtis sužinojus, kad Lietuvoje dar ne visas jaunimas nusispjovė ant politikos. Manau, kad laidoje vykusios diskusijos įrodė, jog dalis jaunosios kartos domisi politiniais procesais ir supranta, kad tylėdami ir nieko neveikdami jie tampa sprendimų, kuriais visi vėliau piktinasi, bendrininkais. Tikiuosi, kad ši laida ZIP FM dirvoje pasėjo rimtesnę sėklą ir atvėrė kelią panašioms laidoms, kurioms ugdyti jaunimo sąmoningumą seksis dar geriau“, – sako Domanas, kuris savaitgaliais to paties radijo bangomis veda laidą „IQ Zona“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min