Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 14d. 12:46

Sudaužytos širdies sindromas – reali ir mirtina liga

Sudaužyta širdis žudo vyrus.
Photos.com nuotr. / Sudaužyta širdis žudo vyrus.

Ar įmanoma mirti dėl sudaužytos širdies ir sunkios emocinės traumos? Kartais taip išties gali atrodyti...

Žmonės, kurie stipriai išgyvena išsiskyrimą su savo mylimuoju, kartais klausia, ar įmanoma tai ištverti.

Širdies ir plaučių ligų Karališkojoje Bromptono ligoninėje Didžiojoje Britanijoje dirbantis konsultantas kardiologas Alexanderis Lyonas bendradarbiauja su „Imperial“ koledžu, kad išsiaiškintų, kodėl kai kurie žmonės miršta praėjus kelioms dienoms po sunkaus ir sukrečiančio išsiskyrimo, – rašo guardian.co.uk.

„Staigiai apėmusi didžiulė baimė ar stiprus emocinis skausmas yra tam tikri šoko tipai, kurie gali sukelti širdies nepakankamumą. Tačiau ne tik „blogosios“ emocijos gali sukelti vadinamąjį sudaužytos širdies sindromą, taip pat nutikti gali ir dėl didelės ir staigios laimės, pavyzdžiui, laimėjus loterijoje“, – pasakoja A.Lyonas.

Sudaužytos širdies sindromą sukelia organizme staigiai atsiradęs adrenalinas, kuris gali paralyžiuoti širdies darbą. Būtent dėl adrenalino daugeliui gydytojų gali būti sunku nustatyti diagnozę, kadangi įprastomis situacijomis šis hormonas širdį priverčia plakti greičiau. Žmonėms, sergantiems sudaužytos širdies sindromu, adrenalinas suveikia priešingai – jis dar labiau susilpnina širdies darbą.

Savo tyrime gydytojas A.Lyonas siekia išsiaiškinti, kodėl tokio tipo stresas silpnina širdį.

Nuo sudaužytos širdies sindromo, gavę tinkamą gydymą, pasveiko 100 proc. žmonių, tačiau A.Lyonui kelia rūpestį tai, jog šis sindromas pernelyg mažai žinomas ir tipiški jo simptomai gali būti sumaišyti su paprastu širdies infarktu. Tai reiškia, kad gydytojui visiškai netyčia diagnozavus ne tą ligą, pacientas gali numirti.

Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad Didžiojoje Britanijoje maždaug 2 proc. iš 300 tūkst. diagnozuotų širdies infarktų iš tikrųjų buvo sudaužytos širdies sindromai. Per 10 metų šis skaičius gali pakilti iki 60 tūkst. atvejų per metus. Taigi, anot kardiologo, mirtis dėl sudaužytos širdies yra kur kas dažnesnė nei yra manoma.

Atlikti tyrimai atskleidė, kad staigaus širdies infarkto rizika praėjus dienai po to, kai žmogų palieka mylimasis, padidėja net 16 kartų.

Maždaug 90 proc. sudaužytos širdies sindromų atvejų yra diagnozuota moterims, taigi kyla klausimas, kodėl vyrams šis sindromas pasitaiko taip retai? A.Lyono manymu, vyrai taip pat gali patirti šį sindromą, tačiau juos jis ištinka taip staigiai, kad jie, net nespėję nuvykti į ligoninę, susmunka ir miršta.

„Mūsų hipotezė yra tokia – streso apimti vyrai miršta iš karto, o moterys sugeba po jo atsigauti. Kai vyro organizme prisigamina labai daug adrenalino, jis miršta labai staigiai. Negana to, net per skrodimą gali būti labai sunku nustatyti velionio mirties priežastį“, – tikina kardiologas.

Gali būti, kad būtent dėl šio sindromo, kuris po mirties taip ir liko neišaiškintas,  mirė daug jaunų ir sveikų vyrų.

Galbūt per Valentino dieną tai ir nebūtų itin romantiškas klausimas, tačiau ar įmanoma, tikrąja to žodžio prasme, mirti dėl sudaužytos širdies, kai žmogų netikėtai palieka jam svarbus ir mylimas asmuo?

Atsakymas, atrodo, yra teigiamas – praėjus kelioms dienoms po didžiulio streso sudaužytos širdies sindromas išties yra įmanomas ir, kai kuriais atvejais, netgi mirtinas.

Negana to, atlikti tyrimai atskleidė, kad staigaus širdies infarkto rizika praėjus dienai po to, kai žmogų palieka mylimasis, padidėja net 16 kartų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min