Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 09:02

Sidnėjaus uoste – 500 kg antis

Antis papuošė Sidnėjaus uostą.
Youtube.com nuotr. / Antis papuošė Sidnėjaus uostą.

Sidnėjaus uostas tapo tarsi milžiniška vonia, mat joje plaukioja 15 metrų dydžio ir 500 kg sverianti geltona, žaislą primenanti antis. Šią meno instaliaciją sukūrė Olandijos menininkas Floretijnas Hofmanas. Antis į vandenį nuleista likus porai dienų iki festivalio, skelbia spiegel.de.

Per pastaruosius devynis mėnesius Sidnėjaus meno mugės vadovas Mickas Jessopas su šia antimi turėjo daug reikalų. Festivalis prasidės jau netrukus ir truks tris savaites. Pagrindinė šių metų atrakcija atkeliavo iš Nyderlandų, ja taps guminė antis. Teigiama, kad šis ryškus akcentas kvies žmones švęsti kartu. 

„Ji yra 15 metrų aukščio ir apie 18 metrų ilgio“, – praneša Australijos laikraštis „The Daily Telegraph“. Tris savaites prie jos plušėjo trys darbininkai. Ančiai pripūsti prireikė keturių įrenginių, kurie dirbo pusę valandos.

Guminės anties kūrėjas – 35-erių menininkas, kilęs iš Nyderlandų. Vyras menines instaliacijas yra sukūręs jau ne kartą. Pernai Strasbūre jis pastatė didžiulę kiaulės galvą, kurią papuošę „Mickey Mouse“ ausimis. 2003 metais Olandijos Lynso kaime, pievoje jis įkurdino 12 metrų dydžio ryškiai raudoną vilkšunį.

Menininkui patinka kurti gyvūnus, jis jau yra sukūręs septynias panašias antis, jos įkurdintos Japonijoje, Prancūzijoje, Brazilijoje, Olandijoje ir kitose šalyse.

Pats kūrėjas teigia, kad antis tiesiog pralinksmins žmones. „Pasaulio vandenynai yra tarsi bendra vonia, kuri mus jungia“, – šypsosi F.Hofmanas. Žmonės pamilo didžiulį vandens paukštį. Menininkas prisiminė nutikimą, kuomet viena moteris norėjo įamžinti šį kūrinį ir neužtraukusį automobilio rankinio stabdžio nuriedėjo į vandenį. 

Festivalis Sidnėjuje oficialiai bus atidarytas šeštadienį. Norėdamas įvertinti, ar antis ant vandens laikosi stabiliai, kaip juda aukštyn ir žemyn, festivalio meno vadovas M.Jessopas buvo įlindęs į jos vidų ir teigė pasijutęs lyg milžiniškame burbule.

VIDEO: Giant Yellow Duck Floats Into Sydney Harbour

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min