Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 03, 16:21

Šiųmetinės UNICEF misijos Svazilande dalyviai: Ričardas Doveika, Vytaras Radzevičius ir kiti

UNICEF kartu su televizija TV3 jau šeštą kartą rengia nuo pirmųjų dienų Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą gerumo misiją „Už kiekvieną vaiką“, kurios kryptis šiais metais – tolimasis Svazilandas Pietų Afrikoje. Tarp šių metų misijos dalyvių išvysime itin skirtingą, bet vardan kilnaus tikslo susivienijusią komandą: žinomą keliautoją, žurnalistą Vytarą Radzevičių, kunigą Ričardą Doveiką ir aktorę, UNICEF geros valios ambasadorę Virginiją Kochanskytę.
Misijos dalyvis Ričardas Doveika
Misijos dalyvis Ričardas Doveika / Organizatorių nuotr.

Anot UNICEF Lietuva vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės, Svazilando padėtis yra labai sudėtinga. „Svazilande net 63 proc. gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos ir tai šalis labiausiai pasaulyje nukentėjusi nuo ŽIV/AIDS. Ten net 40 proc. žmonių serga šia nepagydoma liga. Kita didžiulė šalies problema – prasta mityba, o dabar dar ir gręsiantis badas, švaraus geriamo vandens trūkumas ir ligos“, – sakė UNICEF vykdomoji direktorė.

Aktorė V.Kochanskytė, UNICEF geros valios ambasadorė, vykusi jau į keturias skirtingas misijas visame pasaulyje, sako, kad vaikams labiausiai trūksta meilės ir rūpesčio, o skurdas ir baisios gyvenimo sąlygos situaciją tik pablogina.

„Nepriprantu nei prie tų vaizdų, nei prie užplūstančių emocijų. Kaskart tai labai sukrečianti patirtis, kuri verčia kovoti, stengtis. Juk mūsų maži kasdieniniai darbai iš tiesų gali nuversti kalnus. Tereikia juos pradėti daryti“, – sako į misiją išsiruošusi aktorė.

Organizatorių nuotr./Misijos dalyvė Virginija Kochanskytė
Organizatorių nuotr./Misijos dalyvė Virginija Kochanskytė

Pasak jos, įdėmiau pasidomėjus Svazilandu, itin sukrėtė vienas faktas. „Labiausiai į akis krenta šalies mažumas ir tai, kad ten yra apie 100 000 našlaičių. Įsivaizduokit – kas ketvirtas vaikas yra visiškas našlaitis, o 15 000 namų ūkių yra valdomi vien vaikų. Baisu net pagalvoti, kaip atrodo jų gyvenimas, kai vaikai gyvena visiškai vieni ir augina vieni kitus“, – susirūpinimo neslepia V.Kochanskytė.

Kitas misijos dalyvis – kunigas R.Doveika, kurį į Pietų Afriką veda noras pasisemti vilties ir atsiliepti į viltį, parodyti, kad ji ne be pagrindo gyva net ir didžiausiame skurde ir skausme.

„Kiekvienam iš mūsų yra be galo svarbu atrasti ir kas kartą iš naujo išgyventi neužgesinamos vilties liudijimą, įrodymą, kad gėris yra stipresnis ir kad mes niekada nesame vieni. Dar vienas labai svarbus dalykas – suvokimas, kad net ir mums čia, Lietuvoje, kovojantiems su savomis problemomis, rūpesčiais, kartais nematant išeities, visada yra galimybė atverti savo širdį. Net ir tas, kuris prašo, turi ir gali duoti bei dalintis“, – sako kunigas.

„Kartais atrodo, kad dabar pasaulyje tiek daug vilkų, o avinėlių – mažėja. Bet mano, kaip kunigo, žinia yra ta, kad galbūt tų vilkų, tų galios ištroškusiųjų pasaulyje ir yra daugiau, bet tai nereiškia, kad jie yra stipresni už avinėlius. Svazilando vaikų stiprybė, kurią jie atskleidžia gyvendami skaudžiomis sąlygomis, yra daug stipresnė už visų pasaulio galingųjų galią, kuri sudūžta atsimušusi į vaiko žvilgsnį, atodūsį, rankas ir prisiglaudimą, kuris prakalbina viso pasaulio žmonių širdis ir skatina solidarumą bei bendrystę“, – misijos prasme dalijasi R.Doveika.

Trečiasis šių metų misijos dalyvis – keliautojas ir žurnalistas V.Radzevičius. Šį kartą savo ištikimą partnerį Martyną Starkų palikęs už borto jis leidžiasi į prasmingą misiją su ypatingu tikslu – padėti siaubingomis sąlygomis gyvenantiems Svazilando vaikams.

„Aišku, su Martynu man smagiausia ir geriausia keliauti. Bet ši misija yra kiek kitokia, jos ir tikslai kiti. Kai pastarąjį kartą važiavome per Lietuvą atskirai su traktoriais, pastebėjau, kad ir jis, ir aš vis tiek sakome ne „aš“, o „mes“. Taip esame įpratę. Tačiau tai ne pirmas kartas, kai mūsų kelionių kryptys išsiskiria: anksčiau jis be manęs keliavo į misiją Sibire, šiandien aš turiu galimybę vykti į Svazilandą. Gyvenimas suteikia įvairių galimybių“, – sako užkietėjęs keliautojas.

Pasak daugybę kraštų apkeliavusio Vytaro, kuo daugiau keliauji, tuo didesnis pasaulis darosi ir labai greitai supranti, kad pasaulis yra kaip susisiekiantis indas, o tolimos problemos tampa labai artimomis.

„Jei yra galimybė padėti, noriu ja pasinaudoti. Jei tai padės kenčiantiems – jausiuosi geriau. Tai geros karmos dalykai. Antrą kartą dalyvausiu UNICEF misijoje, ir svarbiausia – jei sugebėsiu, prisidėsiu prie pagalbos kenčiantiems. Be to, smalsu ir pamatyti, kaip atrodo Afrikos karalystė“, – sako žurnalistas.

Pirmosios į misiją jau šiandien, rugpjūčio 3 d., leidžiasi V.Kochanskytė kartu su UNICEF vykdomąja direktore Jovita Majauskaite-Staniulėne, o V.Radzevičius ir R.Doveika prie jų prisijungs savaitgalį. Visi kartu namo misijos dalyviai grįš rugpjūčio 12 d.

Per penkerius metus UNICEF organizuojamose misijose į Kambodžą, Siera Leonę, Tanzaniją, Haitį ir Mozambiką dalyvavo tokie žinomi žmonės: dainininkai Marijus Mikutavičius ir Merūnas Vitulskis, olimpiniai vice čempionai kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir boksininkas Evaldas Petrauskas, žurnalistė, TV laidų vedėja Beata Nicholson, aktoriai Virginija Kochanskytė aktorė Jurgita Jurkutė – Širvaitė ir Giedrius Savickas, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min