Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 20d. 17:53

Prancūzijoje panaikintas draudimas balzamuoti užsikrėtusiųjų ŽIV kūnus

Raudonas kaspinas – universalus paramos užsikrėtusiems ŽIV simbolis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijoje panaikintas draudimas balzamuoti užsikrėtusiųjų ŽIV kūnus

Prancūzijoje ketvirtadienį buvo panaikintas tris dešimtmečius galiojęs ir ligonius diskriminavęs draudimas balzamuoti užsikrėtusiųjų ŽIV kūnus.

Draudimas balzamavimo būdu išsaugoti ŽIV ar AIDS sirgusių velionių palaikus šalyje galiojo nuo 1986 metų. Jis buvo įvestas baiminantis, kad liga gali persiduoti kitiems asmenims. Prancūzijoje balzamuojamas būna maždaug kas trečias mirusysis.

Asociacija AIDES, kovojanti su lytiniu keliu plintančiomis ligomis, pagyrė ketvirtadienį priimtą Prancūzijos sveikatos ministerijos sprendimą. AIDES atstovų teigimu, tai yra „puiki pergalė kovoje su ŽIV diskriminacija ir (pergalė) ŽIV užsikrėtusių žmonių bei jų šeimų orumui“.

Balzamuojant palaikus į mirusio žmogaus kūną suleidžiama antiseptinio skysčio – dažniausiai formaldehido. Tokiu būdu kūnui neleidžiama suirti.

Europoje nėra užfiksuota atvejų, kad balzamuotojai, atlikdami savo darbą, užsikrėstų ŽIV.

AIDES direktorius Christianas Andreo teigė, kad pastarasis draudimas gimė iš nežinojimo; tuo metu ŽIV kėlė siaubą, ir žmonės „norėjo sukišti ŽIV sergančius žmones į švininius karstus“.

Ketvirtadienį priimtas sprendimas taip pat palies ir nuo hepatito mirusius asmenis.

Vis dėlto ir toliau draudžiama balzamuoti žmonių, kuriems buvo diagnozuotos tokios ligos kaip cholera, pasiutligė ir Creutzfeldto-Jakobo liga, palaikus.

Temos: 2 Prancūzija ŽIV
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min