Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 8d. 11:55

„Sūduvos kraitė“ traukė derliaus turtais, tautiniu aprėdu, sūduvietišku svetingumu ir linksmybėmis

Sūduvos kraitė 2017
Marijampolės m. savivaldybės nuotr. / Sūduvos kraitė 2017

Spalio 7 dieną Marijampolėje smagiai šurmuliavo tradicinė derliaus šventės „Sūduvos kraitė 2017“. Gausybė gėrybių ir grožybių, tautinio kostiumo elementai, sūduvietiškas svetingumas ir linksmybės, marijampoliečių ir svečių gausa įveikė rudeninį lietų ir kūrė pakilią nuotaikingą.

Nuo ankstyvo ryto Poezijos parke spalvingomis savo sukurtomis kompozicijomis iš rudens gėrybių bei nuotaikingomis programomis džiugino daugiau kai dvi dešimtys švietimo, kultūros ir socialinių įstaigų, neįgaliųjų organizacijų. Skambėjo muzikiniai kūriniai, viliojo medžiotojų trofėjų, paukščių ir gyvūnų ekspozicijos, pramogos mažiesiems, visi galėjo išmokti vyti juostas, šaudyti iš lanko.

J. Basanavičiaus aikštėje ir jos prieigose vyko rudeninis prekymetis, kuriame išsirikiavę per 200 prekybininkų iš visos Lietuvos pristatė savo paslaugas ir darbus. Amatininkai, tautodailininkai, kulinarinio paveldo ir kitų gardumynų gamintojai, sodinukų augintojai viliojo ne tik grožėtis, bet ir gausai pirkti: papuošalų ir originalių suvenyrų, rūkytų dešrų ir kaimiško alaus – kiekvienam pagal skonį ir kišenę…

Derlių įprasta skaičiuoti rudenį, todėl jau tampa tradicija šioje derliaus šventėje Žemės ūkio ministerijos ir Savivaldybės padėkomis bei šventės organizatorių dovanomis už aktyvų ir pažangų ūkininkavimą, kaimo ir sodų puoselėjimą apdovanoti metų geriausiuosius. Šiemet apdovanojimus gavo 27 savivaldybės atstovai. Vienam specialistui, vykdančiam melioracijos projektus, įteiktas garbingas Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medalis.

Šventės atidaryme gausiai susirinkusius J. Basanavičiaus aikštėje šventės svečius ir dalyvius pasveikino merė Irena Lunskienė. Ji dėkojo žemdirbiams už jų darbą, meilę gimtajai žemei, prielaikumą sunkiam ūkininko darbui, pagarbą tradicijoms bei svetingumą. Žemdirbių atstovai Savivaldybės merei įteikė pabaigtuvių vainiką ir išaugintų dovanų kraitę. Trankia muzika linksmino savivaldybės meno kolektyvai, tautinio kostiumo ir regionų muzikavimo tradicijų grožiu žavėjo VDU folkloro ansamblis „Linago“, suvalkietišką ūpą kėlė Jungėnų kaimo kapela „Vėl gegužio žiedai“ ir grupė „2 Donatai“.

Pabūti su žemdirbiais, padėkoti už visų metų darbus atvyko ir Savivaldybės vadovai, tarybos nariai, Seimo nariai, svečiai iš žemės ūkį globojančių institucijų, daug marijampoliečių ir miesto svečių. Savo kraštiečius pasisvečiuoti kvietė sūduvietiški seniūnijų kiemeliai, dzūkų, zanavykų ir kapsų muziejų ekspozicijos.

Buvo smagu ir nuotaikinga: puikavosi tautiniu kostiumų pasipuošę dalyviai, buvo daug gėrybių, o šventinę nuotaiką kūrė per 30 savivaldybės ir svečių meno kolektyvų.

18 val. Kultūros centre šventę vainikavo valstybinio dainų ir šokių ansamblio LIETUVA koncertas – padėka šventės organizatoriams, dalyviams, rėmėjams ir visiems marijampoliečiams. Šių metų šventės akcentai – tautinis rūbo puošnumas, derliaus gėrybių ir puošmenų gausybė, sūduvietiški seniūnijų svečiakiemiai, regionų muziejų turtai, sūduviškos pramogos – antrosios didžiojo sūduvių medinio šaukšto traukimo varžytuvės bei tautinių juostų vijimas, nuotaikinga muzika ir kitos smagios atrakcijos.

Temos: 1 Marijampolė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min