Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 09 22, 12:06

Prasideda kampanija „Penki per dieną“

Per dieną suvalgyti bent 5 vaisius ir daržoves. Suformuoti tokį įprotį sieks šią savaitę startavusi kampanija „Penki per dieną“.
Vaisiai ir daržovės
Vaisiai ir daržovės / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Sveikata

Penkios vaisių ir daržovių porcijos apytikriai atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų rekomenduojamą vaisių ir daržovių kiekį – po 400-600 g kiekvieną dieną. Vis dėlto įvairūs tyrimai rodo, kad nei Lietuvoje, nei kitose Europos Sąjungos šalyse tiek nesuvalgome.

 „Keliame sau ambicingą tikslą suformuoti gyventojų įprotį suvalgyti kasdien 5 porcijas vaisių ir daržovių ir tokiu būdu pasiekti PSO rekomenduojamą dienos normą. Juk bet kurio sezono metu turime galimybę įsigyti tikrai kokybiškų vaisių ir daržovių, užaugintų įvairiose Europos Sąjungos šalyse“, – sakė Roberta Trimokaitė, asociacijos „Baltijos ūkis ir verslas“ direktorė.

Penkios vaisių ir daržovių porcijos apytikriai atitinka PSO ekspertų rekomenduojamą vaisių ir daržovių kiekį – po 400-600 g kiekvieną dieną. 

Kampanijos metu bus kalbama apie vaisius ir daržoves, jų naudą, apie formulės „penki per dieną“ pritaikymą kasdieniame gyvenime, taip pat – šiai produkcijai taikomus Europos Sąjungos reikalavimus, informaciją apie įvairiose ES šalyse užauginamą produkciją.

Pagrindinis kampanijos kanalas – informacinis portalas 5diena.eu, kuriame pagal individualią gyvenimo situaciją kiekvienas lankytojas galės gauti rekomenduojamą 5 vaisių ir daržovių pasirinkimą, patarimų, receptų, naudingos informacijos. Taip pat planuojama reklaminė kampanija, komunikacija socialiniame tinkle Facebook, informacijos sklaida žiniasklaidoje, informaciniai renginiai bei kitos komunikacinės priemonės.

Kampanija „Penki per dieną“ Lietuvoje vyksta pirmą kartą, tačiau panašios kampanijos įvairiose pasaulio šalyse žinomos jau ne vieną dešimtmetį. Idėja gimė 1988 m. JAV, kur inicijuota šviečiamoji kampanija. Tarptautinis kampanijos bumas prasidėjo 2003 metais, kai PSO išleido ataskaitą apie tai, kad žmonės valgo per mažai vaisių ir daržovių, o didesnis jų valgymas padėtų išvengti ligų ir net mirties (ataskaitoje rašoma, kad jei žmonės valgytų daugiau vaisių ir daržovių, būtų galima išsaugoti 2,7 mln. žmonių). 

PSO išleido ataskaitą apie tai, kad žmonės valgo per mažai vaisių ir daržovių, o didesnis jų valgymas padėtų išvengti ligų ir net mirties (ataskaitoje rašoma, kad jei žmonės valgytų daugiau vaisių ir daržovių, būtų galima išsaugoti 2,7 mln. žmonių).

„Penki per dieną“  ar panašios kampanijos yra vykusios JAV, Kanadoje, Meksikoje,  Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Danijoje, Estijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, kitose šalyse.

Programą „Europos Sąjungos kilmės vaisių ir daržovių žinomumo didinimas Lietuvoje“  vykdo asociacija „Baltijos ūkis ir verslas“. Kampanija „Penki per dieną“ yra pagrindinė šios programos priemonė. Programa bus vykdoma 3 metus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min