Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reta liga sergantį berniuką kankina amžinas alkio jausmas

Vaikas valgo.
Alkis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dešimties metų berniukas turi būti prižiūrimas 24 val. per parą, kad būtų įmanoma kontroliuoti jo nepaliaujamą norą valgyti bet ką, kas tik papuola, – praneša dailymail.co.uk.

Benas Greenas jau gimė turėdamas retą genetinį sutrikimą, vadinamąjį „Prader-Willi“ (PWS) sindromą, kurio pagrindinis požymis – nuolatos jaučiamas alkis. Tai reiškia, kad Beno tėvai, Paulas Greenas ir Angela Booth, savo vaiką privalo visada stebėti, kad sugebėtų jį apsaugoti nuo persivalgymo.

„Paliktas be priežiūros Benas galėtų suvalgyti absoliučiai bet ką, kad ir dantų pastą. Ir mes privalome jam neleisti to daryti, nepaisydami graudžių jo verkšlenimų ar liejamų ašarų. Jis gali verkti visą amžinybę. Ir man, kaip jo mamai, išties labai sunku jį tokį matyti, tačiau aš juk privalau išlikti stipri, nes žinau, jog aš privalau jam padėti“, – apie sunkią savo vaiko būklę pasakoja Angela.

Benas privalo laikytis griežtos kalorijų kontroliavimo dietos, kad jo būklė dar labiau nepablogėtų.

PWS sindromas atsiranda dėl 15-osios chromosomos pakitimo, ši genetinė būklė yra visiškai nenuspėjama ir neaptinkama nėštumo metu. Šį genetinį sutrikimą turi tik vienas iš 22 tūkst. žmonių. Dėl šios būklės žmogaus smegenims nėra perduodamas sotumo signalas.

Būtent dėl to gydytojai perspėjo Beno tėvus, kad jeigu jo valgymo įpročiai nebus kontroliuojami, berniukas gali priaugti labai daug svorio, o tai sukeltų rimtų problemų jo sveikatai.

„Benas gimė trimis savaitėmis anksčiau laiko ir iš pradžių jis beveik nieko nevalgydavo, jau tada supratome, kad kažkas negerai. Kai jis paaugo, jo apetitas staigiai padidėjo. Dabar mes turime nuolatos jį prižiūrėti. Jis visiškai nekontroliuoja savęs, alkio jausmas yra pernelyg stiprus. Kartą pastebėjau, kaip jis ruošėsi suvalgyti katės maistą“, – tikina berniuko tėvas Paulas.

Nelaimė, Benas jau dabar turi antsvorio ir dėl to jis negali vaikščioti ir yra pririštas prie vežimėlio. Vis dėlto pats sunkiausias dalykas yra tai, kad Beno tėvai privalo riboti jo mėgstamą maistą.

„Mes dirbome savo sode ir davėme Benui ledinuką, o tai darome labai retai. Aš net nepastebėjau, kaip prie jo saldainio prilipo vapsva, ir Benas vabzdį įsidėjo į burną. Žinoma, vapsva jam įgėlė, tačiau to jis net nepajuto. Didžiausias skandalas kilo, kai saldainį mes turėjome atimti, kadangi jis jau buvo purvinas. Benas tiesiog pašėlo ir mes turėjome parvežti jį namo“, – apie baisiu košmaru virtusią šeimos išvyką į gamtą pasakojo Beno mama Angela.

Vis dėlto, nepaisant visų sunkumų, su kuriais kasdien susiduria Paulas ir Angela, jie tvirtina Beno niekada nepaliksiantys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min