Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja unikalus projektas „Lietuva tavo delne“

„Lietuva tavo delne“ pristatymas
„Lietuva tavo delne“ pristatymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Bitė Lietuva“ ir Marius Jovaiša gyvai transliuos vaizdus iš gražiausių šalies kampelių

Beveik pusė Lietuvos gyventojų nėra matę daugelio gražiausių Lietuvos kampelių, nes neturi galimybių keliauti arba atostogų maršrutų dairosi užsienyje, parodė tyrimas. Rugsėjo 23 dieną telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ pristatė naują visuomenei skirtą projektą „Lietuva tavo delne“, kurį inicijavo ir parengė kartu su žinomu fotomenininku, „Neregėtos Lietuvos“ autoriumi Mariumi Jovaiša. Projekto tikslas – suteikti galimybę gyventojams išmaniuosiuose įrenginiuose stebėti gyvas transliacijas iš gražiausių ir įdomiausių Lietuvos vietovių.

Projekto tikslas – pasitelkiant mobiliojo interneto galimybes ir visą Lietuvą dengiantį „Bitės“ tinklą suteikti galimybę gyventojams išmaniuosiuose įrenginiuose stebėti gyvas transliacijas iš gražiausių ir įdomiausių Lietuvos vietovių.

Pristatydamas projektą „Lietuva Tavo Delne“ idėją, „Bitė Lietuvos“ rinkodaros direktorius Pranas Kuisys sakė: „Kiekvieną dieną mūsų tinklą plečiantys ir tobulinantys aukštalipiai gėrisi įspūdingais Lietuvos vaizdais. Tačiau kiek šalyje yra žmonių, galinčių kas rytą stebėti nepakartojamus vaizdus, gamtos grožį ir sezonų kaitą nuo įvairiuose šalies kampeliuose esančių 50 metrų ir aukštesnių bokštų viršūnių? Būtent jiems ir kilo mintis panaudoti mūsų platų duomenų tinklą, modernias technologijas ir perteikti šalies grožį gyvai į daugelio Lietuvos gyventojų rankas.“

Tyrimas patvirtino: lankytinų vietų nėra matę beveik pusė Lietuvos gyventojų

Šių metų liepą atlikta „Spinter tyrimų“ apklausa patvirtino, kad tokia iniciatyva šalies gyventojams reikalinga – nemaža dalis apklaustųjų pripažino, kad po Lietuvą nekeliauja. Kas penktas respondentas (20 proc.) teigė, kad visai nekeliauja, o 19 proc. pirmenybę teikia kelionėms užsienyje. Be to, keliaudami lietuviai lankytinoms vietoms skiria ne itin didelį dėmesį – net 41 proc. apklaustųjų teigė, kad jose arba išvis nesilanko, arba tai daro tik kartais.

Gyvas grožis į rankas

„Lietuva tavo delne“ suteikia galimybę kasdien gyvai stebėti ir pažinti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas.  Stebėti vaizdus galima daugelyje išmaniųjų įrenginių (išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose ar asmeniniuose kompiuteriuose) prisijungus prie svetainės www.bite.lt/lietuvatavodelne. Šiuo metu gyvas vaizdas transliuojamas iš septynių taškų visoje Lietuvoje, todėl galima stebėti nuostabius Vilniaus ir Kauno senamiesčius, nepakartojamą vaizdą į Trakų pilį, vėjuotas Žemaitijos apylinkes netoli Šilalės, rudeniškais rūkais besipuošiančią Nemuno vagą ties Raudone, įspūdingą Parnidžio kopą Nidoje ir šiaurinį molą Klaipėdos uoste. 

Šiuo metu gyvas vaizdas transliuojamas iš septynių taškų visoje Lietuvoje.

„Apie panašų projektą jau galvojau kurį laiką – norėjosi rasti būdų, kaip „Neregėtą Lietuvą“ paversti judria ir interaktyvia. Kartu su bendrovės inžinieriais važinėjome po Lietuvą, ieškojome įdomių vietų, sukiojome kameras, kol gavome tokius nuostabius vaizdus. Svarbiausia, kad sukaupta medžiaga niekur nedings – ją panaudosime ateities projektams“, – sako M. Jovaiša.

Projektą planuojama plėsti

Pasak P. Kuisio, vaizdas vartotojų ekranus pasiekia būtent per telekomunikacijų bendrovės tinklą, o nemaža dalis kamerų pakabintos ant bendrovės bazinių stočių.

Artimiausiu metu tiesiogiai transliuojamų vietų sąrašas plėsis – projekto autoriai norėtų, kad jis pasiektų bent 20 vietų. „Į naujų vietų rinkimą įtrauksime ir Lietuvos gyventojus, nes būtent jie geriausiai išmano, kur aplink slepiasi gražiausios vietos“, – sako P. Kuisys.

Artimiausiu metu tiesiogiai transliuojamų vietų sąrašas plėsis – projekto autoriai norėtų, kad jis pasiektų bent 20 vietų.

Kad pro akis nepraslystų kamerų užfiksuotos įdomesnės akimirkos, gamtos reiškiniai, projekto konsultantas M. Jovaiša su savo komanda juos apjungia į nemažiau įspūdingus vaizdo klipus, kurių projekto svetainėje nuolat daugėja.

Lietuvą stebėti gyvai galės visi norintys

Yra ir daugiau galimybių, kur panaudoti „Lietuva tavo delne“ medžiagą, pavyzdžiui, reprezentuoti Lietuvą užsienio turistams, palaikyti ryšį su gimtine emigrantams, panaudoti transliacijas per gamtos pažinimo, geografijos, istorijos ir kitas pamokas, kaip interaktyvias vaizdines priemones. „Šiuo metu kaip tik dedame pastangas, kad tokios idėjos virstų realybe,“ – sakė P. Kuisys.

„Lietuva tavo delne“ techniniai reikalavimai:

Per kompiuterius „Lietuva tavo delne“ rekomenduojame stebėti per „Internet Explorer 9“, „Chrome 32“, „Firefox 28“, „Opera 23“, „Safari 7“ ar naujesnes šių naršyklių versijas.

Naršyklėje turi būti įdiegtas „Adobe Flash Player“ papildinys.

Iš mobiliųjų įrenginių rekomenduojame stebėti per „iOS 6“, „Android 4.0“, „BlackBerry 10“ ar naujesnes šių operacinių sistemų versijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min