Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius uždarė vienuolyną dėl per daug „linksmo“ vienuolių gyvenimo

Popiežius Benediktas XVI Venecijoje
„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI nusprendė uždaryti Jeruzalėje esantį vienuolyną, kuriame gyventa per linksmai ir piktnaudžiauta liturginėmis apeigomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Skandalas Vatikane: popiežius Benediktas XVI įsakė uždaryti 500 metų gyvavusį vienuolyną prie Šv.Kryžiaus bazilikos Jeruzalėje. Italų dienraštį „La Stampa“ cituojantis interneto portalas TVN24.pl teigia, kad tokį sprendimą lėmė net kelios priežastys – intrigos tarp vienuolių, jų visuomeninis gyvenimas, drausmės trūkumas ir piktnaudžiavimas liturginėmis apeigomis.

Italijos laikraštis pabrėžia, kad šis išskirtinis Popiežiaus sprendimas yra dar vienas smūgis, nukreiptas prieš „purvą“ bažnyčioje, apie kurį kardinolas Racingeris kalbėjo dar prieš tapdamas Romos katalikų bažnyčios vadovu.

Bazilika yra viena svarbiausių piligrimų lankomų vietų Amžinajame mieste. Čia saugomos itin vertingos relikvijos – Jėzaus Kristaus kryžiaus fragmentai.

Vietoj maldos namų – filmavimo aikštelė

„La Stampa“ teigimu, apie dvidešimt metų bazilikoje šeimininkauja ekscentriškasis vienuolyno abatas, VIP'ų medžiotojas tėvas Simone Fioraso, buvęs vienų Milano mados namų stilistas.

Po 18 amžių gyvavimo viena iš svarbiausių Romos katalikų bazilikų virto filmavimo aikštele, tikina dienraštis. Esą čia nuolat renkasi aukštuomenės atstovai, vyksta televiziniai Biblijos skaitymo maratonai, lankosi įžymybės, tokios, kaip dainininkė Madona, kuri nėra katalikė. Visa tai rodo, kad vienoje labiausiai gerbiamų krikščioniškų vietų vyko per daug intensyvus viešasis gyvenimas.

Vienuolės šoka prie altoriaus

Taip pat vienuolynui priekaištaujama dėl piktnaudžiavimo liturginėmis apeigomis, o tai liudija, rašoma laikraščio straipsnyje, vienuolių, šokančių prie altoriaus, nuotraukos. Vienuolyne netrūko intrigų, tačiau per mažas dėmesys buvo kreipiamas į moralinę discipliną, o ir vienuolių elgesys „kelia diskusijas“. Turine leidžiamas laikraštis atvirai rašo, kad vienuolyne gyventa „linksmai“, be to, nebuvo kontroliuojami piniginiai srautai.

Visos šios priežastys nulėmė Vatikano sprendimą uždaryti vienuolyną. Dekretą dėl uždarymo popiežius Benediktas XVI turėtų pasirašyti artimiausiu metu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min