Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šuns išmatas atsisakęs surinkti Izraelio premjero sūnus įžiebė aršų ginčą internete

Socialiniuose tinkluose išdėstytas skundas dėl Izraelio premjero Benjamino Netanyahu šuns tualeto įpročių peraugo į aršų drabstymąsi purvais internete tarp dabartinio vyriausybės vadovo atžalos ir ekspremjerų sūnų.
Yairas Netanyahu ir Benjamino Netanyahu šuo
Yairas Netanyahu ir Benjamino Netanyahu šuo / 15min montažas

Skandalo priežastimi tapo Netanyahu šeimai priklausanti 10-metė mišrūnė Kaiya, atlikusi gamtinius reikalus viename Jeruzalės parke, kai ją vedžiojo premjero vyriausias sūnus Yairas Netanyahu.

nuotr. iš Facebook/Yairas Netanyahu ir Sandra Leikanger
nuotr. iš Facebook/Yairas Netanyahu ir Sandra Leikanger

Viena kaimynė parašė „Facebook“, kad tai pamačiusi paragino Y.Netanyahu surinkti šuns išmatas, bet šis tik parodęs jai iškeltą vidurinįjį pirštą.

Šis incidentas išprovokavo internete piktų komentarų bangą. Spaudimą dar labiau padidino Yairą Netanyahu kritikuojantis straipsnis, paskelbtas izraeliečių analitinio centro „Molad“, dažnai peikiančio B.Netanyahu dešiniąją vyriausybę.

Straipsnyje „Penki dalykai, kurių nežinojote apie sosto įpėdinį Yairą Netanyahu“ smerkiamas premjero sūnaus gyvenimo būdas, ypač mokesčių mokėtojams labai brangiai kainuojantis jo apsaugos ir vyriausybinio automobilio su vairuotoju išlaikymas. Apžvalgininkams užkliuvo ir faktas, kad 25 metų sūnus tebegyvena su tėvais jų oficialiojoje rezidencijoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu su žmona Sarah ir savo sūnumis Yairu (dešinėje) ir Avneriu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu su žmona Sarah ir savo sūnumis Yairu (dešinėje) ir Avneriu

Akivaizdžiai suirzęs Yairas per „Facebook“ paragino „Molad“ neužmiršti panašiai pakritikuoti ir buvusių premjerų sūnų.

Tarp jų buvo paminėtas Omri Sharonas, velionio vyriausybės vadovo Arielio Sharono sūnus, keturis mėnesius praleidęs kalėjime už neteisėtą lėšų pervedimą savo tėvo rinkimų kampanijai.

Y.Netanyahu taip pat užsiminė, kad buvusio premjero Ehudo Olmerto sūnus Arielis buvo užmezgęs homoseksualius santykius su vienu palestiniečiu. Jo feisbuko žinutėje rašoma apie Arielio „įdomius ryšius su vienu palestiniečiu ir jų reikšmę šalies saugumui“.

Premjero sūnus savo pareiškimą baigė emoji piktogramomis, vaizduojančiomis išmatų krūvelę ir iškeltą vidurinįjį pirštą.

Iš tikrųjų ši istorija yra visiškai melaginga. Myliu moteris, gyvenu su viena jų – ir turime dukrą.

Arielio Olmerto atsakymas feisbuke buvo sarkastiškais, bet taip pat piktokas.

„Sveikas, Yairai Netanyahu, esu slaptas (Ehudo) Olmerto sūnus – homoseksualus sūnus, gyvenantis su palestiniečiu“, – rašė jis.

„Iš tikrųjų ši istorija yra visiškai melaginga. Myliu moteris, gyvenu su viena jų – ir turime dukrą“, – pridūrė A.Olmertas.

Buvusio premjero sūnus pasmerkė Y.Netanyahu žinutėje pademonstruotą „rasizmą ir homofobiją“.

„Kitaip negu tu... aš iš tikrųjų dirbu, kad pragyvenčiau. Iš principo aš taip pat stengiuosi surinkti savo šuns išmatas“, – pridūrė jis.

„Kaiyos įstatymas“

B.Netanyahu kritikai piktinasi, kad Yairas, suaugęs vyras, gyvena premjero rezidencijoje, nors neužima jokių oficialių pareigų.

Oponentai teigia, kad premjeras augina būsimą politinį įpėdinį ir svajoja įkurti valdančiąją dinastiją.

Jie taip pat skundėsi dėl premjero sūnaus dalyvavimo oficialiuose renginiuose – pavyzdžiui, per gegužę įvykusį JAV prezidento Donaldo Trumpo vizitą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

Per susitikimą su D.Trumpu ir jo žmona Melania Yairas sakė suprantantis jų jauniausio sūnaus Barrono padėtį ir spaudimą, patiriamą augant žiniasklaidos dėmesio centre.

Kalytė Kaiya, į premjero šeimą atkeliavusi iš gyvūnų prieglaudos, pirmąkart į žiniasklaidos akiratį pateko 2015 metais, kai įkando vienam Izraelio įstatymų leidėjui ir ministrės vyrui per priėmimą B.Netanyahu rezidencijoje.

Įstatymų numatyta tvarka, po šio incidento Kaiya buvo laikinai išsiųsta į karantino įstaigą.

Premjeras pareiškė, kad dėl šio įvykio jis supratęs Izraelio įstatymų „trūkumus, nesuderinamus su logika ir užuojauta“. Galiojančios taisyklės įpareigoja žmogui įkandusį šunį, net jeigu šiam yra atlikti visi privalomi skiepai, 10 dienų laikyti uždarytą atskirai.

Trečiadienį parlamentas pirmuoju skaitymu pritarė teisės akto projektui, neoficialiai vadinam „Kaiyos įstatymu“. Kaip praneša žiniasklaida, šis teisės aktas numato naują tvarką, kad žmogui įkandęs šuo galėtų likti uždarytas namuose, o ne privalomai siunčiamas į karantiną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius