Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 10d. 09:39

Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

Palangoje nutiestas rekordinio ilgio margučių ridenimo takelis.
J.Vanagės nuotr. / Palangoje nutiestas rekordinio ilgio margučių ridenimo takelis.

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.

Didžiausiame šalies kurorte antrąją Velykų dieną surengtame Margučių ridenimo čempionate nei žiūrovų, nei dalyvių netrūko. Savo jėgas jūros tilto prieigose surengtose varžybose  išbandyti galėjo kiekvienas, atsinešęs iki trijų margučių.

Sėkmė labiausiai šypsojosi iš Šilutės rajono, Švėkšnos atvykusiai Domantei – ji čempionato metu iškovojo 12 margučių. Antras su 11 margučių liko palangiškis Juozas, trečioji vieta atiteko Nikui iš Vilniaus, iškovojusiam 10 spalvingų kiaušinių.

Specialiai čempionatui pagamintas margučių ridenimo lovelis buvo išklotas specialiu audiniu – meškovina. „Tokias varžybas rengiame jau trečius metus, tad ieškojome kuo geresnės vietos. Jūros tilto prieigos – pati dėkingiausia vieta, nes čia yra natūralus nuolydis. Medinis lovelis išklotas medžiaga, liaudiškai vadinama meškovina. Po ja dar paklota plastikinė plėvelė, kad ilgą atstumą riedėdamas kiaušinis nuriedėtų iki tako galo su pakankamu pagreičiu ir galėtų atsitrenkti į kitą margutį“, - kalbėjo Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Jau trečius metus per Velykas Margučių ridenimo čempionatą organizuojantys palangiškiai kasmet taką pailgina vienu metru ar daugiau. N. Stasiulis šypsojosi, jog ateityje šis takas taps stulbinamo ilgio. „Turime galimybę prie jūros tilto rekordą gerinti dar dvidešimt metų, kasmet pridedant po metrą. Spėju, kad šis takas ateityje bus 35 metrų, tik neįsivaizduoju, kaip tai padaryti – veikiausiai teks dirbtinai padidinti jo nuolydį, kad margučių greitis nelėtėtų“, - sakė N. Stasiulis. 

Palanga pramogautojus pirmadienį viliojo ne tik Margučių ridenimo čempionatu su ilgiausiu ridenimo taku, bet ir kitomis atrakcijomis. Jau prieš vidurdienį link kurorto automobiliai skubėjo vienas po kito. Populiariausia Palangos gatvė – J. Basanavičiaus g. – šurmuliavo lyg vasarą: savo dirbinius siūlė tautodailininkai, kvepėjo tiesiog gatvėje kepama žuvimi, katiluose kunkuliavo žuvienė.

Pasigrožėję J. Basanavičiaus gatvės pradžioje besipuikuojančiu dviejų metrų aukščio gintariniu margučiu, palangiškiai ir svečiai skubėjo paskanauti gatvėje siūlomų vaišų, sudalyvauti Margučių alėjoje organizuotose linksmose liaudiškose rungtyse – šokinėjimo su maišais, ėjimo su kojūkais, margučio nešimo mediniame šaukšte. Laimėtojų laukė prizai – spalvingi kiaušiniai, kurie vėliau labai pasitarnavo norintiems sudalyvauti Margučių ridenimo čempionate.

Mažieji pramogautojai taip pat turėjo ką veikti – savo meninius sugebėjimus ugdė Margučių marginimo mokyklėlėje – paišė bei margino kiaušinius, o azartiškiausieji dalyvavo vaikams skirtose margučių ridenimo varžybose.

Temos: 2 Palanga Velykos
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min