TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pussy Riot“ kaltė dėl chuliganizmo įrodyta

Nadežda Tolokonnikova ir Marija Alyokhina teisme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nadežda Tolokonnikova ir Marija Alyokhina teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Prokuratūra mano, kad „Pussy Riot“ dalyvių, kurios surengė skandalingą akciją Kristaus Išganytojo katedroje, veiksmų chuliganizmas įrodytas.

Tai valstybės kaltintojas pareiškė antradienį Chamovnikų teisme Maskvoje, kur prasidėjo šalių ginčai merginų bylos procese.

Pasak prokuroro, pankroko grupės dalyvių kaltė patvirtinta nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymais bei rašytine medžiaga.

„Kaltinimo atstovas mano, kad parengtinio tyrimo institucijos teisiamųjų veiksmus kvalifikavo teisingai", – sakė valstybės kaltintojas Aleksandras Nikiforovas.

Pasak jo, merginos katedroje užlipo į sakyklą, kur negalima būti pašaliniams žmonėms, apsirengusios "itin nepadoriai drabužiais – įžūliai provokuojančiomis ryškių spalvų suknelėmis". 

A.Nikiforovas pareiškė, kad tyrėjai teisingai nustatė vulgarų, provokuojamą, „cinišką" merginų elgesį.

Valstybės kaltintojas nepatikėjo, kad skandalinga pankroko grupės „Pussy Riot“ dalyvių akcija Kristaus Išganytojo katedroje yra politinė, nes jos nepaminėjo politikų vardų.

„Kaip matyti iš nukentėjusiųjų parodymų, katedroje nebuvo paminėta nė vieno politiko pavardė", – pareiškė A.Nikiforovas per šalių ginčus Maskvos Chamovnikų rajono teisme.

„Teisiamųjų užimta pozicija, kad veiksmus katedroje jos įvykdė ne neapykantos ir priešiško nusistatymo ortodoksams motyvais, o politiniais motyvais, kaltinimo nuomone, neturi pagrindo", – sakė A.Nikiforovas.

Jis pareiškė, kad merginos "nekreipė dėmesio į prašymus, maldavimus, įkalbinėjimus" palikti sakyklą, o tai taip pat patvirtina jų kaltę. „Veiksmai įvykdyti ne dėl Bažnyčios taisyklių nežinojimo, o priešingai joms", – sakė prokuroras.

Teisiamųjų akciją jis kvalifikavo kaip „šiurkštų visuotinai pripažintų taisyklių ir elgesio normų pažeidimą". Viešas keiksmažodžių vartojimas arti ikonų tokioje šventoje vietoje – tai viešosios tvarkos pažeidimas", – sakė jis.

„Akcijos dalyvės parodė save tikinčiuosius žeminančioje šviesoje, pademonstruodamos aiškią neapykantą jiems. Jų veiksmai buvo pabrėžtinai vulgarūs, sąmoningai provokuojami. Akciją jos sąmoningai surengė kulto pastate", – pridūrė A.Nikiforovas.

„Jos mosavo rankomis. Smūgiai rankomis įsivaizduojamam priešininkui rodo akivaizdžiai agresyvų nusiteikimą", – sakė jis.

Pasak jo, akciją teisiamosios buvo kruopščiai suplanavusios. Šitai įrodo dar ir tai, kad jos repetavo ją kitose vietose.

A.Nikiforovas pareiškė, kad savo veiksmais teisiamosios įžeidė 1812 metų Tėvynės karo dalyvių atminimą, nes Kristaus Išganytojo katedra buvo pastatyta dėkojant Dievui už iškovotą pergalę.

„Teisiamosios šios aplinkybės neturi jokios reikšmės. Jos mano, jog padarė etikos klaidą, bet niekuo neįžeidė tikinčiųjų", – sakė valstybės kaltintojas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min