Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 17d. 23:17

Senosios Varėnos bendruomenė sukvietė į įspūdingą šventę

Senosios Varėnos bendruomenės šventėje – padėka A.Kaliūnui
Rūtos Averkienės nuotr. / Senosios Varėnos bendruomenės šventėje – padėka A.Kaliūnui

„...reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse“, – kadais rašė Senojoje Varėnoje gimęs didžiausias visų laikų lietuvių genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Jis buvo puikiu pranašu ir savo gimtinei – čia gyvenančių žmonių kūrybos šviesa yra ypatinga, sklinda po visą Lietuvą ir toli už jos ribų.

Tą patį galima pasakyti apie veiklią ir gražių iniciatyvų nestokojančią šio kaimo bendruomenę. Senosios Varėnos bažnyčioje nuolat vyksta daug įsimintinų kultūros renginių, čia po gražiaisiais bažnyčios skliautais dažnai sužėri bei muzikos ir meno mėgėjų širdis suvirpina vaiskios muzikinių akordų spalvos. Čia išties prasmingai paminėta ir Valstybės diena – ta proga bendruomenė suorganizavo didelę šventę, kurios metu paminėjo net keletą svarbių progų.

Šventė prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis, kurias už bendruomenę ir jos žmones aukojo parapijos klebonas Pranciškus Čivilis. Pilnutėlė bažnyčia vos talpino į šventę susirinkusius bendruomenės narius ir garbius svečius. Svarbus akcentas – kunigas Pranciškus Čivilis įteikė architekto Brunono Bakaičio sukurtas regalijas neseniai bendruomenės pirmininke išrinktai Ilonai Zalanskienei. Vėliau visi drauge sugiedojo Lietuvos himną.

Šventės svečiai galėjo pasigrožėti tądien bažnyčioje atidaryta bendruomenės nario, menininko Algirdo Valentino Kaliūno jubiliejine kūrybos paroda bei albumo „Varėnos kraštas: kūrybos versmės“ pristatymu. Garbingą aštuoniasdešimties metų jubiliejų švenčiantį A.Kaliūną kunigas P.Čivilis apdovanojo didžiąja arkangelo Mykolo žvaigžde. Šis taip pat architekto B.Baikaičio sukurtas apdovanojimas yra įteikiamas labiausiai Senosios Varėnos parapijai ir bendruomenei nusipelniusiems žmonėms. Jubiliatą pasveikino, Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos padėką įteikė, už didelį indėlį į rajono kultūros aruodą dėkojo bei kūrybinės energijos linkėjo Varėnos rajono savivaldybės mero patarėjas Jonas Kleponis bei Kultūros ir sporto skyriaus patarėja Regina Svirskienė. Gražia daina „Vaikystės šviesa“ jubiliatą pasveikino ir kompozitorius Alvydas Jegelevičius. Šią dainą jie sudainavo drauge.

Tądien buvo paminėtas ir Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios choro „Sonata“ penkerių metų veiklos jubiliejus. Vadovaujamas kūrybine energija tiesiog sproginėjančios Ilonos Zalanskienės, per penketą metų choras tapo žinomas ne tik Varėnos krašte. Jis dažną sekmadienį gieda Šv. Mišiose, aktyviai dalyvauja įvairiose šventėse. Skambiomis choro giesmėmis ir dainomis žavėjosi ir šventės dalyviai. „Sonatos“ choristai sudainavo ir ypatingą kūrinį – šiemet sukurtą „Varėnos himną“. Chorui talkino muzikantai Irmantas ir Gertautas Čepaičiai bei Tomas Kizelis. Kunigas Pranciškus choro vadovę Iloną Zalanskienę ir vargonininkę Elvyrą Sinkevičienę apdovanojo didžiosiomis arkangelo Mykolo žvaigždėmis, o kiekvienam choro dalyviui atsidėkojo įteikdamas mažąją Šv. arkangelo Mykolo žvaigždę. Choro vadovę bei visą chorą pasveikino, už aktyvią veiklą dėkojo Varėnos rajono savivaldybės mero patarėjas Jonas Kleponis bei Kultūros ir sporto skyriaus patarėja Regina Svirskienė. „Sonatai“ nuskambėjo Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos sveikinimas: „...tegu gieda jūsų balsas, tegu gieda jūsų gyvenimas, tegu gieda jūsų darbai...“ (Šv. Augustinas). Visuomenėje žmonės negalėtų išgyventi be sutarimo, be susiklausymo, be dermės, kuri yra visuomenės jungtis. Chorinis dainavimas yra tobuliausių pasaulyje instrumentų – žmonių balsų ir sielų – harmoningas skambėjimas. Smagu, kad Jūsų meilė dainai, muzikai išaugo į tokį gražų, veiklų chorą, kuris džiugina ne tik Jus pačius, Jūsų artimuosius, bet ir visus mus Jums giedant Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje bei pasirodant šventinių renginių metu. Nuoširdžiai sveikiname chorą „Sonata“ penkerių metų sukakties proga ir linkime choristams ir jų šauniai vadovei Ilonai Zalanskienei nepailstamai nešti sielų harmoniją mums, linkime ilgiausių Dievo laiminamų metų, kuo didžiausios sėkmės, gerų emocijų ir gražių akimirkų būnant kartu“.

Ilona Zalanskienė, padėkojusi visiems susirinkusiems į bendruomenės šventę, sakė, jog pasiruošusi atsakingai ir aktyviai darbuotis bendruomenei bei kvietė visus norinčius įsijungti į aktyvią Senosios Varėnos bendruomenės veiklą. Ji pažymėjo, kad kiekviename darbe būna sunkumų, tačiau jie tik sustiprina. „Šioje bendruomenėje pradėjau nuo to, kad įkūriau bažnytinį chorą. Labai mėgstu viską išbandyti, kas nauja, mėgstu rizikuoti. Esame vieni dėl kitų, ir vieni kitiems turime padėti. Kviečiu jus dirbti drauge ir kurti gražesnę mūsų bendruomenę. Ir tai darykime kaip kvietė Popiečius Jonas Paulius II –„ imkime savo gyvenimus ir darykime iš jų šedevrus!“.

Nuotaikingus kūrinius dovanojo jaunieji bendruomenės nariai. Po koncerto bažnyčioje šventė iki vakaro tęsėsi klebonijos kieme. Čia varėniškiai dainavo, šoko, žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi ir bendravo. Senosios Varėnos bendruomenės nariai džiaugėsi nuoširdžia ir smagia švente ir sakė, kad tokio įsimintino bendruomenės renginio Senojoje Varėnoje dar nebuvo. Šventę vainikavo prie Nepriklausomybės paminklo visų drauge sugiedotas Lietuvos himnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min