Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 2d. 19:55

Rekordinio dydžio „Žiemos žygis“ Varėnoje su tikslu – nesunaudoti nė vieno vienkartinio indo

Žiemos žygis
Gabijos Morkūnaitės nuotr. / Žiemos žygis

Arbata prie laužo, besibūriuojantys aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, geros savijautos linkėjimai, įkvepianti Lietuvą tyrinėti Varėnos gamta bei iš vidaus šildanti žygeivių sukurta bendra atmosfera – tai dar vienas „TrenkTuro“ pėsčiųjų žygis. Tik šįkart kiek kitoks – su rekordiškai dideliu dalyvių skaičiumi, 123 464 bendrai nužygiuotais kilometrais ir ambicija nesunaudoti nė vieno vienkartinio indo.

Rekordinis žiemos pėsčiųjų žygis

„Žiemos žygis’20 su Gjensidige“ tik dar kartą įrodė, jog žmonių nusiteikimas ir nuolatinė geros nuotaikos pulsacija yra kur kas stipresni nei oro sąlygos. Į prognozuojamą lietų ranka numojo net 6000 dalyvių.

Šis žygis tapo ne tik rekordiškai didžiausiu žiemos pėsčiųjų žygiu Lietuvoje, bet ir didžiausiu kada nors surengtu žygiu Varėnoje. Įdomu tai, jog pirmąjį vasario šeštadienį į renginį sugužėję žmonės Varėnos populiaciją, kuri siekia 8 500 gyventojų, padidino beveik dvigubai.

Atsisakyta vienkartinių indų

Kiekvieno „TrenkTuro“ žygio metu organizatoriai skatina dalyvius būti draugiškus gamtai ir atkreipti dėmesį į ekologijos svarbą. Praėjusiais metais atsisakę plastikinių pakuočių, nebūtinų spaudos gaminių, įdiegę atliekų rūšiavimo sistemą, šiuos metus pradėjo su dar didesniu iššūkiu – visiškai atsisakyti vienkartinių indų.

Organizatoriams ir dalyviams suvienijus jėgas tikslas buvo įgyvendintas. Prieš atvykstant į renginio vietą, žygeiviai buvo paprašyti atsivežti savo indus bei įrankius. Daugiau nei pusė dalyvių taip ir padarė – į renginį atvyko su savo puodeliais arbatai bei dubenėliais košei. Tuos, kurie savo indų neturėjo, organizatoriai aprūpino bendrais daugkartiniais indais, kuriuos dalyviai turėjo grąžinti žygiui pasibaigus. Panaudoti daugkartiniai indai buvo išplauti ir padėti laukti kito renginio, kuriame bus naudojami dar kartą.

Šį tikslą įgyvendinti padėjo ir „CupCup“ lietuvių startuolis, teikiantis daugkartines alternatyvas vienkartiniam plastikui pakeisti. Būtent šios įmonės tiekiami daugkartiniai indai žygio metu tapo alternatyva vienkartiniams. Aplinkos inžinerijos doktorantė, „CupCup“ startuolio bendraįkūrėja Valdonė Daugėlaitė patvirtina: „Tai buvo pirmasis mūsų žygis drauge su „TrenkTuru“. Džiaugiamės, kad organizatoriai įrodė, jog tokio masto renginį įmanoma padaryti atsakingai, o Lietuvos žmonės yra pribrendę keisti elgesį masinių švenčių metu”.

Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis
Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis

Asmeniniai pažadai ir geros savijautos linkėjimai

Registruodamiesi visi dalyviai turėjo galimybę nemokamai apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų. Tuo pasirūpino renginio generalinis rėmėjas „Gjensidige“.

Jau atvykę į renginio vietą žygeiviai turėjo progą sudalyvauti „Eglės sanatorijos“ surengtose mankštose. Dalyviai ypač entuziastingai darė apšilimo mankštas bei raumenų tempimo pratimus. Drauge su šeimininkais mankštose strikinėjo ir jų keturkojai augintiniai, veiduose įžiebdami šypsenas ne tik besimankštinantiems, bet ir stebėtojams.

Siekdami dar aktyviau įsitraukti į sveiką gyvenseną, dalyviai užsibrėžė ir asmeninių tikslų. Savaitę paskirti be greito maisto, pridėtinio cukraus, alkoholio ar miltinių patiekalų.

Tiek prieš startą, tiek po finišo dalyviai taip pat siuntė atvirlaiškius artimiesiems. Geros savijautos linkėjimų šio žygio metu buvo išsiųsta net 800. Tad pozityvios mintys, išrašytos atvirutėse, jau visai netrukus bus paskleistos ne tik Lietuvoje, bet ir nukeliaus į tokias šalis kaip Ispanija, Australija, Jungtinė Karalystė, Airija, JAV, Italija, Čilė, Olandija, Norvegija, Latvija, Švedija ir Vokietija. Šias iniciatyvas padėjo įgyvendinti Visuomenės sveiktos stiprinimo fondas.

Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis
Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis

Bendrai nužygiuoti 123 464 kilometrai

Su saulę dengiančiais lietaus debesimis ar be jų – Varėnos gamta gniaužia kvapą. Kad tuo įsitikintų, dalyviai rinkosi vieną iš trijų maršrutų – 14, 23 bei 32 kilometrus.

  • 14 km – šis maršrutas vedė per Žiežulio girią, dalyvius supažindino su Žiežulio bei Ilgio ežerais, o taip pat leido dirstelėti ir į autentišką Girežerio bei Moliadugnio kaimų gyvenimą. Šią patirtį pasirinko trečdalis dalyvių.

  • 23 km – pagrindiniu šio maršruto akcentu tapo kitame Merkio upės krante esantis garsusis Perlojos kaimas, kurį žygeiviai pasiekė kabančiu tiltu. Šis maršrutas tapo paklausiausiu, mat jį pasirinko beveik pusė renginio dalyvių.

  • 32 km – tikrų žygiavimo entuziastų, kurių skaičius siekė apie 1000, maršrutas. Šioje trasoje buvo įkomponuoti kitų dviejų maršrutų objektai, tačiau taip pat žygeiviai papildomai pamatė ir įspūdingo grožio Milioniškių kabantį tiltą bei Derežnyčios ir Nedzingio upelius.

Tad bendromis jėgomis renginio dalyviai nužygiavo net 123 464 kilometrus.

Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis
Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis

Rekordinio dydžio komanda

Rekordinio dydžio žiemos pėsčiųjų žygyje dalyvavo ir rekordinio dydžio 279 žmonių „Gjensidige“ komanda, nuėjusi apie 5500 kilometrų ir laimėjusi pirmąją vietą. Antroji vieta atiteko bene entuziastingiausių žygeivių kaimeliui Lietuvoje – Šakynai, kurios bendruomenės suburta 45 asmenų komanda nuėjo virš 900 km. Trečiąja vieta džiaugėsi taip pat nuolatiniai „TrenkTuro“ žygių dalyviai – „Devbridge“, kurios 19 asmenų komanda nužingsniavo virš 450 km. Kitos, taip pat gausios komandos buvo: „MSVSB“, „Hiatus“, „PRANA“, Varėnos rajono savivaldybė, „Linksmosios pėdutės“, Radviliškio sveikuolių klubas „Atgaja“, „Eugesta“.

Žiemos pėsčiųjų žygio nepabijojo ir senjorai, kurių renginyje dalyvavo apie šimtas. Vyriausiasis dalyvis galėjo pasigirti 77-erių metų gyvenimiška patirtimi.

Žygiuose svarbūs visi, nepriklausomai nuo kojų skaičiaus. Tad keturkojai, lydėję savo šeimininkus, finiše taip pat buvo apdovanoti medaliais bei skanėstais. Šiame renginyje dalyvavo apie 400 šunų.

Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis
Gabijos Morkūnaitės nuotr./Žiemos žygis

Kur žygiuosime toliau?

Kitas „TrenkTuro“ žygis Lietuvoje vyks pavasarį. Tad kovo 28 dieną renginių organizatorius kviečia pasižymėti kalendoriuose, kuomet žygeiviai bus kviečiame tyrinėti Druskininkų gamtos. Tai bus žygis, kuriame tikriausiai pirmą kartą taip kruopščiai bus pasirūpinta ne tik pačiais žygio maršrutais, tačiau taip pat ir poilsiu nuėjus didelius atstumus. Juk atvyksime į relaksacijos sostinę – Druskininkus!

Tačiau tiems entuziastams, kuriems norisi žygiuoti dažniau ir vieno žiemos žygio neužtenka, verta apsvarstyti „Žiemos žygį: Tervete’20 su Gjensidige“ Latvijoje, kurioje organizatorius prisistato ir jau trečius metus veikia kaip „TrekTours Latvia“. Vasario paskutinę dieną planuojamas dar vienas žiemos žygis atskleidžiantis Tervetės gamtos parko grožį ir unikalumą.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min