TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pravda“ ir vėl yra! 60-asis numeris „Pikta šalis“

Atsikūrusi Pravda, Pikta šalis
Einar Smárason / Atsikūrusi Pravda, Pikta šalis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Pravda“ gimsta iš naujo. Nusimetusi nemokamo mažo formato leidinio rėmelius, ji transformuojasi į virtualiai sklaidomą leidinį su dvigubai gausesniu turiniu. Tai vienas pirmų tokio formato elektroninių žurnalų Lietuvoje. Vis dar nemokama ir kas mėnesį grasinanti suprasti pasaulį su vis nauja tema. Aštresnė, tiesesnė, bet nieko neteisianti.

„Lietuvoje daug blogų ir interneto puslapių, bet nėra nė vieno „tikro“ elektroninio žurnalo. Pertraukos metu žurnalo leidėjai sulaukė didelio palaikymo iš skaitytojų ir draugų. Vaikai siūlėsi paaukoti savo kišenpinigius, o suaugę sufleravo idėjas apie labdaros vakarėlius ir galimus privačius remėjus. Įkvėpta dėmesio ir sukaupusi jėgas, „Pravda“ grįžta dar stipresnė,“ – priduodama nekokybišką spaudą į makulatūros punktą, sako žurnalo redaktorė Elena Reimerytė.

„Pravda“ išlaikė svarbiausią savo tikslą – tęsiamos naujokų radybos. Šį mėnesį pristatomi pasididžiavimo verti jauni lietuviai:  Eglė Čekanavičiūtė – už gerai pabaigtą St. Martins menų koledžą, per kelias savaites sumedžiotą darbą „Dior“ kompanijoje bei kolekciją, kurioje invalidų gėda ir didžiausi kompleksai tampa ypač geidžiama idėja. Dainius Bendikas  – 2009–ųjų metų atradimas, savo natūralumo ir konceptualumo liniją nubrėžė net iki Islandijos, kur jo gebėjimus įvertino vienas svarbiausių pasaulio daiktų ir drabužių dizainerių. Dee & Kamy – pirma per dekadą tokia kokybiška repo grupė, kurios kūrinių klausydami vietiniai šios muzikos šulai su šviesiu pavydu į šoną suka akis.

Idėjiškai žurnalas dar nebuvo toks grynas ir smarkus, koks gali sau leisti būti dabar. Pirmoji naujosios „Pravdos“ tema „Pikta šalis“. Tarp eilučių pasakojama istorija apie netoleranciją ir plokščiakaktišką neapykantą. 


 „Jeigu reikėtų apibrėžti Lietuvos veiksmo žanrą, aš siūlyčiau ją pavadinti nesibaigiančia „keršto drama“. Neapykanta pavirsta įprasta egzistavimo forma, o priešai netgi tampa mums reikalingi – jiems skiriame visą savo kūrybinę ir gyvybinę energiją. Odi ergo sum, nekenčiu, vadinasi, esu, nekenčiu, reiškia, jaučiuosi svarbus, reikalingas ir prasmingas. Kitaip taraint – nekenčiu, vadinasi, užsimirštu apie savo paties impotenciją,“ – savo skiltyje, skirtoje užnuodytiems šuliniams ir sakymui „taip“, rašo Kristupas Sabolius.


Žurnalą puošia kalėjime dėl žmogžudyščių sėdintys kaliniai, tam tikrų maisto produktų nekenčiantys simpatiški vaikai bei nuostabios tik ką sužibusių drabužių kūrėjų fotosesijos. 
Viršelio veidas Ivanas laisvės nematė jau kelis dešimtmečius.
 

Pravda atrandama dviem adresais:
www.pravda.lt  ir www.jaunimogretos.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min