Sportas gyvai

Socialiai atsakinga muzika išaugina atsakingus žmones (video)

Scenarijus, kurį tėvai turėtų pripažinti esant teisingu: paauglys savo miegamajame užtrenkia duris ir ypač garsiai ir ilgai klauso muzikos.
Michaelas Jacksonas
Michaelo Jacksono dainą „Gydyti pasaulį“ („Heal The World“) taip pat gali dayti teigiamą įtaką. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Muzika

Geroji žinia ta, kad socialines problemas nagrinėjantys dainų žodžiai paauglį gali išauginti globėjišku, socialiai atsakingu žmogumi.

Studijos, kuriomis siekta įrodyti žalingą muzikos poveikį paaugliams klausiant smurtą propaguojančios muzikos, parodė, jog muzika, nešanti pozityvią žinią, vaikams, paaugliams daro gerą įtaką. Tokias išvadas padarė psichologai.

Jungtinės Karalystės Sasekso universiteto psichologas dr. Tobias Greitmeyer atliko daug testų su studentais, kurie klausė vadinamos socialiai orientuotos muzikos. Vienas tokios muzikos pavyzdžių, tai Bitlų (The Beatles) daina „Help!“. Tokių ir panašių dainų klausę paaugliai jautė empatiją, buvo atidesni visuomenės problemoms, nei jų draugai, klausę neutralius ar bereikšmius žodžius turinčių dainų.

Dr. T. Greitmeyerio  eksperimente, dalyvavo studentai. Jie buvo padalinti į grupes  atsitiktiniu principu ir vieni, arba su kitais grupės nariais klausė pro–socialių dainų. Tada tyrėjas tyčia numesdavo puodelį su pieštukais ir šiek tiek palaukdavo prieš juos surinkdamas. Tie, kurie buvo girdėję pagalbos prašančią Bitlų dainą, arba, pavyzdžiui, Michaelo Jacksono dainą „Gydyti pasaulį“ („Heal The World“) sureaguodavo daug greičiau nei studentai klausę kitokios muzikos.

Be to, mokslininkų paprašyti, socialiai angažuotos grupės savanoriai iškart bei daug dažniau nuspręsdavo dalyvauti ir kitame tyrime. 

Dr. T.  Greitmeyeris teigė, jog „tokio nuoseklaus ir stipraus efekto jis nesitikėjęs“.

Parengta pagal guardian.co.uk

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius