Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 11d. 23:19

Populiariausios pasaulio pabaigos versijos, kurias NASA vadina absurdu

„Nibiru“.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Nibiru“.

10 proc. žmonių iš viso pasaulio tiki, kad 2012 metų gruodžio 21 dieną įvyks pasaulio pabaiga, rašo space.com.

Pasaulio pabaigos šalininkai išskiria kelias skirtingas apokalpsės versijas, tokias kaip Majų kalendoriaus pabaiga, Žemės susidūrimas su paslaptinga Nibiru planeta, katastrofą sukelsiančias Saulės audras.

JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) atstovai sako, kad pasaulio pabaigos 2012 metais tikrai nebus, o visus apokalipės scenarijus vadina absurdu.

Pateikiame populiariausias pasaulio pabaigos versijas, kuriomis tiki žmonės, ir NASA paaiškinimus, kodėl mums nereikia ieškotis bunkerių, kuriuose galėtume pasislėpti.

Susidūrimas su Nibiru planeta

Nibiru ir kitos istorijos apie paslaptingas planetas, kurios susidurs su Žeme – interneto apgaulė.

Jei Nibiru at bet kokia Planeta X grasintų žemei – astronomai tai būtų žinoję jau praeitą dešimtmetį, o planeta šiuo metu būtų matoma kiekvienam Žemės gyventojui „plika akimi“.

Šios planetos neegzistuoja. Vienintelė egzistuojanti planeta, minima apsišaukėlių, yra Eris. Tačiau Eris panaši į Plutoną ir pasiliks Saulės sistemos išorėje. Arčiausiai iki Žemės ši planeta gali priskrieti daugiau kaip 6 mlrd. kilometrų atstumu.

Saulės audros

Saulės aktyvumas yra cikliškas, o ciklo viršunė pasiekiama maždaug kas 11 metų. Saulės audros gali sukelti tam tikrų trikdžių su palydovais ar technika, tačiau inžinieriai spračiai tobulėja, kurdami elektroniką, atsparią Saulės audroms.

Tačiau 2012 metais nebus jokio ypatingo pavojaus, nes kita Saulės ciklo viršūnė, per kurią žvaigždės audros būna grėsmingiausios, numatoma tarp 2012 ir 2014 metų. Tačiau net ir šio Saulės ciklo pabaiga niekuo nesiskirs nuo anksčiau įvykusių ciklų.

Žemės polių apsisukimas

Žemės polių apsisukimas yra neįmanomas. Žemynai lėtai juda (pavyzdžiui Antarktida prieš šimtus milijonų metų buvo šalia pusiaujo), bet tai nesusiję su Žemės polių apsivertimu.

Tačiau katastrofas prognozuojantys žmonės apgaudinėja. Jie tiki, kad Žemės magnetiniai poliai apsiverčia vidutiniškai kas 400 tūkst. metų. Yra žinoma, kad toks polių apsivertimas neturi jokios įtakos gyvenimui Žemėje, o toks reiškinys neatsitiks per ateinančius kelis tūkstantmečius.

Superugnikalnio išsiveržimas

Tikima, kad 2012 metų gruodžio 21 dieną išsiverš superugnikalnis, kuris sukels tikrą apokalipsę.

NASA sako, ka tai dar vienas pasaulio pabaigos šalininkų fantazijos vaisius.

Istorijoje yra buvę superugnikalnių išsiveržimų, tačiau jie yra tokie reti, kad prilygsta beveik 0 procentų tikimybei. Savo gyvenime mums turbūt neteks išvysti tokio ugnikalnio išsiveržimo.

Susidūrimas su asteroidu

Žemei nuolatos grasina kometos ir asteroidai, tačiau dideli smūgiai yra labai reti. Paskutinis didelis asteroido arba kometos smūgis į Žemę buvo prieš 65 mln. metų. Tuomet po susidūrimo išnyko dinozaurai.

NASA astronomai nuolatos ieško asteroidų, kurie Žemei gali kelti grėsmę ir juos aptinka anksčiau nei įvyksta susidūrimas. Šiuo metu nėra žinomas nei vienas asteroidas, kuris susidūręs su mūsų planeta sukeltų panašią katastrofą kaip prieš 65 mln. metų.

Visa informacija apie aptiktus asteroidus yra viešai prieinama (ją galima pamatyti NASA internetinėje svetainėje). 2012 metais joks didelis asteroidas į Žemę nenukris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min