TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų medžiotojas teigia Kuznecko baseino kalnuose išgelbėjęs „sniego žmogų“

Šaltinis: BNS
0
A A

Medžiotojas iš Rusijos Kemerovo srities pietuose esančio Kalnų Šorijos regiono tvirtina, kad Kuznecko anglių baseino kalnuose išgelbėjo panašią į „sniego žmogų“ būtybę, kuri įlūžus trapiam ledui skendo Kabyrzos upėje.

Tai ketvirtadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA–Novosti“, remdamasi srities administracijos Spaudos tarnybos atstovu.

Pasak jo, sunkiai prieinamos taigos Senzaskije Kičių kaime gyvenantis Afanasijus Kiskorovas parašė į Taštagolo rajono administraciją laišką, kuriame papasakojo apie šį įvykį. Laiškas, kurį pasirašė A.Kiskorovas ir dar trys liudininkai, buvo atgabentas į Taštagolą sraigtasparniu.

Senzaskije Kičių kaime, esančiame atokioje taigoje už 140 kilometrų nuo Taštagolo, nėra nei elektros, nei kelių. Kartą per savaitę į kaimą atskrenda sraigtasparnis, kuris yra pagrindinė gyvenvietės susisiekimo priemonė su „didžiąja žeme“, ypač per pavasario potvynius.

Laiške rašoma, kad A.Kiskorovas su draugais medžiotojais žvejodami išgirdo garsų ledo traškėjimą ir čaižų klyksmą.

Tai ne pirmasis pranešimas, kad Kuznecko baseine neva kažkas matė „sniego žmogų“.

„Medžiotojai, kaip jie rašo laiške, pribėgo prie tos vietos, iš kur buvo girdėti šauksmas, ir pamatė upėje, už maždaug dešimties metrų nuo kranto, didžiulę keistą būtybę, apaugusią tamsiai rudais gaurais ir panašią į žmogų“, – pasakojo Spaudos tarnybos atstovas.

„Staugianti būtybė kelis kartus mėgino išlipti iš vandens ir atsistoti ant užpakalinių letenų, bet vis nuslysdavo į vandenį. Laiške pabrėžiama, kad iš pradžių apstulbę iš netikėtumo medžiotojai stovėjo kaip įbesti, bet paskui A.Kiskorovas puolė nežinomai būtybei į pagalbą ir padavė sausą jaunos drebulės kamieną“, – sakė srities administracijos darbuotojas.

Būtybė įsikibo į lazdą ir išsiropštė į krantą, paskui pabėgo į mišką, pridūrė agentūros pašnekovas.

Tai ne pirmas pranešimas, kad Kuznecko baseine neva kažkas matė „sniego žmogų“.

2009 metų vasarį Kemerovo srities administracija išplatino pranešimą, kad Kalnų Šorijoje, atokioje taigoje Azaso urve (už 500 kilometrų nuo Kemerovo), vietos medžiotojai matė į žmones panašių būtybių, apaugusių gaurais, pusantro ar dviejų metrų ūkio.

Prie pranešimo buvo pridėta nuotrauka iš urvo su nufotografuotu neva „sniego žmogaus“, vadinamo ječiu, pėdsakais.

„RIA–Novosti“ apklausti Rusijos reklamos ir ryšių su visduomene specialistai tada sakė esantys tikri, kad žiniasklaidos priemonių platinama informacija apie Kuznecko baseine rastą sniego žmogų tikriausiai paskelbta siekiant privilioti turistų. 2009 metų gegužės pabaigoje Kuznecko baseino turizmo bendrovės pradėjo siūlyti ekskursijas į „sniego žmogaus“ urvą.

Rusijos mokslų akademijos Maskvos etnologijos ir antropologijos instituto Antropologijos skyriaus vedėjas Sergejus Vasiljevas mano, jog tikimybė, kad jetis egzistuoja, labai menka.

Savo ruožtu vienas žymiausių Rusijoje „sniego žmogaus“ tyrėjų istorijos mokslų kandidatas Igoris Burcevas pareiškė, jog nieko ypatinga, kad jetį matė Kuznecko baseine, nes Kalnų Šorija yra Altajaus kalnų sistemos dalis ir manoma, kad ten yra „sniego žmonių buvimo vieta“.

I.Burcevas du kartus 2009 metais buvo nuvykęs į Kalnų Šoriją į ekspediciją ieškoti ječio. Tačiau sutikti „sniego žmogaus“ pačiam mokslininkui kol kas nepavyko.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Drebulė Sniegas
Parašykite atsiliepimą apie 15min