Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudužusių širdžių muziejus (nuotraukos)

Muziejaus įkūrėjai
Muziejaus įkūrėjai
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kroatų pora Olinka Vištica ir Draženas Grubišičas nutrūkus jų meilei pasielgė neįprastai – užuot patraukę skirtingais keliais, buvę mylimieji sukūrė „Nutrūkusių santykių muziejų“.

Rožiniai pūkuoti antrankiai, galvos masažuoklis, minkštas zuikutis, meilės laiškai, sužadėtuvių žiedai, masažiniai aliejai, vyno buteliai, apatiniai – šie daiktai, kartu su daugybe kitų, sudaro vientisą muziejaus ekspoziciją. Kiekvienas eksponatas yra kažkieno nutrūkusių santykių liudininkas.

„Nutrūkusių santykių muziejus“ neturi pastovios vietos ir keliauja po visą pasaulį. Pastaruoju metu jo įkūrėjai su paroda viešėjo Singapūre, o vasario 14-ąją ruošiasi sutikti San Franciske.

Daiktai su istorija

Visi objektai muziejuje anoniminiai. Prie kiekvieno jų yra trumpas poros, kuriai daiktas priklausė iki skyrybų, santykių aprašymas. Pavyzdžiui, vienas meškinas – žlugusio malajietės ir kino romano liudininkas. Pora susitiko Singapūre ir įsimylėjo, tačiau čia vedybos tarp skirtingų etninių grupių nepriimtinos. Dėl šios priežasties moteris apie santykius nepasakojo šeimai, bijojo turėti nuotraukų kartu su mylimuoju, o šis meškinas buvo vienintelis jų meilės simbolis.

Dar vienas įdomus eksponatas – kojos protezas. Jį muziejui padovanojo Balkanų karo veteranas, pamilęs savo fizioterapeutę. „Šio protezo gyvenimas truko ilgiau nei santykiai. Jis pagamintas iš tvirtesnės medžiagos“, – prie eksponato pasirašė jo savininkas.

Muziejuje taip pat yra spalvingas žaislinis šimtakojis. Jo savininkai – mylimųjų pora – draugavo per atstumą ir turėjo tradiciją kas kartą susitikę nuplėšti vieną žaislo „koją“. Deja, įsimylėjėlių keliai išsiskyrė anksčiau, nei buvo nutrauktos visos kojos.

Čia taip pat eksponuojamas butelio atidarytuvas, savo forma panašus į senovinį raktą ir dvi manekeno plaštakos, paliktos čia kaip vienos poros audringų santykių prisiminimas.

Pasak muziejaus kūrėjų, surinkti eksponatai leidžia išsilaisvinti nuo nelaimingos meilės kenčiantiems žmonėms. Visų pirma atiduodant liūdnus dalykus primenančius daiktus, antra, – lankantis parodoje ir suvokiant, kad yra ir daugiau žmonių sudaužytomis širdimis. Nors kai kurie šį „depresijos kupiną“ muziejų vertina prieštaringai, jo kūrėjai kaskart atvykdami į kitą miestą sutraukia didžiules smalsuolių minias.

Muziejui nutrūkusius santykius primenantį daiktą su savo istoriją gali padovanoti kiekvienas.

Temos Muziejus
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min