Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 12d. 21:07

Seismologai: Žemės planeta paruošė žmonijai dar ne vieną išbandymą

Žemė žmogaus rankose
123RF nuotr. / Planetai prognozuojamas dar ne vienas išbandymas.

Žemė įžengė į naują seismologinio aktyvumo stadiją. Todėl artimiausiu metu planetos gyventojams teks patirti ne vieną globalią katastrofą. Artimiausias žemės drebėjimas prognozuojamas jau birželio pabaigoje.

Interviu aze.az  Tarptautinio globalinių pokyčių komiteto GEOCHANGE (Vokietija) ir Globalinio žemės drebėjimų prognozių tinklo prezidentas E.Chalilovas įspėjo, kad planetos laukia rimti išbandymai.

Mokslininko nuomone, stiprus žemės drebėjimas ir cunamio šėlsmas Japonijoje bei kelių ugnikalnių atsigavimas tėra pirmoji padidėjusio seisminio planetos aktyvumo stadija. 

Šie aktyvumo ciklai yra susiję su Žemės branduolio energijos proveržiais. Daugybė tokių laikotarpių apibūdinami pagal skirtingą galią ir periodiškumą (nuo milijonų metų iki kelių mėnesių). Mokslininko teigimu, faktas, kad Žemės pluta po galingo žemės drebėjimo nustojo judėti, nereiškia, kad galime nusiraminti. Gali būti, kad branduolys tiesiog kaupia energiją, kurią vėliau su baisiu trenksmu atiduos...

Trys stichijos 2011 metais

Specialistų paskaičiavimais, 2011 metais Žemės laukia dar trys didelio seisminio aktyvumo periodai. Tokio Žemės gelmių aktyvumo viršūnė turėtų būti jau antroje birželio pusėje. Taip pat – spalio mėnesį ir pačioje gruodžio pabaigoje. Ketvirtasis aktyvumo periodas prognozuojamas 2012 m. gegužę, kai daugelis „pranašų“ skelbia pasaulio pabaigą. Faktas, kad Žemės pluta po galingo žemės drebėjimo nustojo judėti, nereiškia, kad galime nusiraminti.

E.Chalilovas tokias kalbas vertina atsargiai ir siūlo nesureikšminti pranašysčių. Vis dėlto 2012 m. gruodis, jo manymu, nebus ramus. Reikia ruoštis dideliems potvyniams ir griaunamiesiems reiškiniams. Jis taip pat tvirtina, kad dėl Saulės audrų suges kai kurių dirbtinių palydovų sistemos.

Pačios pesimistiškiausios prognozės

Pačias drastiškiausias prognozes mokslininkai pateikė 2013 metams. Tuomet laukiama maksimalaus Saulės aktyvumo. Šiuo laikotarpiu sutaps 11-os, 22, 90–100 ir 300 metų Saulės ciklų „bangos“. Tai gali grėsti planetai dideliais sugriovimais.

Tarptautinio GEOCHANGE komiteto pranešime pažymima, kad vėluojanti 24-ojo Saulės aktyvumo ciklo pradžia gali reikšti tik viena – tylą prieš audrą. Šią versiją patvirtina ir NASA mokslininkų stebėjimai.

E.Chalilovas pabrėžia, kad 2010 metų pradžioje padidėjęs žemės drebėjimų, potvynių bei cunamių skaičius – tai rimtas ženklas šalių vyriausybėms, kad reikia imtis specialių priemonių, kurios padėtų apsaugoti gyventojus nuo stichijos, kurios išvengti neįmanoma.

Temos: 1 Žemė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min