Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 19d. 07:59

Rusija ruošiasi tradicinėms maudynėms eketėse

Maudynės lediniame vandenyje
Maudynės lediniame vandenyje„Scanpix“/„Reuters“ nuotr.

Sekmadienį Rusijoje tradicinėmis maudynėmis baigiasi Šv. Kalėdų švenčių ciklas. Rusijos Specialiųjų situacijų ministerija pranešė, kad vien centrinėje šalies dalyje paruošta per 850 ekečių.

Gydytojai perspėja, kam į ledinį vandenį geriau nelįsti. Gelbėjai bando apskaičiuoti, kiek ir kur žmonių bus ir užkirsti kelią galimoms nelaimėms vandenyje.

Primena Jėzaus krikštą

Tai yra ilgametė tradicija, kuria siekiama atkartoti Jėzaus Kristaus krikštą Šventojoje Jordano upėje.

Prognozuojama, kad daugiausia žmonių eketėse maudysis Voronežo srityje. Čia įrengtos 185 maudymosi vietos. Antroji rikiuojasi Maskvos sritis su 85 eketėmis. Trečiojoje vietoje - Briansko sritis, kurioje įrengtos 65 eketės.

Maskvos merijos pareigūnai perspėjo žmonės, jog maudytis neįrengtose vietose arba maudymuisi eketes kirstis patiems yra uždrausta.

Maudynės žiemą Rusijoje
Maudynės žiemą Rusijoje„Scanpix“/„Reuters“ nuotr.

Šios maudynės yra ilgametė tradicija, kuria siekiama atkartoti Jėzaus Kristaus krikštą Šventojoje Jordano upėje. Prisimenant Jėzų Kristų ir Joną Krikštytoja tikima, kad tą dieną visas vanduo tampa šventu.

Siūlo negerti ir saugoti kūdikius

Draudžiam prieš maudymąsi ir iš karto po jo vartoti alkoholinius gėrimus. Staigus kraujagyslių išsiplėtimas ir susitraukimas gali išprovokuoti širdies smūgį.

Maudynės ruošiamos specialios kryžiaus formos eketės. Prognozuojama, jog Rusija kaustantis šaltis nesitrauks ir maudynių metu temperatūra turėtų nukristi žemiau 20 laipsnių šalčio.

Tuo pat metu medikai perspėja žmones, jog lįsti į ledinį vandenį rekomenduojama ne visiems. Vengti šios procedūros turėtų žmonės, sergantys širdies ligomis, diabetu, taip pat moterys, turinčios ginekologinių sutrikimų.

Tai pat kategoriškai draudžiama į ledinį vandenį kišti kūdikius ir vaikus, kurių imuninė sistema nėra iki galo susiformavusi ir kurie nėra specialiai užsigrūdinę.

Žmogus ant ledo lyties Krasnojarske
Žmogus ant ledo lyties Krasnojarske„Scanpix“/„Reuters“ nuotr.

Dar vienas perspėjimas – draudžiam prieš maudymąsi ir iš karto po jo vartoti alkoholinius gėrimus. Staigus kraujagyslių išsiplėtimas ir susitraukimas gali išprovokuoti širdies smūgį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min