Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 5d. 13:01

„Rašom! 2012” finale paaiškės dailiausiai rašantys Lietuvos gyventojai

Rašymas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Rašymas

Kovo 7 d. Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom! 2012“ finale paaiškės dailiausiai rašantys Lietuvos gyventojai.

Vilniuje vyksiančiame renginyje kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių moksleivių, 7 klasių ir suaugusiųjų – varžysis po 10 dalyvių. Jie turės dailyraščiu parašyti organizatorių parinktą tekstą. Bus renkamas ir originaliausio darbo autorius. Renginį ves žurnalistas bei diktorius Juozas Šalkauskas.

Į antrus metus iš eilės organizuojamą dailiojo rašto konkurso finalą, kuris vyks Vilniuje, Lietuvių kalbos institute, atsitiktinai pateko net keturios ir pernai savo jėgas išbandžiusios dalyvės. Šiemet kur kas aktyvesni buvo vyrai – į finalą pateko 4 iš jų. Į finalą pakviestos trijų originaliausių darbų autorės. Viena jų vienoje perlenkto popieriaus lapo pusėje nupiešė Europos žemėlapį ir iš jame iškirpo Lietuvos kontūrą, o kitoje pusėje dailyraščiu perrašė tekstą taip, kad jame esantis žodis Vilnius sutaptų su iškirptu šalies kontūru. Kitas tekstas buvo perrašytas ne tik aukštyn kojomis, bet ir veidrodiniu principu. Finale taip pat varžysis moteris sudėliojusi tekstą į rombo formą.

Kiekvienos grupės nugalėtojas bei originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės TALLINK kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Kelione į Latvijos sostinę pasirūpins didžiausia Baltijos šalyse greitųjų autobusų kompanija „Lux Express“. Antros vietos nugalėtojai bus apdovanoti informacinių technologijų atstovės „ABC Data Lietuva“ įsteigtais prizais – „Transcend“ išoriniais kietaisiais diskais ir atminties raktais. Vyresniųjų moksleivių grupės nugalėtojo mokyklai bus padovanota „Qomo“ interaktyvi rašymo lenta, o aktyviausia konkurso bendruomenė – Vilniaus Žemynos gimnazija – jau yra apdovanota magnetine rašymo lenta „TK-Team“. Visi finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ bei saldumynais.

„Rašom“ konkursas vyko dviem etapais. Pirmajam turui darbus atsiuntė daugiau kaip 8 400 dalyvių iš Lietuvos bei užsienio. Net 40 dailyraščių atsiuntė Belgijoje gyvenantys lietuviai, konkurse taip pat dalyvavo ir Latvijos bei Didžiosios Britanijos gyventojai.

Dailyraščio konkursą organizuoja Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys ir raštinės reikmenų prekybos bendrovė „Biuro pasaulis“, konkurso globėjas – Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Konkurse savo eiles skaitys Seimo narė Dalia Teišerskytė. Sveikinimo žodį tars aktorius Giedrius Savickas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min