Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 10 06, 08:00

Praktiški patarimai, kaip prižiūrėti savo rankines

Ar žinai, kaip prižiūrėti rankinę, kad ji tarnautų ne vienerius metus? Nors rankinės ir nėra itin prabangus pirkinys ir gali įsigyti naują jau po kelių savaičių, tačiau ar to visada reikia? Juk jei radai idealią, patinkančią rankinę savo mėgstamoje Pigu.lt el.parduotuvėje, tuomet ko gero norisi ja mėgautis kuo ilgiau. Taigi, šiandien pasidalinsime keliais praktiškais patarimais, į kuriuos atkreipusi dėmesį ir išbandžiusi, galėsi apie savo mylimas rankines sakyti, jog šios atrodo kaip naujos jau metų metus.
Rankinė
Rankinė / „Scanpix“ nuotr.

Naudok priežiūros priemones

Nesvarbu, ar rankinė natūralios ar dirbtinės odos, zomšos, megzta ar pinta, kiekviena medžiaga turi savo priežiūros ypatybes. Pasidomėk jomis dar perkant rankinę. Pavyzdžiui, jei tai odinė rankinė, jai galima naudoti tokias pat priemones kaip odiniams batams. Itin naudinga naudoti impregnantą, jis padeda apsaugoti rankinę nuo lietaus poveikio, taip pat impregnavus galima mažiau baimintis purvo. Beje, prieš naudojant bet kokią priežiūros priemonę pirmą kartą, pirmiausia, išbandyk ją ant nedidelės, mažiau matomos rankinės dalies. Valant ir prižiūrint rankinę, neišsausėja oda, ji nepradeda skilinėti, tad yra mažiau pažeidžiama nešiojant ilgą laiką, be to oda blizga ilgiau tarsi nauja. Nereiktų pamiršti ir metalinių rankinės dalių, jas taip pat reiktų nuvalyti ir nublizginti. Jei, pavyzdžiui, metalinė rankinės rankena buvo nudažyta ir ji susibraižė, spalva išbluko ar net surūdijo – nebūtina mesti rankinės, galima tiesiog pakeisti metalinę dalį.

Laikyk rankinę savo vietoje

Jei kiekvieną kart grįžus namo, užmeti rankinę ant batų ar numeti į spintos gilumą, tuomet nesitikėk, jog ji ilgai tarnaus. Kasdien naudojamą rankinę reikia padėti į švarią vietą ant lentynos, vertikalioje padėtyje, taip, kad oda nebūtų prispausta, sulenkta ar pan. Jei rankinė yra beformė, ją galima pakabinti ant kabliuko ar pakabos. Rankinę, kurią dėvėjai ir planuoji padėti nenaudojamą kelioms dienoms, turėtum nuvalyti ir įdėti į specialų rankinių maišelį, kurį turėjai gauti su rankine ją perkant. Jei tokios neturi – suvyniok į medvilninį pagalvės užvalkalą. Rankinių negalima laikyti plastikiniuose ar viniliniuose maišeliuose, kadangi jie nekvėpuoja ir jei rankinėje yra drėgmės, ši niekur neišgaruos ir gali pakenkti rankinei.

Jei atsitiko nelaimė – patikėk profesionalui

Jei įplyšo siūlė, nuplyšo rankena, sugedo užtrauktukas – rankinės mesti nebūtina, tačiau ir pačiai užsiimti rankinės „lopymu“ nereikėtų. Patikėk profesionalams, užsiimantiems galanterijos priežiūra ir taisymu. Dažniausiai rankinių tvarkymu užsiima batų taisyklos, kadangi šios turi visas reikiamas priemones odinių dirbinių priežiūrai, siuvimui ir tvarkymui. Smulkus rankinės taisymas daug nekainuos, tačiau profesionaliai sutvarkyta rankinė dar ilgus metus bus gera naudoti.

Įsitaisyk metalines kojytes

Jei turi rankinę – lagaminėlį ar panašios formos rankinę standžiomis sienelėmis, tuomet greičiausiai ramiai dedi ją ant žemės, o ne kabini ant kėdės atlošo ar pakabos. Todėl labiausiai pažeidžiama rankinės dalis yra dugnas. Išvengti sugadinimo galima labai paprastai – uždėjus metalines kojytes ant dugno. Daugelis prabangesnių rankinių ir taip turi kojytes, tačiau jei taviškė jų neturi – nenusimink, jas uždėti gali bet kuris su galanterija užsiimantis meistras.

Jei užtiško dėmė – valyk iš karto

Jei sutepei kuo nors rankinę, negalima laukti iki vakaro, iki savaitgalio ar kavos pertraukėlės. Odinės rankinės gali būti jautrios dėmėms, tad jas iš karto reikia nuvalyti. Kartais tereikia tiesiog paplauti, tačiau jei situacija sudėtingesnė, reikia ir specialių priemonių. Dažniausiai užtenka muiluoto vandens arba specialių odos valymo priemonių. Kad ir kokia būtų dėmė, negalima valyti šiomis priemonėmis: kosmetinėmis drėgnomis servetėlėmis, spiritu bei actu.

Kasdieninė rutina ir taisyklės, kurių nevalia pamiršti

Kasdieninės smulkmenos, kurios gadina rankinę, tačiau jų lengvai būtų galima išvengti:

  • Neliesk rankinės purvinomis rankomis arba jei neseniai pasitepei rankas kremu. Nors kremas gali atrodyti ir nekalta priemonė (jei tinka rankoms, tinka ir rankinei?), tačiau iš tikro kremo sudėtyje esančios medžiagos gali įsigerti į rankinės odą ir palikti dėmę.
  • Nelaikyk rankinės vietoje, kur ją gali veikti tiesioginiai saulės spinduliai. Saulėje nudegame ne tik mes ir ne tik būdami prie jūros. Nudega ir rankinė. O turint omenyje, jog į saulę atsukta tik viena rankinės pusė, ant jos itin greitai pasirodo „nudegimai saulėje“, t.y. spalvos išblukimas.
  • Turėk bent kelias kasdienines rankines, kurias nuolat keiti – taip rankinės lėčiau nusidėvės. Rotacija visuomet naudinga, kadangi lengviau priderinti prie įvairios aprangos ir aksesuarų. Tad visuomet turėk bent kelias rankines vienam sezonui.
  • Nuolat valyk rankines, neleisk įsisenėti purvui ar purvo dėmėms. Kuo greičiau imsiesi dėmės valymo, tuo daugiau šansų, jog ją panaikinsi ir neliks nė žymės.

Tai tik keli patarimai, kaip prižiūrėti rankinę. Tačiau jei į juos atkreipsi dėmesį, rankinės tarnaus daug ilgiau ir džiugins širdį. Tuo labiau, kad ir rankinių kolekcija tuomet bus daug didesnė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min