Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 19d. 10:25

„TAG Kaunas“ – miesto širdyje auganti kūrybinių industrijų erdvė

TAG Kaunas
„TAG Kaunas“ nuotr. / TAG Kaunas

Sausio pabaigoje Kaune duris atvėręs „Talent Garden Kaunas“ (toliau – „TAG Kaunas“) tarptautinis bendradarbystės centras (angl. co-working hub) laisvai samdomiems kūrybinių industrijų profesionalams ir šioje srityje veikiančioms įmonėms siūlo daugiau nei 400 kv. m. erdvę su pilnai išpildyta darbo vietų infrastruktūra, susitikimų kambariais ir renginių zona. Šiandien, praėjus beveik mėnesiui nuo atidarymo, skaičiuojami pirmieji veiklos rezultatai.

Šiuo metu „TAG Kaunas“ patalpose nuolat dirba daugiau nei 50 kūrybinių industrijų specialistų. Didžioji dalis čia dirbančių veikia grafinio ir skaitmeninio dizaino, reklamos, meno, renginių vadybos bei multimedijos ir kompiuterinio dizaino srityse. Kiek mažesnę dalį sudaro architektūros, interjero dizaino, viešųjų ryšių ir fotografijos specialistai.

„Dabar, kai ši erdvė pamažu tampa neatsiejama mano kasdienybės dalimi, jaučiu, kad tai gerokai daugiau, nei išskirtinis interjeras ir patogi vieta darbui. Traukos dėsnis veikia – inovatyvi ir kūrybiška „TAG Kaunas“ ervdė pritaukė šviesius, talentingus ir drąsius žmones, su kuriais nepaprastai įdomu bendrauti, keistis patirtimis ir idėjomis – tai motyvuoja ir padeda dirbti produktyviau“, – savo patirtimi dalinasi „TAG Kaunas“ erdvėje dirbanti reklamos specialistė Edita.

„Bendradarbystės centro idėja pagrįsta praktine nauda. „TAG Kaunas“ buria kritinę masę kūrybinių industrijų sektoriuje dirbančių specialistų, čia sėkmingai mezgasi profesinės partnerystės. Manau, netrukus išgirsime apie čia gimusius sėkmingus projektus“, – sako „TAG Kaunas“ vadovas Artūras Bulota.

„TAG Kaunas“ nuotr./TAG Kaunas
„TAG Kaunas“ nuotr./TAG Kaunas

Išskirtiniai svečiai

Pirmąjį veiklos mėnesį „TAG Kaunas“ bendradarbystės centras sulaukė daug dėmesio – čia apsilankę kultūros organizacijų atstovai bei žinomi visuomenės ir politikos veikėjai negailėjo gerų žodžių šiai jaunai iniciatyvai.

Vienas iš pirmųjų kūrybinių industrijų sodą aplankiusių svečių – Kauno meras Andrius Kupčinskas. „TAG Kaunas“ erdvėse apsilankęs ir nestandartinius susitikimų kambarių eko-baldus išbandęs miesto meras džiaugėsi, kad bendradarbystės centro idėja įgyvendinta būtent Kaune.

Ne mažiau netikėta ir džiugi naujiena buvo „TAG Kaunas“ iniciatyvos pristatymas visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ kasmetiniuose apdovanojimuose – „Klestinčio Kauno“ nominacijoje. Vos tik pradėjus veiklą, tarptautinio bendradarbystės centro idėja, miestiečių vertinimu, buvo pristatyta kaip viena iš labiausiai prie Kauno miesto plėtros, investicijų ir ūkio gerinimo prisidedančių iniciatyvų. „Miestiečių palaikymas mums labai svarbus. Lietuvoje statomi slėniai ir milžiniškos laboratorijos, kuriamos dešimtmečio strategijos ir labai dažnai pamirštama, kad kartais visa, ko reikia – tai patogus darbo stalas, geras interneto ryšys ir kokybiška darbo aplinka. Manau, jog „TAG Kaunas“ įrodė šių argumentų svarbą – atrodo, jog tuo tiki tiek čia dirbantys kūrėjai, tiek miestiečiai“, – sakė A. Bulota.

„TAG Kaunas“ nuotr./„SONY Photo School“ mokymai
„TAG Kaunas“ nuotr./„SONY Photo School“ mokymai

Komfortiška erdvė ir naujas renginių formatas

„TAG Kaunas“ iniciatyvinės grupės ir rėmėjų dėka toliau tobulinama bendradarbystės centro aplinka.

„TAG Kaunas“ nariai šiuo metu jau gali džiaugtis pilnai įrengta „Coffee Inn“ laisvalaikio (lounge) ir renginių zona. Jaukumo įspūdį sukuria preciziška medžio apdaila, o lengvai transformuojami baldai skirti lengvai keisti renginių erdvės išplanavimą. Jau dabar čia vyksta įvairių formatų renginiai – nuo kūrybinių dirbtuvių iki teminių seminarų ir konferencijų.

„Mūsų tikslas – maksimaliai komfortiška darbo aplinka“, – kalbėdama apie interjero sprendimus, akcentuoja „TAG Kaunas“ idėjos bendraautorė Eglė Šertvyčūtė. Neatsitiktinai vasario mėnesį šioje renginių erdvėje startavo „SONY“ fotografijos mokyklos mokymai pradedantiesiems fotografams.

„TAG Kaunas“ nuotr./„SONY Photo School“ mokymai
„TAG Kaunas“ nuotr./„SONY Photo School“ mokymai

Visiškai naujoje renginių erdvėje jau įvyko ir pirmosios „TAG Kaunas“ renginių sesijos. Planuojami net trys renginių ciklai – teminės specializuotos paskaitos „Profai profams“, susitikimai su žinomais žmonėmis („TAG svečias“) ir kiekvieną savaitę vykstantys „Creative Breakfast“ (liet. „Kūrybiniai pusryčiai“).

Renginių ciklą „Profai profams“ pradėjo vieno didžiausių popieriaus importuotojų Lietuvoje „Antalis“ specialistai. Jų paskaita, skirta visiems kūrėjams susijusiems su dizainu, spauda, grafika, medžiagiškumu ir estetika sulaukė itin daug lankytojų. Jos metu buvo pristatytos naujausios popieriaus apdirbimo technologijos bei praktiniai pavyzdžiai.

Pirmasis „TAG Kaunas“ viešėjęs įkvepiantis svečias – profesionalus badmintoninkas Kęstutis Navickas. Badmintono akademijos įkūrėjas neformalioje aplinkoje dalinosi savo įspūdžiais apie sportą, olimpines žaidynes, pripažinimą ir naujus kūrybinius iššūkius – Kęstutis kartu su partneriais kuria miesto drabužių ir aksesuarų linijas jaunimui.

„TAG Kaunas“ nuotr./„SONY Photo School“ mokymai
„TAG Kaunas“ nuotr./„SONY Photo School“ mokymai

Su „TAG Kaunas“ bendradarbystės centro nariais pirmasis pusryčiavo „Coffee Inn“ įkūrėjas Nidas Kiuberis. Penktadienio rytmetį Nidas dalinosi istorijomis apie kavos verslą, startuolių kultūrą ir keliones – apie tai, kas prisidėjo prie „Coffee Inn“ sėkmės istorijos. Šiuo pasakojimu Nidas pradėjo „Creative Breakfast“ renginių ciklą, kurio metu „TAG Kaunas“ renginių erdvėje vyks pokalbiai su kultiniais pranešėjais, bus plėtojamos pačios įvairiausios temos ir mėgaujamasi kokybiška „Coffee Inn“ kava.

Visą informaciją apie būsimus renginius ir svečius: „TAG Kaunas“ tinklapyje (http://kaunas.talentgarden.org/) ir facebook paskyroje (https://www.facebook.com/talentgardenkaunas).

„TAG Kaunas“ nuotr./TAG Kaunas
„TAG Kaunas“ nuotr./TAG Kaunas

Atviros durys naujiems nariams

Periodiškai vykstančios „TAG Kaunas“ atvirų durų dienos suburia vis daugiau susidomėjusių žmonių. Tie, kurie nespėjo sudalyvauti „TAG Kaunas“ atvirų durų renginiuose, yra kviečiami individualiai užsukti į bendradarbystės centro patalpas.

„Mūsų tikslas – būti atvira visuomenei bendruomene ir skatinti tarpsritinį bendradarbiavimą, todėl kiekvienam pristatysime narystės privalumus, o už simbolinį mokestį visi norintys galės bent dienai išbandyti kūrybišką darbo aplinką“, – sako „TAG Kaunas“ idėjos autoriai. Jų įsitikinimu – prieš priimant sprendimą tapti „TAG Kaunas“ nariu, svarbiausia patirti ir susipažinti su visais bendradarbystės centro privalumais, o jų tikrai daug.

 

Su pilna mėnesine naryste galima išsirinkti patinkantį darbo stalą ir jį rezervuoti bei naudotis susitikimų kambariais. Narystė garantuoja ir kitus privalumus – 80 proc. nuolaidą „Coffee Inn“ kavai, nemokamą dalyvavimą „TAG Kaunas“ renginiuose, o prireikus – konsultacijas su teisės specialistais. Kiti ne ką mažiau svarbūs privalumai – pro langus atsiveriantis vaizdas į Laisvės al., puikus interneto ryšys, išmanioji televizija ir visada bendradarbiauti pasirengę kolegos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min