Sportas gyvai

Stoglangiai jūsų namams: 5 svarbiausi privalumai ir vienas trūkumas

Individualių namų savininkams, statantiems namus nuo nulio apie stoglangius dažniausiai papasakoja projektuotojai ir architektai, puikiai įvertinantys saulės kampą ir stogo pusę. Kadangi statybininkams keliami gana aukšti reikalavimai (galima statyti tik A energetinės klasės namus), į visus langus, stoglangius ir kitas ertmes, pro kurias šiluma išeina į aplinką natūraliai, kreipiama itin daug dėmesio. Stoglangiai tikru atradimu tampa namų savininkams, kurie renovuoja namus arba įsigyja jau pastatytus. Kaip efektyviai išnaudoti antro aukšto palėpes? Tik sukūrus natūralaus apšvietimo šaltinį. Galimybės sumontuoti nedidelį stoglangį namų šeimininkus priverčia atnaujinti pusę savo namų.

Stoglangio efektyvumas didėja

Specialistai supranta, kad bet kokia ertmė namo sienoje – potenciali vieta, per kurią šiluma ir energija paliks namus ir virs nuostoliais. Stoglangiai ilgus metus buvo laikomi energijos „juodosiomis skylėmis“, per kurias iš namo išeina itin daug energijos. Šiuolaikinės statybos technologijos, moksliniai tyrimai ir pažangiausių technologijų panaudojimas leido sukurti labai neblogus stoglangius, kurie energijos išleidžia mažai. Šilumos laidumas 1,5-1,8 W/m2K yra laikomas pakankamai mažu, todėl stoglangiai​ montuojami kur kas dažniau.

Efektyvumas priklauso ne tik nuo paties stoglangio gamintojo ar stiklo paketo. Labai daug efektyvumui duoda ir tinkamas montavimas. Savamoksliai specialistai retai kada gali sumontuoti kokybiškai, duoti ilgametę garantiją. Paprastai yra rekomenduojama kreiptis į profesionalius montuotojus, turinčios nemažai patirties šioje srityje ir išklausiusius ne vienus kursus, bei mokymus.

Kai tapo akivaizdu, jog šilumos pralaidumas nėra esminis trūkumas, reiktų apžvelgti ir privalumus.

Keturios sienos be jokių natūralios šviesos šaltinių itin neigiamai veikia žmogaus psichiką, todėl patalpoje šis šaltinis turi būti.

1 privalumas. Natūralus apšvietimas. Palėpė netaps gyvenama, jei joje nebus natūralaus apšvietimo. Keturios sienos be jokių natūralios šviesos šaltinių itin neigiamai veikia žmogaus psichiką, todėl patalpoje šis šaltinis turi būti. Priešingu atveju palėpė tampa dar vienu sandėliuku. Natūralus apšvietimas gaunamas tik tada, kai stoglangis yra sumontuojamas Pietų pusėje arba ten, kur šešėlis neuždengia lango ilgai. Vieta, kur stovės stoglangis priklauso ir nuo šlaitinio stogo aukščio bei šlaito kampo. Specialistai gali patarti, kur ir kokį stoglangį verta montuoti.

2 privalumas. Apsauga nuo UV. Ultra-violetiniai spinduliai nėra itin sveiki mūsų organizmui, todėl apsauga nuo jų būtina. Paprasti langai retai kada susilaukia svaresnės pagalbos apsaugant mus nuo UV, tačiau stoglangiams šis reikalavimas itin svarbus. Dėl šios priežasties stoglangiai itin gerai saugo mus nuo ultra-violetinio spinduliavimo.

3 privalumas. Garso izoliacija. Gerai sumontuotas stoglangis beveik nepraleidžia išorės garsų. Tokiu būdu lietaus barbenimas, vėjo švilpimas, ant stogo besipešantys paukščiai nesutrikdys namo šeimininkų ramybės.

4 privalumas. Mediena ir plastikas. Stoglangiai gaminami iš drėgmei atsparios medienos, turinčios itin geras apsaugos nuo išorinio poveikio savybes. Taip pat jie gaminami iš plastiko, kaip ir normalūs langai. Vartotojams renkantis stoglangius, vienu pirmųjų smuiku griežia ir kaina, kuri, akivaizdu, skiriasi. Mediniai stoglangiai kainuoja kiek brangiau, tačiau jie yra itin kokybiški. Rinktis šioje vietoje tenka vartotojui, nes viskas priklauso nuo turimo biudžeto. Tiek mediena, tiek plastikas yra gerai...

5 privalumas. Galimybė įsigyti stoglangius internetu. Taip, stoglangiai yra tokie standartizuoti, kad juos dabar galima įsigyti internetu. Čia reiktų atkreipti dėmesį į nurodomus išmatavimus, medžiagas, gamintojo reputaciją ir kitas savybes. Prieš tai būti pasidomėjus techniniais dalykais. Internetu įsigyti galima ne tik dėl kainos, bet ir dėl pristatymo sąlygų. Jei perkami keli stoglangiai iš karto, geriau kad juos pristatytų kurjeris, galintis transportuoti tokius krovinius.

Privalumai kartais tik ir lieka privalumais, nes yra vienas didelis stoglangių trūkumas.

Sudėtingas montavimas

Kai statomas naujas namas ir daromas stogas, vieta stoglangiui paprastai yra suplanuojama ir iš karto nurodoma stogdengiams. Šie paruošia vietą ir stoglangį pritvirtina uždengę stogą. Vėliau lieka tik įstatyti stiklo paketą. Viskas atrodo gana paprasta, tačiau taip nėra, jei namas yra pastatytas, o stogas – jau gana senas.

Seną stogo dalį reikia nuardyti, išpjauti skyles, padaryti rėmus ir nišas. Vėliau dar laukia itin didelis darbas stogą apšiltinti iš vidaus, tad stoglangio įstatymas yra tik didelių darbų pradžia. Daugiausiai nerimo kelia seni šiferiniai stogai. Gali būti, kad nusipirkus keletą lapų naujo šiferio nebus atitaikomos bangelės, todėl skylę stoglangiui reiktų pjauti itin atsargiai. Su čerpėmis kiek paprasčiau, tačiau vargo bus ir su jomis. Aišku, su skardiniu stogu yra lengviausia, nes šia reikia tik išgręžti skylutę ir iškirpti specialiomis žirklėmis kvadratą.

Kad stoglangiai būtų sandarūs, dedamos specialios movos, kurių tikslas apsauga nuo drėgmės. Juk stoglangis pavasarį patiria labai daug smūgių nuo tirpstančio ir stogu šliaužiančio sniego, ledo. Tai reikalauja nemažai žinių ir išmanymo, todėl senuose stoguose naujus stoglangius pamatyti gana sudėtinga. Kai renovuojamas visas stogas – be problemų.

Viskas priklauso nuo meistrų nagingumo ir suteiktų garantijų. Jei jie sugebės sumontuoti stoglangį tinkamai – puiku. Jei manote, kad sugebėsite tai padaryti ir patys – labai rizikuojate. Ne visi patyrę meistrai imasi šio darbo, tad namų meistreliai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos. O nuo to kentės tik kambaryje su stoglangiu gyvenantys žmonės.

Stoglangiai – puiki statybos technologija, tik reikalaujanti kruopštaus darbo ir patyrusių rankų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius