TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius naujoje knygoje tvirtina, kad visas krikščionių kalendorius yra klaidingas

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: 15min
0
A A

Viso kalendoriaus, pagal kurį laiką skaičiuoja krikščionys, pagrindas yra klaidingas. Taip naujoje knygoje apie Jėzų Kristų tvirtina popiežius Benediktas XVI.

Jo teigimu, Jėzus iš tikrųjų gimė keletu metų anksčiau nei iki šiol manyta, rašo „The Telegraph“.

Klaidą, anot popiežiaus, šeštajame amžiuje padarė vienuolis Dionizas Eksigusas. 85-erių pontifikas trečiadienį pristatytoje knygoje rašo: „tikroji Jėzaus gimimo data yra keleriais metais anksčiau“.

Tvirtinimas, kad krikščionių naudojamas kalendorius yra paremtas klaidinga prielaida, nėra naujas – nemažai istorikų teigia, kad Jėzus gimė dvejais-septyneriais metais anksčiau nei priimta manyti. Tačiau, kaip rašo „The Telegraph“, faktas, kad tuo viešai suabejojo katalikų bažnyčios galva, yra itin svarbus.

Pontifikas taip pat tvirtina, kad, priešingai nei priimta manyti, Jėzaus gimimo metu prakartėlėje nebuvo nei asilo, nei galvijų, nei kitų gyvūnų.

Vienuolis Dionizas Eksigusas yra laikomas modernaus kalendoriaus „išradėju“. Jis sukūrė sistemą, kuri ilgainiui pakeitė tuomet naudojama kalendorių, kurio atskaitos taškas Romos imperatoriaus Diakletiano valdymo pradžios metai.

Imperatorius savo valdymo laikais krikščionys buvo persekiojami – tai buvo pakankamai gera priežastis pereiti prie kitokio laiko skaičiavimo, nesusijusio su juo.

Vienuolio sukurtas kalendorius tapo plačiai naudojamu Europoje, tačiau iki šiol nėra aišku, kaip Dionizas Eksigusas nustatė tikrąją Jėzaus gimimo datą.

Biblijoje nėra detalizuoja, kada tiksliai gimė Jėzus – manoma, kad vienuolis datą pasirinko remdamasis abstrakčiomis pastabomis apie Jėzaus amžių.

Tai – ne vienintelė vieta knygoje, kuri yra kontraversiška. Pontifikas taip pat tvirtina, kad, priešingai nei priimta manyti, Jėzaus gimimo metu prakartėlėje nebuvo nei asilo, nei galvijų, nei kitų gyvūnų.

Knygoje popiežius taip pat atmeta kai kurių mokslininkų teiginius, kad Jėzus gimė ne Betliejuje, o Nazarete.

Oksfordo universitete dirbantis profesorius Johnas Bartonas teigia, kad dauguma akademikų sutinka su popiežiumi dėl kalendoriaus. „Biblijoje nėra parašyta, kada jis gimė – žinome tik tiek, kad jis gimė imperatoriaus Erodo Didžiojo, mirusio keleri metai iki mūsų eros, valdymo metu. Taigi, iš tikrųjų dabar gali būti 2007 arba 2008 metai, arba dar kokie nors kiti – niekas nežino, kaip yra“, – sakė jis „The Telegraph“.

Profesorius taip pat tvirtina, kad nėra jokių priežasčių manyti, kad Jėzus gimė gruodį. „Mes net nežinome, kuriuo metų laiku jis gimė. Pati mintis švęsti jo gimimą tamsiausiu metų laiku tikriausiai yra siejama su pagonių tradicijomis ir žiemos saulėgrįža“, – kalbėjo jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min