Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 25d. 23:47

Rusijos mokslininkas tikina, kad užfiksuotose Veneros nuotraukose matomi gyvi objektai

Venera
NASA nuotr. / Venera

Žinomas Rusijos mokslininkas tvirtina, kad rado gyvybės egzistavimo pėdsakų Veneroje.

Rusijos naujienų agentūra „Ria Novosti“ praneša, kad Rusijos mokslų akademijos narys ir gerbiamas mokslininkas Leonidas Ksanfomalitis, 1970-1980 metais dirbęs su žmogaus nepilotuojamomis misijomis į Venerą, viename žurnalo „Solar System Research“ straipsnyje išdėstė, jog Veneroje egzistuoja gyvybė.

Šią išvadą mokslininkas priėjo tirdamas prieš 30 metų SSRS zondo „Venus-13“ darytas Veneros fotografijas. Mokslininkas straipsnyje rašo, kad nuotraukose matomos keistos figūros panašios į diską ir skorpioną. Žiūrint kitas zondo darytas nuotraukas, šie objektai keičia savo buvimo vietas.

„Galime drąsiai sakyti, kad objektų ypatybė keisti savo buvimo vietą leidžia mums pasakyti, jog jie yra gyvi“, – teigia L.Ksanfomalitis.

Nepaisant to, ar mokslininkas iš tikrųjų manė, kad fotografijose užfiksuotos gyvos būtybės, ar jo žodžiai buvo tiesiog neteisingai išversti, bet šios mintys greitai apkeliavo aplink pasaulį, rašo space.com.

Jonathonas Hillas, mokslininkas, apdirbantis JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Marso misijų nuotraukas, teigia, kad SSRS zondo „Venera-13“ nuotraukos, kuriose neva užfiksuoti gyvi objektai, tėra mechaniniai komponentai, o ne gyvybė. Jis sako, kad kito zondo „Venera-14“ nuotraukose matomi tie patys objektai.

„Jei tie objektai tikrai yra ant Veneros paviršiaus, tai kokia tikimybė, kad „Venera-13“ ir „Venera-14“ buvo toje pačioje pozicijoje ir juos užfiksavo? Labiau tikėtina, kad tai yra tiesiog planetos paviršiaus detalės“, – J.Hillas sakė „Life's Little Mysteries“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min