Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projekto ,,Aš + Tu = kmLT“ dalyviai pradėjo 8000 kilometrų dviračių žygį

Dviratininkai su ambasadoriumi O.Juciu
Organizatorių nuotr. / Dviratininkai su ambasadoriumi O.Juciu
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagrindiniai dviračiųžygio-akcijos ,,Aš + Tu = kmLT“ (Aš + Tu = karšta meilė Lietuvai) dalyviai Marius Puluikis ir Remigijus Balandis balandžio 11 d., sekmadienį, pradėjo 8000 kilometrų nusidrieksiančią kelionę iš Škotijos į Lietuvą, važiuojant per visą Skandinavijos pusiasalį ir pakeliui lankant Lietuvos ambasadas.

Žygio dalyviams buvo surengtos išlydėtuvės Londono Kings Cross‘o traukinių stotyje, iš kur vaikinai traukiniu turėjo išvykti pradėti kelionę. Projektą organizuojanti ARULS (Anglia Ruskin lietuvių studentų bendruomenė) Mariui ir Remigijui išlydėtuvių metu įteikė projekto vėliavą, ant kurios žygio metu bus renkami tautiečių parašai, taip pat jiems buvo atiduota rezoliucija – knyga, kurią vaikinai žygio metu veš į lietuviškas bendruomenes ir ambasadas ir ragins žmones joje pasirašyti, pasižadant atlikti ką nors naudingo Lietuvai, teigiama pranešime spaudai.

Dviračių žygis prasidėjo Škotijoje, Aberdeen mieste, kur vyko ir pirmasis susitikimas su ten gyvenančiais lietuviais. Marius ir Remigijus džiaugiasi, jog Aberdeen‘o lietuviai tokie svetingi: ,,Iš Aberdeen‘o išvažiavome ir sotūs, ir laimingi, ir gerai išsimiegoję‘‘ – įspūdžius pasakoja Remigijus.

Artimiausias susitikimas su lietuvių bendruomene – balandžio 14 d. Edinburge, Škotijoje. Vėliau, balandžio 15 d. Susitikimas su Newcastle lietuviais. Balandžio 20 d. vaikinai atmina ir rengia susitikimą Londone, o balandžio 29 d. – Kopenhagoje. Gegužės 3 d. planuojamas susitikimas Osle, gegužės 7 d. – Stokholme, o birželio 1 d. – Helsinkyje. Taip pat susitikimai bus rengiami ir Laplandijoje, Tampere, Estijos ir Latvijos lietuviškose bendruomenėse bei ambasadose, bet tikslios šių susitikimų datos dar nėra aiškios, nes žygis priklausys nuo oro sąlygų bei nuo dviratininkų fizinės būklės.

Paskutinis susitikimas bus Vilniuje birželio 10 d. – jį organizuoja projektą globojanti Užsienio reikalų ministerija.

Pirmą kartą išgirdusiems apie projektą primename, jog šio projekto metu Marius ir Remigijus bei savanoriškai prisijungsiantys dviračių mėgėjai planuoja įveikti daugiau nei 8000 kilometrų, važiuodami iš šiaurinėje Škotijoje esančio Aberdeen miesto per visą Skandinavijos pusiasalį, pakeliui lankant lietuviškas ambasadas ir bendruomenes bei pasiekiant netgi šiauriausią Europos tašką Norvegijoje – Nordkapą – bei kelionę baigiant Lietuvoje, Vilniuje, planuoja įveikti daugiau nei 8000 kilometrų. Planuojamas dviračių žygis vyksta Balandžio 11 - Birželio 10 dienomis. ,,Aš + Tu = kmLT“ metu kiekvienoje žygio stotelėje projekto dalyviai neš žinią lietuviams apie Lietuvos ateities viziją – bus organizuojami susitikimai , kurių metu bus įgyvendinama iš anksto paruošta programa, susidedanti iš keleto mažesnių projektų.

Visa informacija apie patį projektą bei organizuojamų susitikimų su žygio dalyviais programą – ARULS organizacijos puslapyje www.aruls.co.uk .

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Žygis
Parašykite atsiliepimą apie 15min