Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 22d. 19:00

Senos obels gyvybės troškimas stebina atkaklumu

Obelis
Rasoas Jakiūnaitės nuotr. / Obelis

Vienoje Ukmergės miesto sodyboje auganti obelis akį traukia ne tuo, kad visa apsipylusi baltais pilnaviduriais žiedais – pavasariais tai gražu, bet įprasta ir nestebina. Stebina tai, kad šios obels kamienas kone visiškai išdegęs ir gyvybės syvus iš žemės medis siurbia beveik vien tik žieve. Liepsnos sužalota obelaitė jau daugelį metų taip žydi ir veda vaisius, atlaiko vėtras, liūtis ir sniegą – tarsi paneigdama visus gamtos ir fizikos dėsnius.

Sodybos šeimininkas, 40-metis Egidijus, puikiai prisimena vaismedžio istoriją. „Buvome dešimtmečiai paaugliai. Prisigalvodavome pačių įvairiausių išdaigų. Viena jų – po obelimi, kurios kamienas išlinkęs, sukūrėme laužą. Mėginome įsitikinti, ar medis sudegs ir nuvirs. Tačiau užmojai nepavyko – pamatė tėvas, gavome velnių. Išklausėme ilgą moralą apie tai, kad medis – taip pat gyvas sutvėrimas, kad jam taip pat skauda“.

Visi buvo tikri, kad obelis po egzekucijos neišgyvens, bet kirsti nekilo ranka. Kitą pavasarį medis pražydo, kaip žydėjęs anksčiau. Pražydo ir dar kitą pavasarį – taip jau trisdešimt metų „neįgali“ obelis atkakliai įrodinėja savo troškimą gyventi.

Temos: 1 Obelis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min