Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 10d. 13:16

Šeštadienį Vilniuje gros švedų hiphopo grupė „Supersci“

Grupė „Supersci“
Asmeninio archyvo nuotr. / Grupė „Supersci“

Jau šį šeštadienį menų fabrike „Loftas“ įvyks pirmoji „Gatvės Lyga Fest“ renginių serija su tikru Švedijos hip hopo paveldu – nepakeičiamais „Supersci“.

„Gatvės Lyga Fest“ gimė, kai Lietuvoje gerai žinomas, ne vieną pilietį šokdinęs DJ Mamania kartu su kolegomis iš jau 11 metų gyvuojančios radijo laidos „Gatvės lyga“ ir menų fabriku „Loftas“ sugalvojo, esą pasirengę rengti tęstinę hip hopo renginių seriją.

Į pirmąją draugų „Turborg“ palaikomą „GLF“ seriją pavyko prisikviesti kultinę švedų hip hopo grupė „Supersci“, gyvuojančią jau 15 metų.

Jų muzika – šiaurietiška melancholija derinama su giliais tekstais, džiazu ir soulu, izoliuota nuo didelių miestų tendencijų ir triukšmo – prieš 4 metus pelno tarptautinį pripažinimą.

„Supersci“ tarptautinis singlas nr. 1 – GET!

VIDEO: SUPERSCI - Get! (feat. Remedeeh) (official video)

Apie tai ir daugiau – išskirtiniame interviu Lietuvai su dviem pagrindiniais „Supersci“ nariais – Arka ir Mr. Noun.

– Esate įsikūrę Sundsvallo mieste Švedijoje. Koks jis?

Mr. Noun: Tai gana mažas miestelis, tad visi visus čia pažįsta, ypač, kas mėgsta gerą muziką ir kokybišką meną. Tiesa, kartais Sundsvallyje dėl to galima šiek tiek užsidepresuoti (šypsosi).

– Spėju, kad žiemos Sundsvallyje atšiauresnės nei Lietuvoje. Kas jūs ten šildo?

Mr. Noun: Taip, kartais čia išties yra beprotiškai šalta. Praeitais metais, kai įrašinėjome albumą, išvis į lauką eiti nesinorėjo. Bet žvelgiant į tai iš optimistinės pusės, tai buvo gera proga užsidaryti studijoje, ir ilgam (juokiasi).

– Su „Supersci“ grojate apie 15 metų. Kaip per tą laiką iki šių dienų pasikeitė hip hopo scena?

Mr. Noun: Seniau tai buvo atskira subkultūra. Šiandien hip hopas yra komercijos dalis, nutolo nuo savo ištakų ir patenka į tą pačią lygą, kurioje yra ir klubinė muzika, ir pop muzika, ir pan. Tai yra ir blogai, ir gerai.

– Ar jau esate susipažinę su Lietuvos hip hopo scena?

Mr. Noun: Apie Lietuvos hip hopo sceną daug nežinome, tačiau kai ką jau netgi pažįstame. Kai prieš tris metus lankėmės Kaune, teko garbė sutikti DJ Mamania, „G&G Sindikato“ narius, DJ Mix… dar pamenu buvo tokia „Dub Dub Magazine“ komanda.

Arka: Tąkart mes puikiai praleidome laiką Lietuvoje. Šįkart, tikimės, kad bus dar puikiau.

– Kokie Jūsų planai iki kol atvyksite į Vilnių?

Mr. Noun: „Sėdime“ ant repeticijų režimo. Vilniuje norime pasirodyti pačios geriausios formos.

– Keliese „Supersci“ lips ant „Lofto“ scenos?

Mr. Noun: Ant scenos būsime šešiese. Tiesa, dar niekad nebuvo taip smagu groti gyvai – tik dabar „Supersci“ gali pasigirti geriausiu sceniniu sąstatu.

– Vilniuje grosite dainų iš „Timelines“ albumo – jis tikrai puikus – ar laiko pajautimas dabar jums aktualesnis nei anksčiau, kai buvote jaunesni?

Arka: Manau, kad dabar mes netgi tarpusavyje daugiau kalbame apie laiką, suvokiame, kad nesame amžini... juk senstame (juokiasi). Tiesą pasakius, laikas pats vertingiausias dalykas, kokį turime.

– Kas jus metai iš metų veda pirmyn?

Arka: Tol, kol jausiu įkvėpimo bangas, banguosiu pirmyn. Taip pat nerealus jausmas girdėti, kaip ir kokiais keliais žmonės visame pasaulyje atranda mūsų muziką, kaskart skirtingai, skirtingą.

Mr. Noun: Mane pirmyn veda koncertai svetur, vietose, į kurias kaip turistas galbūt niekad ir nesugalvotum nuvykti.

– Pabaigai, koks būtų „Supersci“ 2011-ųjų metų dainų TOP 10?

– The Roots feat. Dice Raw – Lighthouse
– Piff Gang – MHC
– Evidence feat. Raekwon & Rass Kass – The Red Carpet
– Kanye West + Jay Z – Ni**as in Paris
–  SBTRKT feat. Little Dragon – Wildfire
– Lil Wayne feat. Rick Ross – John
–  Hackman – Close
– Prop Dylan – Shock & Amaze
– Adele – Rolling In The Deep
– Common feat. Maya Angelou – The Dreamer

Taip pat šį šeštadienį ant „Lofto“ scenos pasirodys Svaras, vakaro vedėjo vaidmenyje, Pushaz su savo soline programa, Mad Money ir Innomine, praėjusiais metais sublizgėję išleisdami kūrinį „Tau tai patinka“, „Tie Geresni“, kurių vienas narys pernai laimėjo „Lietuvos MC Battle“, freestyle repavimo kovas, didžėjai Loop Brothers: Alko ir Swix, Mantini ir Mix.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min