TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaičiai liudija: pirmasis šio amžiaus dešimtmetis – geriausias žmonijos istorijoje

Optimistai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Laimingi žmonės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dešimt paskutinių metų galbūt daugeliui įsimins dėl tragiškų įvykių bei ekonominės krizės, tačiau skaičiai liudija, kad apskritai pasaulyje gyvenimas tapo kur kas paprastesnis ir turtingesnis, skurdo sumažėjo.

Kaip rašoma „The Foreign Policy“ leidinyje, daugybei žmonių paskutiniai dešimt metų galbūt ir neatrodys tokie jau laimingi – rugsėjo 11-osios išpuoliai, karai pasaulyje, ekonominė krizė – regis, galima dešimtmetį vadinti pakankamai sudėtingu.

Tačiau skaičiai rodo, kad pirmas šio amžiaus dešimtmetis pagal gyvenimo trukmę, uždarbį, skurdo mažinimą aplenkė bet kurį prieš tai buvusį dešimtmetį. „Jeigu 1990 metais maždaug pusė Žemės žmonių gyveno mažiau nei už dolerį per dieną, 2007 metais šis skaičius sumažėjo iki 28 proc., o 2010 metais dar labiau sumažėjo“, – rašoma leidinyje.

Vidutinis Žemės gyventojo uždarbis dabar – apie 10600 JAV dolerių per metus, tai yra istorinis rekordas. Nuo 2000 metų šis skaičius padidėjo ketvirtadaliu.

„Iki šiol apie milijardas žmonių miegoti eina alkani, tačiau grūdų kainos dabar mažesnės nei septintajame ar aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmečiais“, – rašo publikacijos autorius Charlesas Kenny. Todėl besivystančioje šalyse badaujančių žmonių skaičius sumažėjo nuo 34 proc. 1970 metais iki 17 proc. 2008 metais.

Straipsnyje taip pat teigiama, kad žmonijai vis sėkmingiau pavyksta įveikti infekcines ligas, vaikų mirtingumas per aštuonis metus sumažėjo apie 17 proc., o vidutinė gyvenimo trukmė pailgėjo dviem metais.

„Netgi ir per pastaruosius dešimt metų vykę karai, net ir turint omenyje jų tragizmą, nėra tokie dideli, kokie buvo prieš tai buvusiais dešimtmečiais ar amžiais“, – rašoma publikacijoje. Nuo 2000 iki 2008 metų bendras žuvusiųjų kare skaičius sumažėjo 40 proc., o karinėms reikmėms skirtų lėšų kiekis pasaulio BVP sumažėjo dvigubai nuo 1990 metų.

Technologinės naujovės žmonių gyvenimą daro vis paprastesnį, sparčiai plinta internetas. „Gali būti, kad neatitikimas tarp globalaus progreso ir pojūčių, kad pasaulinis skursta, taip pat sąlygotas technologinio progreso: mes galime matyti televizijos ekranuose kitų žmonių nelaimes“, – rašo autorius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min