Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Putinas atsisakė atiduoti mersedeso raktus Ševčiukui

J.Ševčiukas su V.Putinu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / J.Ševčiukas su V.Putinu
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pagrindinio „Mercedes“ir paties ryškiausio Rusijoje automobilio švyturėlio šeimininkas griežtai atkirto roko muzikantui, kuris viešai pasiūlė „valdžios vertikalės“ tėvui kiek atleisti vadžias, kad šalyje galėtų stiprėti demokratija.

Premjeras Vladimiras Putinas sukvietė šeštadienio vakarą prie padengto stalo artistus ir muzikantus ir tarp pokalbių apie labdaros, kūdikių maitinimo ir usūrinių tigrų apsaugos problemas nebesusivaldė tik kartą – kalbėdamas apie pilietines laisves su Jurijumi Ševčiuku, nenutildomu disidentu ir eilučių „kai baigsis nafta / mūsų prezidentas numirs“ ir pranašavimo, kad „mersedesai pralaimės mūšį“, „atiduos raktus“ ir – „prasidės aukso amžius“ autoriumi.

„Ar jūs numatote savo planuose iš tikrųjų rimtą, nuoširdžią, sąžiningą dabartinės šalies liberalizaciją?“ – paklausė rokeris J.Ševčiukas per furšetą prieš labdaros koncertą Sankt Peterburge.

J.Ševčiukas išvardijo pretenzijas valdžiai: kad nėra spaudos laisvės, pasirinktinai taikomi įstatymai, nėra darbo saugos, afišuojamas Kremlių remiančių judėjimų tariamas patriotizmas, išvaikomi nesutinkančiųjų mitingai ir veši korupcija teisėsaugos institucijose.

Tai luomų šalis. Yra kunigaikščių ir bajorų, (važinėjančių) su švyturėliais, yra turinti atlikti prievoles liaudis, – J.Ševčiukas„Tai luomų šalis. Yra kunigaikščių ir bajorų, (važinėjančių) su švyturėliais, yra turinti atlikti prievoles liaudis. Atskirtis didžiulė. Jūs visa tai žinote... Mėginama sudaryti patriotizmo, kokios nors sąžinės šalyje vaizdą himnais ir maršais ir taip toliau. Visa tai mes jau turėjome... Milicininkas tarnauja dabar viršininkams ir savo kišenei, o ne liaudžiai“, – sakė J.Ševčiukas ir paklausė, ar Ypatingosios paskirties milicijos būrys (OMON) išvaikys vėl rengiamas „Nesutinkančiųjų eitynes“ gegužės 31 dieną.

„O kuo jūs vardu, atleiskite?“ – nutraukė pokalbį V.Putinas, pastebėjęs J.Ševčiuką prie stalo tarp gerai pažįstamų plačiajai publikai svečių.

Susipažinęs su „Jurijumi Ševčiuku, muzikantu“ V.Putinas pavadino „provokacija“ jo pasakojimą apie premjero padėjėjo, kuris „paprašė neužduoti aštrių klausimų – politinių ir taip toliau“, skambutį.

Išklausęs J.Ševčiuką V.Putinas ėmė ginti sukurtą per dešimtmetį valdžios konstrukciją ir jos metodus.

Jis pripažino dialogo su visuomene ir demokratizacijos, kaip raidos variklio, naudą ir paaiškino, kodėl jie atrodo ne taip, kaip norėtų J.Ševčiukas.

Atsakydamas į šachtininkų palyginimą su mirtininkais iš bausmės bataliono V.Putinas papasakojo, kad jie rizikuoja gyvybe už premiją, o pakeisti jos darbo užmokesčiu nepavyksta dėl mažo šachtų rentabilumo.

Drauge premjeras išplėtė dainos apie naftos ir dujo prakeiksmą autoriaus akiratį paaiškindamas, kuo skiriasi koksingosios anglys nuo energetikai skirtų anglių.

„Juodu degutu“ 

Po to V.Putinas perėjo prie milicijos.  „Dabar jūs sakote, kad milicija tarnauja tik viršininkams. Milicijoje visokių žmonių pakanka... Yra VAI darbuotojų, kurie duoklę renka ir pinigus kraunasi kelyje, bet yra ir tokių, kurie vaikus savo kūnu uždengia, automobiliais užtveria kelią ir žūsta. Yra ir tokių. Todėl tepti visus juodu degutu, manau, neteisinga“, – sakė V.Putinas.

J.Ševčiukas pamėgino pakeisti monologą į dialogą, bet V.Putinas užsivedė.  „Jūs sakėte, kad milicininkai tarnauja viršininkams, o ne liaudžiai“, – sakė V.Putinas.

„Daugiausia – taip. Aš einu į „Nesutinkančiųjų eitynes.“ Mūsų 500 žmonių – ir 2 500 omonininkų. Mes ką nors užmušėme ar papjovėme?“ – paklausė J.Ševčiukas ir įpykdė Putiną.

„Aš jūsų atidžiai klausiausi ir nepertraukinėjau. Nes pas mus nebus diskusijos, o bus turgus!“ – nutildė jį V.Putinas ir ėmė kalbėti apie mitingų išvaikymą.

„Išskyrus tuos žmones, kurie ateina į sutinkančiųjų ar nesutinkančiųjų eitynes, yra ir kitų žmonių, kurių teisių mes neturime pamiršti. Jeigu jūs nuspręsite surengti „Nesutinkančiųjų eitynes“ – aš atsiprašau už šiurkštumą, – tarkime prie ligoninės, kur tai trukdys sergantiems vaikams... “.

„Na, ne, ką jūs“, – neištvėrė J.Ševčiukas.  „... kas iš vietos valdžios leis jums ten surengti šias eitynes? – tęsė premjeras, nekreipdamas dėmesio į muzikanto repliką. – Ir teisingai padarys, kad uždraus!“

„Galima, aš atsakysiu?“ – vėl pertraukė J.Ševčiukas.

„Ne!“ – nutildė jį V.Putinas ir toliau gynė vietos valdžią, kuri tradiciškai uždraudžia nesutinkančiųjų mitingus, motyvuodama sporto ar vaikų šventėmis valdžios priešininkų pamėgtose aikštėse.

„O dabar jūs norite jas surengti ten, kur žmonės nori penktadienį važiuoti į vasarvietę, pavyzdžiui. Arba sekmadienio vakarą sugrįžti iš vasarvietės. Taigi jie jus taip iškoneveiks!“ – atsakė V.Putinas į J.Ševčiuko klausimą, ar bus išvaikomas mitingas pirmadienį.

Atsikratęs pretenzijų jis patikino, kad apskritai neprieštarauja protestams, bet svarbiausia – kad jie netrukdytų kitiems.

Kokioje šalyje jie gyvens – niūrioje, korumpuotoje, totalitarinėje, autoritarinėje, su viena partija, su vienu himnu, su viena mintimi„Iš tikrųjų aš noriu, kad jūs suprastumėte. Man, esu tikras, ir kitiems valstybinės valdžios atstovams, tai netrukdo, priešingai, padeda, – sakė V.Putinas. – Jeigu aš matau, kad žmonės atėjo ne šiaip paplepėti, ar savo viešųjų ryšių tikslais, kad jie kalba dalykiškai, konkrečiai, nurodo kokius nors skaudulius, į kuriuos valdžia turi atkreipti dėmesį, – kas čia bloga?“ Ačiū reikia pasakyti“.

Baigiantis susitikimui J.Ševčiukas paskelbė tostą už vaikus: „Kokioje šalyje jie gyvens – niūrioje, korumpuotoje, totalitarinėje, autoritarinėje, su viena partija, su vienu himnu, su viena mintimi ... Ar šviesioje, demokratinėje, kur iš tikrųjų visi lygūs prieš įstatymą. Deja, kol kas to nėra“.

„Puiku“, – pirmasis sureagavo artistas Leonidas Jarmolnikas.

„Koks tostas, toks gėrimas“, – pridūrė V.Putinas susidauždamas vandens taurele.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min