Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Rusijoje mokslininkas iš kapinių vogė jaunų merginų lavonus ir iš jų gamino lėles

Žemutiniame Naugarde demaskuotas mokslininkas-kapinių maniakas, 45-erių Anatolijus Moskvinas. Kraštotyrininkas savo namuose kaupė ekshumuotų jaunų merginų lavonus, iš kurių gamindavo lėles. Teisėsaugos pareigūnai jo bute ir garaže rado 29 mumifikuotus ir lėlėmis paverstus kūnus.
Anatolijus Moskvinas
Anatolijus Moskvinas / Kadras iš Lifenews.ru reportažo
Temos: 2 Mumija Rusija

Kapų niekintojo namuose taip pat rastos nuo antkapių nuluptos nuotraukos ir lentelės su mirusiųjų vardais, lėlių gamybos instrukcijos ir Žemutiniojo Naugardo srities kapinių schemos, praneša Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Nusikaltimų tyrėjai nustatė, kad piktadarys dvejus pastaruosius metus iš miestų ir kaimų kapinių vogdavo mirusių moterų kūnus, o po to iš pusiau suirusių lavonų gamindavo natūralaus dydžio lėles. Žinių savo kraupiam amatui A.Moskvinas rasdavo specialioje literatūroje.

„Nekropedofilo“ pavardę užsitarnavusį vyriškį labiausiai domino nepilnamečių mergaičių nuo 12 iki 18 metų lavonai. Vyriausios negyvėlės buvo 25 metų amžiaus. 28 mumijos aptiktos bute, o dar viena – sulaikytojo garaže.

Kaip žurnalistams sakė policijos pareigūnai, „įvairiausiais drabužiais iš audinio ir popieriaus aprengtos lėlės buvo kruopščiai išdėliotos visame įtariamojo bute“.

„2010–2011 metais miesto ir srities kapinėse buvo užfiksuota daugybė kapų ir mirusiųjų palaikų išniekinimo atvejų. Kiekvienas toks atvejis sukeldavo garsų visuomeninį rezonansą. Pagal šiuos faktus iškelta 12 baudžiamųjų bylų“, – rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Nepaisant pastangų, policija ilgiau nei metus nesugebėjo aptikti visas Žemutiniojo Naugardo kapines išraususio vandalo pėdsakų. Lavonų grobiko paieškomis užsiėmė net elitinio policijos kovos su terorizmu padalinio pareigūnai.

Ekspertai jau patvirtino, kad sutampa A.Moskvino pirštų ir batų atspaudai su rastaisiais kapinėse. Įtariamasis suimtas ir teismo laukia areštinėje.

Kaip rašo Rusijos žiniasklaida, A.Moskvinas viename iš universitetų yra baigęs keltų kultūros studijas. Vėliau jis dėstė studentams, taip pat parašė daugybę mokslinių knygų apie toponimiką (vietovardžius) ir onomastiką (asmenvardžius).

Kapinėmis A.Moskvinas susidomėjo dar mokykliniame amžiuje. Ilgainiui jis tapo vos ne didžiausiu Rusijos „kapinologu“. Štai per pustrečios vasaros nuo 2005 metų liepos jis asmeniškai apsilankė 752 kapinėse. Viename interviu jis prisipažino miegąs karstuose.

Apie tai, kodėl jį pradėjo traukti kapinės, A.Moskvinas kalba miglotai: „Taip išėjo, kad 1979 metais man, kai dar buvau pionierius, teko nevalingai tapti vienos magiškos ceremonijos liudininku ir dalyviu. Nuo to meto mane į ten (į kapines) kaip magnetu pradėjo traukti“, – dar prieš demaskavimą pasakojo mokslininkas.

Pasak paties A.Moskvino, kapinėse jis lankydavosi vien iš mokslinių paskatų: ieškodavo žinomų žmonių kapų, mėgindavo atkurti asmenų genealoginius medžius, tikslindavo gimimo ir mirties datas. Tikėtina, kad viskas iš pradžių taip ir buvo. Tačiau palaipsniui neįprastas užsiėmimas virto kraupia nusikalstama veikla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Užsisakykite 15min naujienlaiškius