15min be reklamos

Rastos prieš 45 metus iš koplyčios Kretingos rajone pavogtos dvi skulptūros

Kultūros paveldo departamento (KPD) specialistai aptiko parduodamas dvi beveik prieš pusę amžiaus pagrobtas kultūros vertybes.
Marijos Sopulingosios ir angeliuko skulptūrėlės keliaus į muziejų
Marijos Sopulingosios ir angeliuko skulptūrėlės keliaus į muziejų / Gabrielės Navickaitės, Kultūros paveldo departamento nuotr.

Departamentui kartu su ekspertais patikrinus ir įvertinus turimus duomenis, nustatyta, kad bandyta parduoti 1977 metais iš Kretingos rajone, Kumpikų kaime, medinės koplytėlės pavogtas Marijos Sopulingosios ir angelo skulptūras.

Anot KPD pranešimo, XIX amžiaus nežinomo liaudies meistro sukurtoms skulptūroms teisinė apsauga suteikta 1971 metais, tačiau po šešerių metų, apžiūros metu, fiksuota, kad iš koplytėlės skulptūras pagrobė nežinomi asmenys.

„Departamentas, aptikęs prieš 45 metus pagrobtas parduodamas vertybes, sustabdė jų pardavimą bei kreipėsi į teisėsaugos institucijas, tačiau ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui“, – teigiama pranešime.

KPD atstovai susisiekė su skulptūrų valdytoju, paaiškėjo, kad jis skulptūrėles paveldėjo iš mirusio giminaičio, o iš kur pastarasis jas buvo gavęs, neaišku.

Anot paveldosaugininkų, dabartinis vertybių valdytojas, būdamas pilietišku ir suprasdamas jų svarbą Lietuvos istorijai, geranoriškai skulptūras perdavė KPD.

Vertybes planuojama perduoti parinktam muziejui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min