Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Spermos lesbietėms paaukojęs gėjus Didžiojoje Britanijoje verčiamas paremti savo dukras

Homoseksualai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualai
Šaltinis: 15min
0
A A

Markas Langridge’as nenorėjo vaikų, tačiau jų nepaprastai geidė dvi jo lesbietės draugės, tad jis sutiko paaukoti savo spermos. Dabar šis „gerumo aktas“ atsigręžė prieš jį patį. Praėjus 13 metų vyras gavo laišką, kuriame reikalaujama paremti savo atžalas.

Vyro pavardė nėra nurodyta vaikų gimimo liudijime, jis nevaidino jokio vaidmens jų auklėjime, tačiau Vaikų paramos agentūra tvirtina, kad jis turi paremti savo vaikus ir kiekvieną savaitę mokėti po 26 svarus. 

Vyras tikina negalintis sau leisti net ir tokių išlaidų, kurios, iki vaikai pasieks brandos amžių, sudarys 8 000 svarų.

47 metų vyras su savo partneriu Shaunu Keeble, kuriam dabar 37 metai, bendrauja jau 17 metų.  

„Aš ir Shaunas nenorėjome turėti savo vaikų, tačiau kai buvo pasiūlyta ši idėja (spermos donorystės, red. past.), mes pamanėme, kad tai galime padaryti. Tačiau pastarieji keli mėnesiai tapo tikru košmaru. Jaučiuosi tarsi tapęs valstybės remiamo šantažo auka. Iš mano pusės buvo tik „gerumo aktas“ ir dabar aš turiu už tai mokėti“, – sakė Markas Langridge’as. 

Dar 1997 metais partneriai naktiniame gėjų klube susipažino su lesbiečių pora ir tapo gerais draugais. Kai viena moterų pareiškė be proto norinti turėti vaikų, M.Langridge’as sutiko jai padėti, jei vėliau jam dėl to nekils jokių pasekmių. 

1998-iais, gimus pirmai mergaitei, jo buvo paprašyta dar kartą tapti spermos donoru. Antroji dukra gimė 2000-iais.

Kai mergaitės buvo dar visai mažutės, vyras bendravo su jų mama ir keletą kartų dukras matė keliuose renginiuose.
Markas Langridge’as teigė buvęs nustebęs, kai buvo pristatytas vaikų tėvu, o vėliau paragino pačias dukras paklausti mamos apie savo gimimo aplinkybes.

Galiausiai poros nustojo bendrauti, tiesa, vyrą kartais pasiekdavo mergaičių rašyti laiškai. Su šeima jis teigia nebendravęs nuo 2004-ųjų. Lesbiečių pora pastaraisiais metais išsiskyrė ir mergaitės liko su savo biologine mama. Tuomet moteris pradėjo reikalauti paramos iš valstybės.

Birželį Markas Langridge’as iš Vaikų paramos agentūros gavo laišką. 

Anot vyro, nors lesbiečių pora išsiskyrė, buvusi partnerė gyvena netoliese ir savaitgaliais lanko mergaites, tačiau ši dėl vaikų išlaikymo nėra persekiojama.

Vaikų paramos agentūros atstovai dailymail.co.uk teigė, kad vyras neturėtų problemų, jei spermą būtu aukojęs donorystės centre. Neformalūs susitarimai įstatyme nėra numatyti. Markas Langridge’as teigia, kad taisyklės turėtų būti pakeistos.

Vienintelis kelias vyrui – teisminis procesas, kuris jam gali kainuoti net 60 000 svarų. 

Vaikų mama teigė, kad kol situacija nagrinėjama, ji nenorinti jos komentuoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min