Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seni baldai: išmesti, atnaujinti, o gal parduoti savo kieme?

Sendaikčiai
Organizatorių nuotr. / Sendaikčiai
Šaltinis: www.ekorekomendacijos.lt
0
A A

Daugelis iš mūsų karts nuo karto pastebime, kad namuose prisikaupė daug nereikalingų daiktų. O ką jau bekalbėti, apie tuos, kurie kraustosi - atrodo būtent tuomet suprantame kiek daug esame sukaupę nereikalingų daiktų. Kur padėti nereikalingus daiktus? Galimi keli variantai: išvežti į daugiabaričių daiktų sąvartyną (reikalinga laikas ir transporto priemonė), nuvežti į sendaikčių turgų (reikalingas ir laikas ir transporto priemonė) arba parduoti savame kieme ir taip išvengti rūpesčių surenkant ir nuvežant daiktus.

Amerikiečiai tai vadina kiemo arba garažo išpardavimu: „yard sale“, „garage sale“. Kadangi amerikiečiai garsėja pomėgiu pirkti naujus daiktus. tad po kurio laiko vieni tiesiog nebeturi vietos naujiems daiktams, kiti kraustosi ir negali visko vežtis su savim. Dar kiti vadovaujasi filosofija: nenaudoji – mesk lauk. Bet kodėl mesti, jei galima gauti pelno?

Tokio išpardavimo metu ne tik gausite papildomų pajamų, bet ir geriau susipažinsite su kaimynais bei saugosite gamtą. Namuose, kad ir kur jie bebūtų Lietuvoje ar užsienyje, pats svarbiausias komponentas yra jaukumas. Todėl atnaujindami ir pertvarkydami savo namus - atsikratome ir senomis mintimis ir į vidų įsileidžiame daugiau sąmoningumo bei darnos.

10 žingsnių, kurie padės sėkmingai parduoti senus baldus ir nenaudojamus daiktus tiesiog savo kieme

  • Atrinkite daiktus, kuriuos planuojate parduoti. Daiktus patogu surūšiuoti pagal paskirtį -- žaislai, šviestuvai, buitinė technika, baldai.
  • Sudarykite daiktų sąrašą, iš karto nustatykite mažiausią kainą už kurią ketinate parduoti. Turėkite galvoje, kad saraše nebūtina surašyti kiekvieno daikto, o tik jų kategoriją ir preliminarią kainą, pvz. knygos - 2 litai.
  • Kainas užrašykite ant popieriaus lapelio ir lipnia juosta priklijuokite prie daiktų.
  • Nustatykite pardavimo datą. Geriausia namų apyvokos daiktus parduoti savaitgalį, pvz. - šeštadienį iki pietų.
  • Reklamuokite išpardavimą. Jei niekas nežinos - niekas neateis ir nenupirks. Todėl svarbu apie baldų išpardavimą informuoti kaimynus visais įmanomais būdais: socialiniuose tinkluose, skelbimų lentoje, trumpa žinute vietiniame laikraštyje, nuorodomis ant stulpų.
  • Padarykite ženklus. Kad lengviau būtų rasti išpardavimo vietą iš ansto pasiruoškite ženklus, kurie padės atvykti į vietą be vargo ir papildomų rūpesčių. Tam puikiai tiks nuorodos su rodyklėmis ant stulpų.
  • Siūlykite “paskutinės minutės kainą”. Kaip žinia - geriausios prekės “išgaruoja” pirmos, todėl likusias ir mažiau paklausias prekes parduokite už mažesnę kainą. Juk geriau gauti mažiau, nei vėl visus daiktus nešti atgal į garažą ar sandėliuką.
  • Daiktus, kurių nepavyko parduoti - padovanokite tiems, kam jų labiausiai reikia.
  • Nepamirškite nuimti ženklus rodančius į jūsų kiemą ir sutvarkyti aplinką.
  • Panašius išpardavimus organizuokite kartu su kaimynais - tai bus ir puikus laiko praleidimo būdas, ir galimybė užsidirbti. Vietinėje bendruomenėje įrenkite vietą su stogeliu, kurioje būtų patogu atvežti nenaudojamus daiktus. Bendradarbiaujant su savivaldybe galima organizuoti išpardavimus ir turėti atsakingą žmogų, kuris rūpintūsi ir teritorija ir daiktais.

SVARBU: Geriausias būdas saugoti ir gamtą, ir savo piniginę - pirkti mažiau.

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min