TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekso skandalas Lenkijoje: visoje šalyje klestėjo modelių agentūros, kurioms priklausiusios manekenės dirbo prostitutėmis „bunga bunga“ vakarėliuose

Prostitutė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prostitucijos skandalas palietė ir žinomus Lenkijos asmenis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkiją krečia skandalas – paaiškėjo, kad visoje šalyje veikė modelių agentūrų tinklas, kuriam priklausiusios manekenės teikė intymias paslaugas. Jų klientai buvo tiek užsieniečiai, tiek žymūs lenkai – verslininkai, politikai, muzikantai, sportininkai. Šią savaitę išsamų straipsnį apie tai išspausdino žurnalas „Newsweek“.

Žmonės iš pirmųjų laikraščių puslapių. Taip modelių agentūrų, teikusių sekso paslaugas, klientus apibūdino šis leidinys, aprašęs sekso paslaugų verslą Lenkijoje. Kelioms šio prostitucijos verslo organizatorėms pateikti kaltinimai, byla jau nukeliavo į teismą.

Pagrindinės istorijos herojės yra kelios. Jų pavardžių „Newsweek“ nemini, vadina vardais – Emi, Ewa, Karolina, Joanna. Jos visos turėjo įkūrusios modelių agentūras ir apie dvejus metus nuolat siųsdavo manekenes iš Lenkijos į Kanus, Kurševelį (Prancūzijos slidinėjimo kurortą Alpėse) bei Maljorką padirbėti prostitutėmis. Iš viso ten pabuvojo apie 100 modelių iš Lenkijos. Verslo organizatorės joms parūpindavo klientų – turtingų verslininkų, aristokratų, politikų, žinomų muzikantų.

Ščecine gyvenusi Emi šį „verslą“ pradėjo gimtajame mieste, naktiniame klube pasiūliusi kelioms merginoms už pinigus pasimylėti su svečiais iš Varšuvos. Po kelių mėnesių jauna moteris su penkiomis kolegėmis jau skrido į Ispanijos pakrantės kurortą, kur jų laukė 10 rusų. Merginoms už seksą su jais sumokama po 2,5 tūkst. eurų.

Scanpix nuotr./Marcinas Matkowskis (k.) irgi minimas aiame skandale
„Scanpix“ nuotr./Marcinas Matkowskis (k.) irgi minimas šiame skandale

Verslas įsisuka merginai persikrausčius į Varšuvą. Tarp jos ir jos bendrininkių klientų atsiranda Saudo Arabijos šeichas, vadinamas Santo vardu. Jis mėgsta aplink save matyti 50, 100 merginų, seksui renkasi kelias, tačiau moka visoms. Viena manekenė duodama parodymus prisiminė kelionę į Kurševelį: didžiulis namas, o jame pilna modelių iš Lenkijos. Tarp jų – ne viena Lenkijos grožio konkursų dalyvė.

Dalis merginų buvo gana žinomos Lenkijoje, todėl sutikdavo vykti tik į užsienį ir aptarnauti tik užsieniečius klientus. Kitos dirbdavo prostitutėmis ir Lenkijoje, dalyvaudavo vakarėliuose Varšuvoje, kuriuose lankydavosi ir politikai, verslininkai, sportininkai, muzikantai.

Skandalo įkarštyje paaiškėjo, kad viena iš prostitučių, taip pat priklausiusi modelių agentūrai, bendravo su žinomu Lenkijos tenisininku Marcinu Matkowskiu, kuris teisinosi nežinojęs apie draugės veiklą. Minimos ir futbolininko Radoslawo Matusiako, muzikanto Tomaszo Luberto pavardės.

Mergina turi apsispręsti: šiandien ji teiks sekso paslaugas už pinigus. Dauguma manekenių yra geros merginos, tik po truputį keičiasi jų vertybės, – kalbėjo manekenė.

Policija savo tyrimą pabaigė 2009 metų birželį. Pagrindinę istorijos veikėją Emi pareigūnai rado vienoje Varšuvos plastinės chirurgijos klinikoje. Iš pradžių moteris įtarimus prostitucijos organizavimu neigė, tvirtindama, kad merginos tik dalyvaudavo vakarėliuose, kur bendraudavo su svečiais. Esą nė viena niekada nesiskundė, kad buvo verčiama su kuo nors mylėtis.

Dauguma apklaustų merginų neneigė, kad žinojo, kokiu tikslu vyksta į užsienį ir tai darė savo noru, niekieno neverčiamos.

Viena manekenė, kalbėjusi su „Newsweek“ žurnalistais teigė, kad riba tarp ant podiumo vaikštančios manekenės ir aukštos klasės prostitutės darbo labai trapi. Esą jeigu esi modelis, tave traktuoja kaip daiktą, kurį galima padėti vienur ar kitus. „Niekas net nesako manekenei, kad turi važiuoti į Prancūzijos kurortą ir lydėti vakarėlyje užsienietį poną. Tiesiog ji privalo važiuoti ir tiek. Tad mergina turi apsispręsti: šiandien ji teiks sekso paslaugas už pinigus. Dauguma manekenių yra geros merginos, tik po truputį keičiasi jų vertybės“, – kalbėjo manekenė.

Iš pradžių bandžiusios viską neigti vėliau prostitucijos tinklo organizatorės prisipažino. Jos prašo skirti metų arba dvejų lygtinę bausmę. Tačiau vieną dalyką jos toliau tvirtina – jokios prievartos nebuvo, visos merginos tuo vertėsi savo noru, į užsienį važiuodavo žinodamos, ko iš jų tikimasi ir ką ten turės daryti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min