Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 21d. 08:24

Šėlk ir griūk iš koto! (nuotraukos)

Keisčiausi pasaulio festivaliai.
„15min“ nuotr. / Keisčiausi pasaulio festivaliai.

Sunku net įsivaizduoti, kokie keisti, spalvingi ir kartais net absurdiški festivaliai yra rengiami pasaulyje. Nuogaliai smaginasi Japonijoje, Anglijoje žmonės ridena sūrio galvas, kartu su jomis versdamiesi purvina nuokalne, o skandinavai garsėja savo žmonų nešimo varžybomis.

Galbūt tokie išsišokėliški festivaliai ir ne kiekvieno skoniui, tačiau šiemet pasaulis tikrai bus nustebintas ne kartą. Veikiausiai vaikų teisių gynėjus labai smarkiai papiktintų Ispanijoje vykstantis „Šokinėjimo per kūdikius“ festivalis. Jis prasidėjo dar 1620-aisiais, ispanams švenčiant vieną iš religinių švenčių. Linksmybių esmė – suaugusių vyrų, apsirengusių velniais, šuoliai per eilėmis ant gatvės grindinio suguldytus vaikus. Keisčiausia, kad jų motinos nesipriešina.

Purvo nebijo

Vienas įdomiausių pietvakarių Anglijoje vykstančių festivalių – sūrio ridenimo fiesta, kurios metu šimtai dalyvių kulkos greičiu leidžiasi stačia nuokalne. Jie purvu pažliugusia nuokalne vejasi riedančią sūrio galvą, kliūdami vieni už kitų, slysdami ir išsipurvindami nuo galvos iki kojų.

Dar vienas daug dėmesio sulaukiantis nešvarus festivalis – Boryeongo purvo fiesta, vykstanti Pietų Korėjoje. Festivalis sutraukia daugiau kaip milijoną lankytojų į Boryeongo miestą, kur visi savaitę lepinasi mineralų turtingo purvo voniomis.

Idėjų – galybė

Turkai sugalvojo, kaip paįvairinti imtynių sportą – jie rengia kupranugarių imtynių čempionatą. Telegraph.co.uk praneša, kad dažniausiai varžybos baigiasi tuo, kad pralaimėjęs kupranugaris mėgina įsirėžti į žiūrovų minią. Ką gi, adrenalino netrūksta. Suomijoje vyksta ne toks pavojingas, bet gerai žinomas žmonų nešimo čempionatas. Oi nelengvai vyrams tenka paplušėti, bet prizas to vertas – nugalėtojas gauna tiek alaus, kiek sveria žmona. Pavyzdžiui, Tailande speciali fiesta yra rengiama beždžionėms. Maždaug 600 beždžionių kasmet už tai, kad privilioja turistus, iš vietinių gauna daugiau kaip dvi tonas keptų dešrelių, šviežių vaisių, ledų ir kitų skanėstų.

Odės maistui

Maisto karo mėgėjai turėtų rinkti „La Tomatina“ festivalį Ispanijoje arba Ivrėjos miesto apelsinų festivalį Italijoje. Pikantiškesnių dalykų gerbėjai turėtų rinktis „Hadaki Matsuri“ nuogalių festivalį Japonijoje. Kadaise jis buvo dvasinį apsivalymą reiškiančiu renginiu, o dabar, sakoma, organizuojamas tiesiog tam, kad būtų linksma. O kur dar ridikų naktis Meksikoje, kurios metu kuriamos įspūdingos skulptūros iš ridikų ar kiaulienos valgytojų rojus Prancūzijoje. Visai netoli, Šveicarijoje vyksta romantiškas „skabtuotų ropių“ festivalis, kurio metu tūkstančiai ropių paverčiami žvakidėmis, o gatvėse nuaidi muzika ir dainos.

Išmonė už padorumo ribų

Plačiai pasaulyje nuskambėjęs ir Amerikoje, Nevados valstijoje, vykstantis „Burning Man“ (liet. „Degantis vyras“) festivalis, į kurį susirenka apie 50 tūkst. dalyvių 8 dienų šėlsmui, kuris vainikuojamas didžiulės medinės figūros sudeginimu. Vienas nepadoriausių pasaulio festivalių taip pat vyksta JAV. Tai „Sėklidžių festivalis“, kuriame tūkstančiai suaugusiųjų stebi imtynes aliejuje, šlapių marškinėlių konkursus, nuogalių pasirodymus ir... valgo jaučių sėklides. JAV liepą vyksta prasčiokų olimpinės žaidynės, kur galima pasivaržyti, tarkime, į toli metant tualeto sėdynę. Tuo tarpu Anglijoje vyksta plaukiojimo pelkėje ir kojų pirštų imtynių čempionatai. Skamba keistai, tačiau kiek žmonių prieš juos visus metus treniruojasi!
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min