TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tamplieriai slėpė Turino drobulę?

Turino drobulė jaudina daugybės kartų vaizduotę.
„Scanpix“ nuotr. / Turino drobulė jaudina daugybės kartų vaizduotę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vatikanas tikina neabejojąs, kad Turino drobulę, kurioje neva yra likęs Kristaus atvaizdas, daugiau nei šimtą metų slėpė Tamplierių vienuolių ordinas, rašo „Times Online“.

Vatikanas tikina, jog išsprendė relikvijos, į kurią buvo suvyniotas miręs Kristus, dingimo po kryžiaus žygio mįslę.

Šiandien drobulė yra saugoma Turino katedroje. Tačiau pats atvaizdas „išryškėjo“ tik 1898-aisiais, kai atsirado fotografija ir galimybė pažvelgti į negatyvą, ką vienas fotografas ir padarė.

Kaip manoma, drobulės saugumu rūpinosi Tamplierių ordinas, kuris buvo uždraustas dėl tariamos erezijos, o tiksliau dėl savo turtų, itin rūpėjusių tuometiniam Prancūzijos karaliui Pilypui IV. Karalius privertė popiežių vienuolius paskelbti eretikais ir pasisavino visus ordino turtus.

Vatikano slaptųjų archyvų tyrinėtoja Barbara Frale tikina, jog drobulė dingo iš Konstantinopolio 1204-aisiais, ketvirtojo Kryžiaus žygio metu, ir apie ją nebuvo nieko žinoma iki XIV amžiaus vidurio.

Drobulės likimas ilgą laiką domino daugelį istorikų, tačiau niekam nepavyko įminti mįslės, kur drobė buvo dingusi. B.Frale tikina aptikusi vieno prancūzo vaikino pasakojimą apie tai, kaip jis buvo įšventintas į ordiną ir nuvestas į slaptą vietą, kurioje pamatė drobulę su žmogaus atvaizdu ir turėjo ją tris kartus pabučiuoti.

Prie visų kaltinimų, kurių tamplieriai susilaukė, buvo ne tik erezija, bet ir stabų, o ypatingai „barzdoto vyro“, garbinimas. B.Frale neabejoja, kad tai buvo būtent Turino drobulė.

Po to, kai ji dingo iš Konstantinopolio, apie drobulę iš naujo pranešta tik 1353-aisiais, kai ji buvo eksponuojama vienoje bažnyčioje. Ją eksponuoti ėmėsi vieno iš tamplierių giminės.

1988-aisiais atliktas drobulės tyrimas parodė, kad tai tėra viduramžių klastotė, tačiau netrukus šiam tyrimui buvo mestas iššūkis – autentiškumo gynėjai pareiškė, kad tyrimams paimtas drobės mėginys buvo iš tos dalies, kuri apdegė viduramžiais gaisro metu.

Vis dėlto tamplierių ordino ceremonijos ir ritualai ne vieną amžių traukė įvairius konspiracijos teorijų mylėtojus. Ne išimtis ir „Da Vinčio kodo“ knyga, kurioje Tamplieriams buvo neva patikėtas saugoti šventasis Gralis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vatikanas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min