Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiuolaikinės vestuvės: tuštybių mugė?

Vestuvės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vestuvės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ar narcisizmas ir noras pasirodyti išties tapo šiuolaikinių vestuvių pagrindu? Galbūt ši mintis ir nesisuks tūkstančių žmonių, šį savaitgalį eisiančių į bažnyčias, miestų rotušes ar savo pasirinktas vietas prisiekti amžinos meilės, galvose. Tačiau galbūt kai kuriems vestuvių svečiams nuo savo drabužių purtantis konfeti ar šokių aikštelėje aplink galvą rišantis kaklaraiščius iškils klausimas apie didžiosios dienos prasmę, rašo BBC.

Didžiosios Britanijos Šv.Pauliaus katedros vikaras Giles Fraseris tvirtina, kad „per daug šiuolaikinių vestuvių tiesiog pasiklydo“. „Drįsčiau netgi teigti, kad dabar vestuvių ceremonijos tapo grėsme pačiai santuokai“, – sakė jis ir tikino, kad atsidavimo idėja nyksta, nes vestuvių ceremonijos dabar organizuojamos taip, kad viskas „suktųsi aplink mane“, kad aš būčiau „dienos princesė“.

„Daugelis iš mano pažįstamų kunigų mieliau važiuoja laidoti nei tuokti, – atskleidė G.Fraseris. – Tai turi orumo ir rimtumo, kurių taip trūksta daugelyje vestuvių, kuriose tenka dalyvauti.“

Didžioji diena

Ar G.Fraseris yra tiesiog niurzglys, ar vestuvės tikrai prarado savo rimtumą? „Išties daugelis žmonių vestuves suvokia kaip šventimą“, – teigia žurnalo „Vestuvės“ redaktorė Catherine Westwood. Pasak jos, formalios vestuvės yra ne mažiau senamadiškos nei kraitis.

Kaip kad sakydavo mano mama – kuo ištaigingesnės vestuvės, tuo didesnė tikimybė, kad santuoka žlugs.Neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikta apklausa atskleidė, kad šios šalies gyventojai vestuvėms vidutiniškai išleidžia 20 tūkst. svarų. Pasak C.Westwood, vestuvės gali būti pernelyg brangios, tačiau tai nėra šiuolaikinis fenomenas.

Moteris atkreipė dėmesį, kad ilgos sužadėtuvės jau labai seniai yra priimtina norma, leidžianti sužadėtiniams susitaupyti pakankamai pinigų norimai vestuvinei suknelei, kostiumui ir medaus mėnesiui. Anot C.Westwood, prieš šimtmetį darytos vestuvinės nuotraukos rodo, kad ir tada jaunosios ir jaunikiai ne mažiau rūpinosi įvaizdžiu.

G.Fraseris dėl to, kad žmonės vis labiau linksta į narcisizmą ir išlaidavimą, kaltina žiniasklaidą. Tačiau, anot BBC, jei reikėtų pirštu bakstelėti į grupę, labiausiai išnaudojančią sužadėtinius, tai padaryti reikėtų rodant į puotų salių nuomuotojus, maistu ir gėrimais aprūpinančias bendroves, kurie išpučia savo kainas vos išgirdę žodį „vestuvės“.

Vis dėlto C.Westwood pabrėžia, kad ir dabar vestuvės pirmiausia yra meilės išraiška ir dviejų žmonių parodymas, kad jie norėji būti kartu, vienas kitam tai prisiekti.

Baimę kompensuoja pinigais

Faktui, kad žmonės susituokia iš meilės, yra ir mokslinis įrodymas, teigia knygų autorius bei psichologas Oliveris Jamesas. „Moterys šiandien meilei teikia daug didesnę svarbą“, – teigia jis, cituodamas Amerikos vertybių instituto atliktos analizės rezultatus. Pasak jų, moterų, kurios buvo pasiryžusios ištekėti be meilės, skaičius nukrito nuo 40 proc. 1960 metais iki 15 proc. 1980 metais.

Vis dėlto dr. O.Jamesas atkreipia dėmesį ir į „tragedija“ virtusį žmonių požiūrio pokytį – per tą patį laikotarpį ryškiai padidėjo skyrybų skaičius. Pasak psichologo, būtent baimė ir nesaugumo jausmas dėl to, kiek ilgai truks santuoka, lemia žmonių bandymą kompensuoti šiuos nuogąstavimus išlaidaujant per vestuves.

„Tai suteikia žmonėms saugumo jausmą. Jausmą, kad santykiuose gali būti daugiau pastovumo, jei jiems bus išleista daugiau piginų“, – aiškina psichologas.

Galiausiai vikaras, žurnalistas ir psichologas sutaria, kad šiandien vis dėlto žmonės labiausiai koncentruojasi į įvaizdį ir todėl vestuvės neretai yra tokios paviršutiniškos, kokių dar niekada nebuvo. Tačiau O.Jamesas atkreipia dėmesį, kad žiniasklaida neturėtų būti tas atpirkimo ožys, kurį labiausiai reikėtų kaltinti dėl tokių tendencijų. Pasak psichologo, šias tendencijas lemia materialistinė kultūra, skatinanti nuolatinę tarpusavio konkurenciją.

„Kuo žmogus didesnis materialistas, tuo jis didesnis narcizas, – pridūrė psichologas. – Tokie žmonės labiau linkę pabrėžti savo svarbą kitiems per materialinius dalykus.“

O.Jamesas turi labai aiškią nuomonę šiuo klausimu: „Kaip kad sakydavo mano mama – kuo ištaigingesnės vestuvės, tuo didesnė tikimybė, kad santuoka žlugs.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min