Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Sankt Peterburge yra 30 surogatinių motinų pagimdytų kūdikių, kurių tėvai negali pasiimti

Sankt Peterburge yra 30 surogatinių motinų pagimdytų kūdikių, kurių tėvai užsieniečiai negali atvykti dėl koronaviruso plitimo stabdymo priemonių, trečiadienį pranešė antrojo pagal dydį Rusijos miesto vaikų teisių ombudsmenė.
Nėščios moterys
Nėščios moterys / 123RF.com nuotr.

Ombudsmenė Ana Mitianina savo interneto svetainėje parašė, kad pareigūnai sulaukė kelių medicinos įstaigų, kuriose rūpinamasi surogatinių motinų pagimdytais kūdikiais, skambučių.

Dauguma šių vaikų tėvų yra iš Kinijos ir „negali jų pasiimti dėl pandemijos“, sakė ji.

A.Mitianina nurodė, kad asmeniškai rūpinasi šia situacija ir kreipėsi į regiono gubernatorių prašydama padėti išspręsti problemą drauge su Kinijos generaliniu konsulu.

Rusija kovo mėnesį uždarė savo sienas, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą. Šalyje užregistruotas COVID-19 atvejų skaičius yra ketvirtas didžiausias pasaulyje.

Surogatinė motinystė šalyje yra legali ir daug metų buvo pelningas verslas, tačiau kai kas Rusijoje ragina nutraukti tokias paslaugas užsieniečiams.

Šių metų sausį, per pirmą šalies tyrimą dėl surogatinės motinystės, aštuoni rusai, tarp jų keli gydytojai ir viena motina, buvo areštuoti ir apkaltinti prekyba žmonėmis.

Gegužės mėnesį Ukrainos pareigūnai taip pat pranešė, kad dėl sienų uždarymo tėvai negali pasiimti maždaug 100 surogatinių motinų pagimdytų kūdikių.

Paviešinus jų padėtį, įsikišo vyriausybė, kuri padėjo tėvams gauti specialius leidimus ir atvykti į šalį pasiimti savo naujagimių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius