Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Portugalijoje mirė seniausia pasaulyje moteris

Seniausia pasaulyje moterimi laikyta Portugalijos gyventoja, turinti penkis proprovaikaičius, mirė sulaukusi 115 metų, pranešė pareigūnai.
Maria de Jesus
Maria de Jesus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Portugalija

Maria de Jesus mirė penktadienio rytą vežama greitosios pagalbos automobilyje netoli Tomaro miesto centrinėje Portugalijoje, sakė miesto tarybos pareigūnai.

Guinnesso rekordų knygoje ši moteris vadinta seniausiu pasaulyje asmeniu. Dabar šis titulas perėjo JAV gyventojai 114-metei Gertrude Baines, kuri gyvena vienuose Los Andželo globos namuose.

1893 metų spalio 10 dieną gimusi M.de Jesus tapo našle sulaukusi 57 metų, gyveno ilgiau nei trys iš jos šešių vaikų, sulaukė 11 vaikaičių ir 16 provaikaičių.

Penktadienį moteris papusryčiavo kaip įprasta, tačiau vėliau buvo išvežta į ligoninę dėl prasidėjusio tinimo, Portugalijos valstybinei naujienų agentūrai „Lusa“ sakė jos dukra Maria Madalena, tačiau išsamesnės informacijos nepateikė.

1893 metų spalio 10 dieną gimusi M.de Jesus tapo našle sulaukusi 57 metų, gyveno ilgiau nei trys iš jos šešių vaikų, sulaukė 11 vaikaičių ir 16 provaikaičių.

M.de Jesus išgyveno 115 metų ir 114 dienų.

„Apgailestauju dėl šios ponios mirties – ji buvo išties mielas žmogus“, sakė už 135 kilometrų į šiaurę nuo Lisabonos esančio Tomaro miesto tarybos narys Ivo Santosas.

Šiuo metu pasaulyje gyvena 82 moterys ir devyni vyrai, sulaukę 110 ar daugiau metų, nurodė daktaras Stephenas Colesas iš Los Andžele įsikūrusio Kalifornijos universiteto Gerontologijos tyrimų grupės.

Tačiau mokslininkas nurodė, jog dar šimtai tokio amžiaus žmonių gali gyventi Kinijoje, Indijoje, Afrikoje ir kitur, tačiau Gerontologijos tyrimų grupei apie juos nežinoma. Ši nedidelė savanoriška organizacija registruoja seniausius pasaulyje asmenis ir tikrina jų gimimo datas pagal gimimo liudijimus ir kitokius dokumentus.

Pasak S.Coleso, panašu, kad tokius žmones vienija viena savybė – dauguma jų yra kilę iš šeimų, kuriose buvo daugiau ilgaamžių.

„Nesvarbu, ar jie vartojo alkoholį, ar ne, ar rūkė, ar ne, – aiškino mokslininkas. – Regis, jiems svarbiausia buvo pasirinkti tinkamus tėvus“.

„Tai slypi genuose ir jų DNR“, – pridūrė jis.

G.Baines, kuriai perėjo seniausio pasaulyje asmens titulas, gimė Džordžijoje 1894 metų balandžio 6 dieną. Didžiąją dalį gyvenimo ji praleido Ohajuje ir dirbo Kolumbuse įsikūrusio Ohajo valstijos universiteto bendrabučio ūkvede. Moters vienintelė dukra mirė sulaukusi 18 metų.

„Ji labai sveika. Kiek žinau, ji skundžiasi tik kairiojo kelio sąnario uždegimu“, – sakė S.Colesas ir pridūrė, jog moteris naudojasi neįgaliųjų vežimėliu.

Pasak dienraščio „The Los Angeles Times“, G.Baines lapkritį balsavo JAV prezidento rinkimuose.

Juodaodė G.Baines, kilusi iš buvusių vergų šeimos, sakė balsavusi už Baracką Obamą, „nes jis yra už tamsiaodžius“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius