Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raudonplaukių dienos Vilniuje metu buvo kviečiama vienytis ir kovoti prieš patyčias

Raudonplaukių dienos akimirka
Inos Puzakinaitės nuotr. / Raudonplaukių dienos akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rausvų plaukų savininkai nuo seno sulaukdavo daug dėmesio: senovėje juos persekiojo, vadino raganiais, aukojo dievams vardan geresnio derliaus. Šių dienų raudonplaukiai taip pat yra labiau pastebimi, ugningomis sruogomis išsiskirdami iš minios. Kai kuriems tokie žmonės kliūna, todėl neseniai Vilniuje susibūrusi raudonplaukių asociacija siekia užkirsti kelią patyčioms ir drauge suburti kuo daugiau raudonplaukių.

Nuo ankstaus sekmadienio ryto Vilniaus Sereikiškių parkas skendo spalvose. Čia vienas po kito traukė raudonplaukiai. Vieni atėjo patys, kitus atvedė draugai, na, o jauniausius saulės nubučiuotuosius į susibūrimą atlydėjo tėvai. Jaukiai įsikūrę ant pievos, raudonplaukiai dalijosi vaišėmis, žaidė stalo žaidimus ir draugiškai bičiuliavosi. Čia pat skambėjo dainos, buvo ruošiamasi bendrai fotosesijai, pietų meto iškylai ir meninėms dirbtuvėms.

Giedrė Avard, viena iš renginio sumanytojų, pasakojo, jog mintis raudonplaukius suburti į vieną vietą atsirado iš noro padėti jaunesnei sesei.

„Mano sesei Aistei dvylika metų ir mokykloje dėl rausvų plaukų jai tenka liūdėti. Su šeima mąstėme, kaip būtų galima jai padėti ir internete radome begalę informacijos apie kitose šalyse vykstančius kasmetinius raudonplaukių festivalius. Su sese nuvykome į vieną jų Olandijoje ir likome be galo sužavėtos  – išvydome apie keturis tūkstančius raudonplaukių, kurie linksminosi įvairiuose festivaliui skirtuose kultūriniuose renginiuose. Pamanėm, kad ir Lietuvoje būtų šaunu kažką panašaus įgyvendinti“, – pasakojo Raudonplaukių dienos organizatorė.

Nors iki vidurdienio Raudonplaukių dienoje apsilankė apie 50 įvairaus amžiaus raudonplaukių, tikimasi, jog kitais metais idėja vystysis ir toliau. Organizatorės ragina raudonplaukius vienytis ir prisijungti prie ką tik susikūrusios asociacijos, kuri turi  daugiau kūrybinių planų.

Inos Puzakinaitės nuotr./ Ia kairės: Auara Kvietkauskaitė, Giedrė Avard, Dalia Juodakytė
Inos Puzakinaitės nuotr./ Iš kairės: Aušra Kvietkauskaitė, Giedrė Avard, Dalia Juodakytė

 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min